Zvýšena funkcia štítnej žľazy

majka2307
29. nov 2016

ahoj dievčata, potrebujem radu :( som v 26t a moja predchádzajuca dr. mi robila testy na štítnu žlazu v 8t kde nevyškui dobre a neliečila ma. zmenila som lekár a ten nariadil endokrinologa a liečbu , no ked som čítala na internete ako to ovplyvnuje dieťa hlavne v prvom tirmestri zľakla som sa :(
máte niekto podobne skusenosti že by ste začali liečbu až v 24t? dosť sa bojim :( a od lekárov sa toho veľa nedozviem
dakujeeem

meusicka
29. nov 2016

@majka2307 ahoj, ked ti to zistili az teraz, nemas velmi na vyber, uz len sa leicit a dufat, ze bude vsetko ok. nepises ake ma komplikacie so stitnou. ja som mala tiez zvysenu cinnost, ale ja som mala stavy, ze mne ani neodporucali tehotenstvo kym si to nedam do poriadku. takze u mna to casom skoncilo pod skalpelom a dnes uz ziadnu stitnu nemam. drzim paste k tehulkovaniu.
a hlavne sa pokus nestresovat, to babatku ani tebe neprida. je kopa zien, ktore sa liecia so stitnou, tak hadam bude aj u teba vsetko ok.

majka2307
autor
29. nov 2016

meusicka dakujem krásne nuž snažím sa nestresovať a čo najmenej čítať rôzne články lebo u dosť strašidelne....a problemy pre tehotenstvom som nemala ani som sa neliečila. Až v tehotenstve v 8 t mi dr. robila testz kt. ukazali že niečo nie je ok no zanedbala to a neposlala ma na endokrinologiu. Až v 24 t ma iný dr. poslal a nastvil liečbu, preto sa bojim že som začala neskrôr aby to maličku neohrozilo

meusicka
29. nov 2016

@majka2307 a co ti hovori lekar, teda endokrinolog? predsa ti musel nieco povedat... ja som to riesila uz po operacii takze neviem. u mna sa uz nastavoval euthyrox... viem ze mi postupne dvihali davku aby malo dost aj babo, resp. babatka pri druhom tehu.
dufam, ze u teba bude tiez vsetko ok. mozno ze po tehotenstve so sztitnou nic ani nebudes mat. teraz mi napada, ze moja kamoska mala tak ako ty, zle vysledky az v polke tehu jej zistili, tiez z toho bola nestastna a nakoniec ma krasne zdrave dievcatko a stitnu ma uz opat uplne v pohode. akurat pri druhom tehu uz na to myslela a dali na to pozor.

majka2307
autor
30. nov 2016

no s dr. som poraidne sedenie nemala, zobrali mi krv a ked som si volala o výsledky tak mi sestrička povedala že nie su fit že potrebujem začať čím skôr užívať lieky tiež ten euthyrox a že Dr. je na PN..dala mi termín a objednala ma na vyšetrenie ale to je až po vianociach
takže v podstate nič neviem iba čo som sa na nete dočítala

katka6161
30. nov 2016

@majka2307 ak ti povedala euthyrox, tak ten je na zníženú funkciu stitnej zlazy a nie na zvysenu... keby berieš ten euthyrox na zníženú,tak sa neboj....doplnia ti tie hormony a bude dobre... tá zvyšená sa lieči horšie.. ja ju mám tiež

majka2307
autor
30. nov 2016

fakt? no to si ma ukludnila
každopádne nechcem reto stresovať ani nič podovbne len som nevedela čo sa deje a v tomto sa aleže vôbec nevyznám
dakujem krásne katka6161 za pomoc

nelinkabublinka
30. nov 2016

Na koníku máme aj skupinu ohľadom ochorení šítnej žľazy, ak chceš, pridaj sa. Nech sa páči:
https://www.modrykonik.sk/group/2168/detail/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre