Zápcha v tehotenstve

luciamm
14. apr 2014

Ahojte, som v piatom mesiaci tehotenstva a mám veľký problém so zápchou :/ samozrejme, poznam vsetky "recepty" na liecbu zapchy, ale nepisem kvoli nim. Zaujimalo by ma ci mam ist s tymto problemom za gynekologom(poradnu mam na konci mesiaca) alebo za obvodnym lekarom. Prip. ak mate s tymto skusenost, predpisal vam lekar lieky al. nieco ? Dakujem za reakcie🙂

paula21
14. apr 2014

@luciamm ahoj ... ja mam tiez taky problem .. ale doktor-gynekolog mi poradil aby som si nasla nieco, z coho by som sla na wc.... tak kazdy druhy den si dam spolu kavicku a jablko alebo kavu a jogurt ... a ziadnu zapchu nemam .. 🙂

milota164
14. apr 2014

kludne to spomen na poradni, urcite ti poradi

cinkatko
14. apr 2014

Mne pomáhá káva, jist jablka, hrušky apod. Ale vůbec nejhlavnejsi je pit hodně vody - obyčejnou z vodovodu

margaretka99
15. apr 2014

mne nepomahalo nic okrem psyllia - je to cista vlaknina, kupis v lekarni. Vyzera to ako piliny, rozrobis to vodou a vypijes (nie je to moc chutne, ale ja som to nejako do seba dostala, lebo mi fakt nic ine nepomahalo). Tak vyskusaj.

zabka79
15. apr 2014

@luciamm ja by som zavolala gynekológovi že s kým to máš riešiť....či s ním alebo s obvodným....myslím si že v lekárni ti poradia čo si na to máš dať.... a nemusíš chodiť nikam....

ajjka87
15. apr 2014

@luciamm mne pomaha vela vody a cervene hrozno, vkuse chodim na malu ale problemy niesu 😀

mirruska
15. apr 2014

@margaretka99 ja si davam psyllium do jogurtu, je to ovela chutnejsie ako rozmiesane vo vode, ma to taku konzistenciu ako krupicova kasa 🙂

luccinka1
17. apr 2014

... tvoj gynekolog ti cielene nic na zapchu neda, je to sucast tehotenstva a bud ty sama prides nato co ti pomaha, alebo chod do lekarne, tam by ti mali pomoct. Ale odporucam najskor vyuzit nefarmakologicke metody.
Mne osobne po vsetkých neuspechoch, pomohli lanove semienka kazde rano dve cajove lyzicky zaliate horucou vodou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre