Žlčník a tehotenstvo

vanda323
5. okt 2021

Dievčatá, idem Vám napísať priebeh dnešnej poradne lebo ju stále neviem stráviť. Ako niektoré viete, mám veľa kamienkov v zlcniku, nedávno som bola v memocke, ale Vďaka Bohu infuzia pomohla. No len doktorka mi dnes.povedala.ze žlčník v tehotenstve sa dá operovať do 28 týždňa tehotenstva. A že potom ak by muselo dôjsť k operácii sa tehotenstvo ukončuje..takže mi povedala aby som nič nekupovala, lebo nevieme ako moje tehotenstvo dopadne. Ďalej keď som bola v nemocnici ale to je skôr taká informácia jedna baba povedala...takže sa chcem opýtať na Vás názor vraj jedna žena tak pri pôrode umrela že jej pukol pri pôrodných bolestiach zlcnik...normálne som taká nesvoja. Som veriaca a verím a opieram sa o Božie slovo a verím že Pán Boh nedovolí aby sa mi niečo zlé.stalo, ale ten pocit keď Vás niekto vystraší....také nepríjemné to je...ďalej moja otázka znie, nemám poprosiť doktorku aby ma radšej ak sa dá operovali teraz?

pribinak
5. okt 2021

@vanda323 žlčník môže prasknúť, to je pravda, ALE, to vtedy ak je tam akútny zápal, dlhodobo nelieceny, zanedbaný zdravotný stav.
Ak by si mala v čase pôrodu akútny stav, tak ti spravia sekciu.
Netreba zas hneď privolávať to najhoršie.

vanda323
autor
5. okt 2021

@pribinak Tak počas pobytu v nemocnici má vyšetrovala primárka z chirurgie ...povedala že pečeň a pankreas je v poriadku...zabudla som dopísať že už fakt papám len polievku a pečivo lebo sa.bojim jesť ta bolesť je neskutočná

pribinak
5. okt 2021

@vanda323 ja neviem, nie som lekár. Hm, čo tvoj gynekológ na to hovorí?

bagre
5. okt 2021

ťažko povedať ako je na tom tvoj žlčník... niekedy sa to v tehotenstve zhorší, niekedy nie.
Ja som mala jeden deň strašné bolesti v 2.úspešnom tehotenstve /10 rokov dozadu/, až po rokoch som zistila že to bol žlčník... lebo bol roky kľud, možno jedna epizóda za rok. Ďalšie 2 tehotenstvá v pohode, žlčník čušal. Posledné 2 roky je to katastrofa...len som mala aj iné problémy + korona...tak som to odkladala že na jar. Ale posledné 2 týždne mám také problémy, že do jari nehrozí čakať, vo štvrtok idem na konzultáciu. Bojím sa aj vodu vypiť...
Pýtala by som sa na názor lekára /možno nie gyn/ ak je to už takéto zlé, riziko môže byť operácia ale tiež aj to že budeš chcieť počkať.

miruska123456789
5. okt 2021

@vanda323 fuha, mne prišli na žlčníkové kamene po pôrode keď som dostala záchvat, plánujeme druhé a teda asi si ho idem dať von aj keď už rok váham...

vanda323
autor
5. okt 2021

@pribinak Veď ja viem že niesi lekár vieš len ja už ozaj neviem čo robiť...kamošku tu kde bývam nemám žiadnu. Jednej som dnes písala aj keď býva ďaleko a tá ani neodpisala...takže preto vždy píšem na MK. Môj gyn.co na to? Držať prísnu diétu. Že aj keď váha v tehu nepôjde hore že to nič . A že ak príde záchvat smer nemocnica to bolo celé vyjadrenie. Ale čo ak príde záchvat po 28 týždni tehotenstva? Prídem o dieťatko?

vanda323
autor
5. okt 2021

@bagre Ahoj, je to hrozne, neviem čo robiť. Mám zavolať doktorke že či mi to nemôžu zoperovat do 28 týždňa tehotenstva? Či čo robiť...

vanda323
autor
5. okt 2021

@miruska123456789 Ahoj, vieš čo odporúčam ti ho vybrať pred tehu, není to nič extra riešiť toto v tehotenstve

ukulela
5. okt 2021

@vanda323 neviem, pochopila si dobre? Urcite sa tehotenstvo ukoncuje? Mojej znamej operovali zlcnik ako tehotnej, no bolo to v prvej polovici, akutne.

vanda323
autor
5. okt 2021

@ukulela Tak mi to povedala, pýtala som sa dva krát povedala po 28 týždni sa už žlčník v tehotenstve neoperuje a tehotenstvo sa ukončuje. Preto nič nekupujte lebo neviete ako to dopadne ....

janka54321
5. okt 2021

Neboj sa..ja som.si zo zlcnikom prezila svoje, tri tyzdne v nemocke, plus az zapal pankreasu a teda nebolo.to v tehotenstve, naozaj teraz pomoze len a len prisna dieta a vsetko dobre dopadne

vanda323
autor
5. okt 2021

@janka54321 Ahoj, ďakujem za odpoveď. Mám taký strach aj keď sa snažím byť silná. Ako sa ti prejavil ten zápal pankreasu?

vakara
5. okt 2021

Dobrý večer, ja som dostala prvú zlcnikovu koliku v 26tom tyzdni tehotenstva. Dovtedy som vôbec netušila že nejake zlcnikove kamene mám. Tehotenstvo úspešne skončené v 38 tyzdni kedy mi praskla voda. Bolo to náročné obdobie, každý druhý týždeň som skončila v nemocnici na infúziách, záchvat som posledné týždne mala už aj zo suchých rožkov, nič iné som asi ani nejedla, keďže ako babo rástlo tlačilo na žlčník. Rapídne som chudla z týždňa na týždeň, ale dieťatko priberálo na váhe podľa tabuliek. Dnes je z nej velka zdrava 6 ročná prvacka a ja Dakujem Bohu za to,že to tak dopadlo. Nakoniec som mala cisársky a to práve kvôli tomu, že som nevládala ani prejsť niekoľko metrov (mala som do toho serklaz, zašitý krčok maternice a od toho 26teho týždňa nariadený kľúdovy režim - len v posteli s nohami dohora). Žlčník mi vybrali 10 dni po narodení dcérky. Držím palce a hlavne treba veriť, ze to dobre dopadne. Pri tej diéte prísnej má držalo nad vodou, ze v minulosti ženy aj v koncentračných táboroch porodili zdravé detičky takze moje telo určite tie živiny niekde má, aby dieťa rastlo tak ako treba.

vanda323
autor
5. okt 2021

@vakara Ahoj, ďakujem pekne za odpoveď za povzbudenie ❤️ Ešte sa chcem opýtať , píšeš že ťa operovali 10 dní po pôrode a nevadilo krvácanie pri operácii?

miruska123456789
5. okt 2021

@vanda323 keď ja sa bojím celkovo operácie aj prípadných tráviacich ťažkosti po vybratí, čítala som kadečo 😔

alzbeta311
5. okt 2021

Ahoj a v ktorom tt si teraz? Myslim tak, že kolko mas času na rozmyslenie

vakara
5. okt 2021

Operujú žlčník už zväčša laparoskopický, takze to máš 3 dierky, mne ho vybrali cely ale myslím že to už robia zväčša takto a nie iba kamene. Lekári v tom nevideli problem, že som rodila len 10 dni dozadu (chirurga čo ma operoval som už poznala z tých predchádzajúcich návštev na pohotovosti a teda on poznal aj moju situáciu). Bolelo ma snad všetko, jazva po sekcií, rany po laparoskopii, ale pri pohľade na spokojne dieta to človek neberie tragicky. Dokonca sme aj v kojeni pokračovali keď som sa vrátila z nemocnice (moje odsávane mlieko som musela kvôli liekom ktoré som brala vylievať)Inak pred tymi 6 rokmi som tiež hľadala informácie aj tuto na koňovi, či nejaka mamička neprešla niečim podobným. Ozvala sa mi jedna mamička ktorej ten žlčník nakoniec vybrali, ale nie laparoskopický kvôli tehotenstvu ale klasicky ju museli otvoriť. Dopadlo to tiež dobre ❤️

vanda323
autor
5. okt 2021

@miruska123456789 Ach aké ťažkosti po operácii alebo radšej nepíš, ja už som zostresovana aj tak celaaaaaa

vanda323
autor
5. okt 2021

@alzbeta311 Som v 21 tt

vanda323
autor
5. okt 2021

@vakara Super, tak to sú celkom povzbudivé správy,btesim sa že všetko dobré dopadlo 👍Verím že ak somnou

janka54321
5. okt 2021

@vanda323 to su velke bolesti...to by si hned zistila, ja som mala taky zachvat, ze som.odpadla..ale.to uz bol extrem, sa naozaj neboj, tebe sa to nestane ...len dietu dodrziavaj a zvladnete to ...babatko bude v poriadku, ..aj stres skodi velmi.na zlcnik, v podstate som si zo stresu ,,vypestovala" zlcnikove kamene

vanda323
autor
6. okt 2021

@janka54321 Ahoj, tak verím že to zvládnem ....snažím sa papať ako babetko ale mám pocit že už môžem len chlieb s.maslom.amdetskou šunkou a polievku

ukulela
6. okt 2021

@vanda323 maslo nejedz. Vyrad vsetky tuky. Neboj, to das.

vanda323
autor
6. okt 2021

@ukulela Ďakujem za podporu ❤️

lucia0211
4. dec 2021

@vanda323 ..ahoj viem že si dávnejšie písala príspevok no ako si dopadla nakoniec?Ja som v 7 týždni tehotenstva a je to vymodlene tehotenstvo po 4 rokoch snaženia sa...no už teraz ma trápi môj kameň žlčníkovy

vanda323
autor
4. dec 2021

@lucia0211 Ahoj, včera som zas prišla z nemocnice.
Mala som záchvat, dostala som nospa do žily a oka. Neboj sa nič bude dobré

lucia0211
4. dec 2021

@vanda323 .. nedala si sa operovať na koniec?

vanda323
autor
4. dec 2021

@lucia0211 Tak primárka mi vysvetlila že ak žlčník drží tak zbytočne netreba.

lucia0211
4. dec 2021

@vanda323 .. pekne a tie bolesti?to nevadí? veď to musí škodiť babetku..v kolkatom si týždni..ja len v 7 ale len čo sa bude dať idem to riešiť operačne.. Len dúfam že vydržím 🙏🙏

vanda323
autor
4. dec 2021

@lucia0211 Tak vieš mne to tak bolo vysvetlené tak som to tak prijala.
Mám záchvat cca tak raz do mesiaca niekedy ani nie idem na moc do nemocnice, dostanem infúziu a dom oka
Som v 29. Týždni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre