Zlá zrážanlivosť krvi a epidurálka pri pôrode

sunflower98
8. apr 2019

Ahojte žienky, chcela by som sa vás spýtať, či ste mohli mať pri pôrode epidurálku, ak máte problém so zrážanlivosťou krvi? Na druhý týždeň idem do poradne, tak sa určite spýtam. Ale zaujíma ma to celkom už teraz. Ďakujem vopred za odpoveď 😊

jaris84
8. apr 2019

@sunflower98 nie nemohla. Mala som zaujem, ale anesteziolog po zhodnoteni vyslefkov mi ju odmietol pichnut. Bal sa, aby som neochrnula, vzhladom na zlu zrazanlivost.

sunflower98
autor
8. apr 2019

@jaris84 aj som si myslela, ďakujem za odpoveď. Bolo to dosť zlé bez toho asi však?

jasminam
8. apr 2019

Taktiez som nemohla,mala som clexan ,a nemohli mi dat epidural,taktiez kvoli tomu ochrnutiu moznemu

alus33
8. apr 2019

@sunflower98 ani ja som nemohla, neodporúčajú to

jaris84
8. apr 2019

@sunflower98 vobec nie. Nemas sa coho bat. Naopak som bola rada, ze mi usetrili peniaze 😉

sunflower98
autor
8. apr 2019

Ďakujem Vám naozaj pekne za odpovede, ja užívam Fraxiparine celé tehotenstvo.

sunflower98
autor
8. apr 2019

@jaris84 a neboli kvôli tej zlej zrážanlivostikrvi nejaké komplikácie, alebo dlhý pôrod? 🤔

veroniq85
8. apr 2019

ja 2x mutaciu na zrazanie krvy a 2x som cele tehu pichala fraxiparin a 2x som mala epidural. Raz v statnej a raz v sukromnej. Vzdy po dohode s anesteziolog. Jedine ci odporucaju dodrzat 24 hodinovy odstup.

tahomi
8. apr 2019

Problemy so zrazanlivostou znamenaju co? Ze si pichas fraxiparine/clexane/uzivas ine lieky na riedenie krvi alebo ze mas zle vysledky koagulacie (hypokoagulacny stav)? Pokial mas fraxiparine, je tu moznost pichnutia epiduralu - to zalezi na davkovani, odstupu od poslednej davky, oblickovych parametroch atd.
A nie je tam riziko ochrnutia, ale vzniku epiduralneho hematomu. Som anesteziolog

kicsike13
8. apr 2019

@sunflower98 Pripájam sa.Ja som v tehu mala trombózu + následne pľúcnu embóliu.Pichala som si celé tehotenstvo Clexan a epidurálka nepripadala do úvahy...

jaris84
8. apr 2019

@sunflower98 vobec nie. Mierna kontrakcie mi zacali o 14-tej, to fakt ze nic. Uz okolo 16.30 som citila silnejsie a 18:50 uz bola mala na svete. Ked ma isli sit tak prisli dvaja lekari, keby som sa nahodou velmi rozkrvacala, ale uplne v pohode

lenka188
8. apr 2019

@sunflower98 Ahoj, ja som brala cele tehotenstvo Fraxiparine 0.3 a epiduralku som mohla mat. Vobec mi s tym nerobili problem. Len som si nemohla pichnut Fraxiparine tusim 12 alebo 24 hodin pred porodom. A neochrnula som 😀

mogaa
8. apr 2019

To je individuálne podľa výsledkov krvi, keď berieš Fraxiparin tak máš hustú krv alebo veľa trombocytov - pomáha predchádzať vzniku trombu-zrazeniny....zlá zrážanlivosť môže byť aj že a ti zle zráža krv - mohla by si vykrvácať.....treba sa spýtať lekára podľa tvojich aktuálnych výsledkov či odporučí alebo nie.....

mogaa
8. apr 2019

ako tu kočky už spomínali , je to možné ale len ak budeš mať dobré výsledky......ak by si mala pririedku krv a k tou Fraxiparin(lebo by si mala veľa trombocytov) tak tam hrozí riziko zvýšeného krvácania....je to naozaj individuálne

amieima
8. apr 2019

@sunflower98 ja som si tiež pichala fraxiparin,anestéziológ si na poučení o epi vyžiadal výsledky z hemato a epi odsúhlasil.bez problémov mi ju podali a nemala som komplikacie

amieima
8. apr 2019

@sunflower98 ale presne ako tu bolo vyššie napísané,pred podaním epi zisťovali,kedy som si pichala naposledy fraxiparin. Je tam nejaké obmedzenie,ak si dobre pamätám,tak 12 hodín

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre