Zvýšená teplota a kašeľ v 39. týždni

diana20
19. sep 2015

Ahojte. Ochorela som v 39. týždni a neviem, čo si mám dať, aby to rýchlo odišlo, nechcem lieky z lekárne, samozrejme, skôr niečo domáce, čo možno aj vám pomáha ak máte, tak poraďte prosím. Mám zvýšenú teplotu, pravdepodobne zapálené hrdlo, ledva prehĺtam, kašlem, a silnú nádchu. Mladšia sestra to teraz mala, asi som to od nej dostala, ale ona brala normálne lieky, čo ja nemôžem. Ďakujem za každú radu 🙂

bosoriak
19. sep 2015

@diana20 Vykloktaj si hrdlo florsalmin tinkturou, daj si lipovy caj. Ak to do dvoch dni neprejde, chod k lekarovi, ak mas anginu, tak nic ine ako antibiotika ti neostava. Su aj take, co su bezpecne, obzvlast v takomto vysokom stadiu, to uz je babo uplne vyvinute.

dionyzka
19. sep 2015

@diana20 ja by som isla hned k lekarovi. Termin porodu sa blizi, ked budes mat teplotu, zapalene hrdlo... bude to velmi velka zataz pre telo - porod, potom nespave noci. Babatko budes kojit kazdu chvilu, tak nech to nedostane. Uz pri takomto vysokom stadiu sa az tak bat tych liekov nemusis, urcite Ti daju to, co mozes. Ja by som necakala.

seahorse27
19. sep 2015

Tak ja by som radsej brala ATB, ako rodit s vysokou teplotou...

mircalla
19. sep 2015

@diana20 pohotovost, urcite ti daju daco vhodne....tiez by som necakala...ATB je uplne krajne riesenie, sama som ich brala asi 3 krat v zivote a syn raz

astonka
19. sep 2015

@diana20 tak ako ti dievčata radia...nečakaj chod ku dr. ona/on rozhodne čo je vhodné a potrebné v tvojom stave...no porod može nastať kedykoľvek nech si zdravá....

diana20
autor
19. sep 2015

Ďakujem. Necítim sa ešte vôbec na pôrod, nemám bolesti ani nič, celé dni chodím peši po meste, tak som myslela, že možno to prejde, ale dám na vás a pôjdem na pohotovosť, lebo teplota mi stúpa a nechcem byť vyslabnutá keď budem rodiť, predsa len je to asi aj pre zdravú fuška.. 🙂 ďakujem za rady

alexandra206
19. sep 2015

@diana20 chod k dr da ti tabletky!

dionyzka
19. sep 2015

@diana20 citit sa na porod nemusis a predsa pride. Ja som celu nedelu behala, s detmi som bola v prirode, vecer bol este vikendovy sex a o par hodin prva kontrakcia v pondelok poobede bola malicka na svete.
Chod - radsej ATB ako rodit chora a starat sa o novorodenca s teplotou. Tie zaciatky su tazke a nedaj boze by sa nieco skomplikovalo a islo by komplikovanejsi porod alebo cisarsky - tak dovidenia, radsej zomriet.
Bez, za to nic nedas. Skore uzdravie, nech si skoro fit!

tslobik
19. sep 2015

@diana20 v 39. tt sa môžu lieky užívať...Treba navštíviť lekára a on už si poradí. Ja som brala ku koncu teh. ATB na zápal moč. mechúra a v pohode. Radšej vyliečiť ako rodiť chorá.....už sa báť nemusíš, dieťa je dovvyvíjané.....

diana20
autor
19. sep 2015

Áno, šla som, tak mi dali antibiotiká, ako ste predpokladali a lieky na kašeľ, na teplotu dala paralen.. Tak hádam to rýchlo prejde, lieky často neberiem, tak dúfam, že rýchlo zaberú 🙂 ďakujem

astonka
19. sep 2015

@diana20 no vidiš...tak nech si čim skor fit aby si mala pekné spomienky na porod 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre