Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zhoršená funkcia štítnej žľazy a 2. tehotenstvo

zabina27
4. dec 2015

Máte s tým skúsenosti? Včera ma sestrička od gyn. poslala na endokrinológiu so zhoršenými výsledkami. Hneď som tam aj bola, dr. mi dala lieky a odôvodnila to tým, že som príliš skoro otehotnela - medzi pôrodom a 2. tehu mám rozdiel rok aj 4 mesiace. Že sa štítna žľaza vyčerpala a teraz nestíha. Lieky brať budem, aj keď nie som nadšená, ale dr. vravela, že je to kvôli intelektu dieťaťa, že bez liečenia by ho mohlo mať zhoršený, problémy v škole... Až na to, že bola fakt nepríjemná, ako si veľa mamín dovoľuje po sebe tehotnieť, že je toho plný internet, že si to mám vygugliť, že predsa mám VŠ, tak som si to mala naštudovať a nie len hop na to 😠 ☹
Minule som niekde čítala, že na tieto vyšetrenia pre tehotné zmenili limity a teraz to veľa babám vychádza zle. Počuli ste o tom?
A tie, ktoré ste užívali Euthyrox, aké s tým máte skúsenosti?

andisko
4. dec 2015

@zabina27 ahoj. ja som brala lieky na stitnu uz pred tehotenstvom, teraz ma len castejsie sleduju. beriem euthyrox uz vyse 10 rokov, aktualne davku 88 a v pohode. netreba sa tych liekov bat, naozaj ich treba poctivo uzivat!!! a je velka sanca, ze po tehotenstve sa ti to este samo vrati do normalu. tymi zbytocnymi recami lekarky sa nezatazuj, jednym uchom dnu a druhym von. niektori ludia by sa mali naucit normalne komunikovat, na to im ani VS nestaci 🙂 drzim palce, nech ti prebehne vsetko hladko.

zabina27
autor
4. dec 2015

@andisko a nieco sa ti zmenilo tym uzivanim? pravdu povediac, ja som bojim hlavne toho, aby som velmi vela nepribrala 😒 mam zatial davku 25

andisko
4. dec 2015

@zabina27 to zavisi od toho, co mas so stitnou. ked je znizena funkcia (co mam ja a asi aj ty), tak vtedy je vacsi sklon k priberaniu napriklad. a prave preto sa beru lieky, aby sa umelo doplnilo to, co stitna sama nevyraba. nemas sa coho bat, naozaj. je to zial pomerne bezne ochorenie (stitna). hlavne ber lieky ako ti kazali, to je dolezite 🙂

zuzkavladko
4. dec 2015

Ja som nikdy nemala problem so stitnou zlazou a v tehotenstve mi vyletel hormon stitnej zlazy TSH na vysoke hodnoty. Vraj sa to v tehotenstve stava relativne casto. Dali mi L-thyroxin 75 a beriem ho od nejakeho 10tt a budem az do konca tehu. A potesim ta, pribrala som malicko. Som v 33tt a mam +4-5kg. Po porode by sa mi TSH malo vratit opat do normalnych hodnot, tak uvidime.

zabina27
autor
5. dec 2015

@zuzkavladko tiez som zvedava, co po porode. ja som pri prvom tehu bez liekov pribrala 8 kg, tak uvidim, co teraz... aj sa kontrolujes v jedle, ale si das, na co mas chut? teda pri 1. tehu som nemala ziadne chute, ani teraz zatial, skor mi nechuti

zuzkavladko
5. dec 2015

@zabina27 stravujem sa ako pred tehotenstvom. Vobec ziadne tehotenske chute ci nechute nemam, takze ziadne polnocne vymetanie chladnicky, ci tlacenie sa sladkostami ma nastastie nepostretlo 🙂

sosovica
5. dec 2015

Mam za sebou druhy pôrod cele tehotenstvo som užívala Euthyrox 137mg a mam dve zdravé deti.Pribtala som do 15kil......ale hlavne že su zdravý.

lyzzy
5. dec 2015

Ja beriem.tiež. L tyroxin....som v 25 tt...a nepribrala som.veľa....Ja som spočiatku.chudla....nemáš sa.čoho báť

map0007
21. feb 2017

@zabina27 ahojky ako ste dopadli v tehu.Pribrala ste veľa? A ako bábo a po pôrode, beriete tie lieky či vám vysadili.Ja teraz beriem tiež tie lieky od 20tt.Tal som zvedavá.Ďakujem

andisko
22. feb 2017

@map0007 pribrala a schudla som primerane jedlu a fyzickej aktivite. vela zleho jedla a malo pohybu je dovod priberania. stitna, ked si sledovana a beries lieky, nie. deti v poriadku. ja som brala lieky uz pred tehu, takze beriem stale. kamoska musela len pocas tehu, po porode sa jej to upravilo a uz neberie. drzim palce! 🙂

map0007
22. feb 2017

@andisko ďakujem😉

zabina27
autor
22. feb 2017

@map0007 tehu ok, lieky som brala len pocas tehu, od porodu neberiem, 3 mesiace po porode som bola na odbery, tie boli ok, este mam ist zase na kontrolne teraz v marci, teda 9 mesiacov po porode, ale tak hadam budu tiez v poriadku. babo je v poriadku, aj ked vtedy lekarka tie lieky zdovodnila tak, ze aby bolo dieta v poriadku, co sa intelektu tyka, cize to zistim az ked bude skolacka 😀 preto som ich poctivo brala, aby som si pripadne patorky nemusela vycitat 😀 no a pribrala som raz tolko ako pri prvom tehu, teda 16kg, ale strasne mi chutilo jest... po porode to islo v pohode dolu, kym mi zase nezacalo poriadne chutit, skor teraz sa na mna zase lepia kila, lebo vela jem, stale som hladna...

map0007
22. feb 2017

@zabina27 ďakujem😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli