Zhoršujúce sa bolest krížov v 22tt.

karolina2121
16. dec 2019

Ahojte. Prosim poradte tie co mate skusenost. V piatok ma z nicoho nic zacali boliet krize. Isla som k lekarovi. Som v 22 tyzdni. Vysetrili ma. Babatko je v poriadku nesuvisi to s tehotenstvom ale je to od chrbta. Dnes je pondelok a stale sa, to zhorsuje. Uz neviem spat ani bez pomoci prejst na zachod. Mali ste to niektora? Mam ist znovu do nemocnice? Vedia nejako pomoct infuziou alebo nieco?

baska_nice
16. dec 2019

@karolina2121 ak ta to az tak strasne boli, ze sa nevies hybat, tak by si podla mna mala ist znovu k doktorovi!

ilianalu
16. dec 2019

mna tiez v tehotenstve bolel katastrofalne chrbat, davala som si teple obklady a masazny pristroj. Babo moze na nieco tlacit, ale ak je to velmi silne, bez k lekarovi

simonkaa27
16. dec 2019

@karolina2121 obklad si vyskusaj dat, to by ti mohlo pomoct. No pokial to je neznesitelne tak chod k doktorovi a mozno ti nejaky obstrek budu moct dat. To uz oni vedia najlepsie, co ti mozu dat ked si tehotna a co nie. Dufam, ze ta to prejde alebo aspon sa ti to trochu stlmi.

smejo111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolina2121
autor
16. dec 2019

@smejo111 bolieval ma chrbat aj pred tehu chodila som po vysetreniach ale na nic neprisli ani na magnetickej. Platnicky ok. Ako si to prosim vydrzala cele tehotenstvo?

smejo111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
16. dec 2019

suche teplo, ziadne teple vlhke obklady!! ani vana!! len zhorsis.. ja som to mala pocas tehotenstva rovnake a po porode mi to "ostalo", musim si davat extremny pozor na krize, pred 2mesiacmi som syna (2r, 15kg) tak nestastne dvihla a seklo ma tak, ze som myslela, ze umriem, az mi doslova zapraskal chrbat.......
suche teplo, posilovat chrbat.... v tehotenstve je to ale normalne, 22 tt je uz celkom dost, dieta rastie a tebe sa prirodzene posuva tazisko tela, naklanas sa dopredu, je to normalne... da sa samozrejme tomu ulavit a davat si pozor, aby ta neseklo

karolina2121
autor
16. dec 2019

Dakujem za povzbudenie a rady. Nejako to hadam vydrzim. Dakujem

evitka83
16. dec 2019

@karolina2121 ja som si zvysila davky vapnika a magnezka, vtedy mi bolesti ustupia, ked zabudnem par dni, su spat

ilianalu
16. dec 2019

@karolina2121 mne v porodnici davali aj liek, ktory sa vola paracut a to jedine mi zabralo, ziadne infuzky nic. Ale to som uz bola par dni po porode

bunny906
27. dec 2019

Dievčatá nemáte niektorá skúsenosť so samotným pôrodom,prirodzeným alebo cisárskym keď sú takéto bolesti od chrbtice? Mne zistili skoliozu,výrastky a displaziu bedrových kĺbov (celé to je v dosť zlom stave,v niektorých prípadoch tehotenstvo pomôže)

smejo111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejo111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada7701
28. dec 2019

@karolina2121 možnože bábo zatlacilo na nerv zastikol sa ti, je to veľká bolesť, viem o čom hovorím...smer neurológia...infúzie alebo obstreky...

juliet86
28. dec 2019

@karolina2121 pomoct by ti mohol aj kvalitny fyzioterapeut. pripadne tejpovanie pripadne taky pas podpora pre chrbat brusko. ako ti je? drzim ti palce

dada7701
28. dec 2019

Aj ako píše karolina2121 dobrý fyzioterapeut robí tiež zázraky...

portys
31. jan 2020

Ahoj ako bolesti? Mala som podobne bolesti v krížoch cca od 29 týždňa a vyvrcholilo v 33. Ked mi plati záchranku ze si prestávam cítiť nohu a zial som 10 dni po operácii hernii disku v hrudnej chrbtici ochrnutá od pupku dole komplet. Prosim pri akejkoľvek bolesti nikto nečakajte a riešte to. Aj ja aj obvodný aj ybekolog pripisovalo babu, na neurológie som nešla kým nebolo neskoro :(

mari_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre