Žiadne bruško v 18. týždni plus 1 deň a na sone o 4 dni pozadu

evickuska
19. nov 2022

Viem, ze stresovat nemam a odchylku urobi aj lekar zlym premeranim, je podla Vas normalne, ze nemam ziadne brusko? tvrdsie ho citim naozaj presne ako je ta "ciarka" pod bruskom absolutne nie ako sa pise, ze 2 cm pod pupkom... Troska ma to znepokojuje, ze nemam pocit ako by vo mne bol na to, ze ine zeny uz citia aj pohyby ale za to vraj moze, ze mam placentu vpredu... Cakam prve babatko po 3 potratoch...

drzaopica
19. nov 2022

Normalne

vkatush
19. nov 2022

@evickuska hlavne gratulujem, že sa podarilo a neboj sa, nie každá má veľké brucho. Ja idem o mesiac rodiť a vyzerám, že som len nafúknutá z jedla 😂 veľa záleží od stavby tela, ako je bábo uložené, ... A pohyby (citeľné) začali u mňa myslím po 20tt. Držím palce 😊

janusik7
19. nov 2022

Som v rovnakom tyzdni a brusko nemam🤷🏻‍♀️ Jedine ked sa viac najem, co som predtym nemala. Ale inak skoro nic. Niektore rana ked sa zobudim tak som uplne plocha😃 uplne chapem tvoje obavy, mna napada vselico tiez…ale vraj rast bruska je tak individualny ze kazda to ma proste inak. Pohyby necitim zatial ani ja

liloastitch
19. nov 2022

Bez obáv, prvorodičkám bruško vykúka neskôr, navyše rast závisí od mnohých faktorov. Veľkosť bruška našťastie tehotenstvo nijak neovplyvní. Ja som pri prvom bola plochá dlho, aj do 25 tt, rodila som s malým bruškom. Pri druhom som mala brucho také veľké, že to neprajem nikomu zažiť, pri treťom mám zatiaľ také akurát,aj ho vidieť aj ma neobmedzuje .

greta2017
19. nov 2022

Ja som v 17tt a babo je vacsie akurat ho este totalne necitim (pohyby). Brucho mam uz viditelne ale nic extra (moje druhe tehu), placentu mam vpredu.
Ono vsetke bruska su rozne...zavisi od polohy placenty, babatka a aj to kolke tehu to je. To ze je o 4dni mensie ? Absolutne ziaden problem😊

seahorse27
19. nov 2022

4 dni je nic, tie vypocty budu ine na kazdom sone 😊 Ja som zas pri 2. tehotenstve mala take male brucho, ze ked som bola v 28. tyzdni, niektore moje kolegyne netusili, ze som tehotna 😃 A placenta vpredu tlmi pohyby, takze vsetko je ok 😉

andy37
19. nov 2022

Neboj nič, ja som to tiež tak mala. Na mne si to ľudia začali všímať tak možno v 28tt ale to bolo aj tým že bola zima tak som nosila hrubé svetre. Ale ani na konci tehu som nevyzerala že by som sa už chystala rodiť, a to mi aj dr povedal že budem mať menšie bábo a nakoniec mala 50 CM ☺️

majamat
19. nov 2022

je to individualne, v skupine sme mali tehulky, ktore dlho nemali ziadne brusko, fotili sa v spodnom pradle a ani naznak, uplne ploche brusko, co som ja nemala ani pred tehu. a to uz bolo po 20tt.
ja som oak, ja som bola nejaka nafuknuta uz od prvych tyzdnov, okrem toho i aj ryhclo vybehlo a 2,5m pred porodom som vyzerala, ez idem rodit, pred porodom ( to som prenaslaa par dni ) sa ma na prijme sestricka pytala, ci cakam dvojicky. dcera mala 3150g. nebola ani moc velka.,

ivik4
19. nov 2022

No a co ked nemas brucho
Ja som aj tretie tehotenstvo bola plocha az do 6 mesiaca . A dieta bolo mensie o 2 tyzdne, kvoli ovulacii

123el123
19. nov 2022

Ja som v tom tyzdni nemala brucho ani pri druhom tehotenstve..a ta odchylka je minimalna, nemusis stresovat, pohyby pridu neskor 🙂

evickuska
autor
20. nov 2022

@vkatush dakujem, zabudla som napisat, ze som po extremnom schudnuti takze to mozno aj s tym suvisi 🙈

evickuska
autor
20. nov 2022

@janusik7 tak som pokojna ked som videla u Dr. Grochala tie zeny v 20 tt vyzerali ako pred porodom a ja tam idem 7.12. a nemam ani znak po babatku. Clovek sa az boji ci rastie ako ma 🙈

evickuska
autor
20. nov 2022

@greta2017 trosku ma to vylakalo, ze ma miery mensie ako by mal mat 🙈 uvidime no snad uz vykukne a hlavne ho budem citit aj napriek tej placente vpredu 🙈

evickuska
autor
20. nov 2022

@majamat haha naozaj je to individualne 🙈

evickuska
autor
20. nov 2022

@123el123 ano dufam verim, ze 2. screening dopadne super a konecne nam to vyjde uspesne 🍀

janusik7
21. nov 2022

@evickuska uplne ta chapem. Ja kazdy den pozriem do zrkadla ze ci uz sa nieco crta ale zatial nic 😀 ja mam morfo sono o dva tyzdne tiez a dost sa bojim ze ci bude vsetko v poriadku. Ale musime verit, ze je 🙂
Pohyby zatial nic takze niekedy je aj tazko si uvedomit ze je tam babatko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre