Zodac v tehotenstve - vplyv na bábätko

benoitka
22. júl 2022

Ahojte mamicky,

uzivala niektora z vas v celom tehotenstve pravidelne antihistaminika, napr. zodac? Nemalo to vplyv na zdravie vasho dietatka?

Dakujem za odpovede.

e1i
22. júl 2022

@benoitka treba konzultovať s doktorom ake antihistaminika su vhodne

anulienka99
22. júl 2022

@benoitka ahoj, ja som musela brať, inak by som neprežila peľovú sezónu 😉. No brala som to nie úplne pravidelne, len keď už bolo najhoršie. Asi mesiac na jar a mesiac v lete. V zime som bola bez liekov. Teraz ešte kojím a tiež si musím dávať Zodac. Dieťatko je zdravé. Mne lekárka vymenila Aerius za Zodac na začiatku tehotenstva, že vraj lieky na alergiu tejto generácie sú už overené. ☺️

ildiko36
22. júl 2022

@benoitka nie, mala som zakazane, ja som brala len ventolin v 9mes, ked som dostala astmaticky zachvat, inak ani to nie len ked to bolo nutne.3 deti som vynosila a alergiou,,pritom som mala brať aj polioxidonium..a som to vynechala,ani len kvapky do nosa len Nacl0,9%na preplach alebo morska sol z dm, tam je to lacnejsie ako v lekarni

petamich
22. júl 2022

mne zmenila alergologicka Aerius na Zodac, ked som zistila, ze som tehotna, povedala mu presne to iste co aj kocke dva komentare vyssie 🙂 - brala som cele tehotenstvo, neviem aky vplyv by to malo mat na dieta, nic nezvycajne som si doteraz nevsimla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre