Zvýšené onkomarkery v 10. týždni

gabca224
12. júl 2013

Som v 10tt a lekár mi v krvi objavil zvýšené markery 19.9 v hodnote 510jednotiek a normál je okolo 36.Mala som s tým problémy aj pred tehotenstvom,boli zvýšené na 65,robili mi všetky možné vyšetrenia,ale nič sa nenašlo a markery začali klesať.Až teraz po pol roku mi pri vyšetrení nabehli na túto hodnotu 510.Gynekológ mi jednoznačne povedal,že keď som tehotná,nedajú sa mi robiť žiadne vyšetrenia a mám ísť na potrat.Som zúfalá,neviem čo robiť,mám už len dva týždne na odpoveď či s tým súhlasím,ale ja o bábo prísť nechcem.Snažili sme sa oň dva roky a teraz si ho mám dať vziať?Poraďte mi prosím

kazunomiya
12. júl 2013

☹ to ma mrzi, fakt hrozna situacia, ale naozaj asi by si lutovala keby si isla na potrat.
Pre lekarov je to pohodlnejsie, odporucit potrat, ale skus zistit, ci sa to naozaj neda inak, ved v dnesnej dobe su moznosti. Citala som, ked je velmi zle s mamickou, tak sa moze porod vyvolat hned ako je to mozne, o babo sa vedia postarat neonatologovia a potom ju mozu liecit. Pozistuj si moznosti.
V takejto situacii nevzdat sa dietatka je hrdinstvo, pretoze vies, kolko riskujes. Ale ja by som tiez nemala to svedomie ho nechat zabit.
Mas podporu u partnera, ci v okoli? Alebo by ti aj oni odporucali potrat?

hanbe
12. júl 2013

ahoj.mam kolegynu,ktorej zistili na matenici nejake nadory,dokonca je povedali,ze nikdy nebude mat deti.sledovali ,sledovali az prisli na to,ze uz je tehotna.nebolo to lahke,mala rizikove tehotenstvo,ale ma nadhernu dcerku.sice spolu s maternicou rastli aj nadory,ale zvladla to.potom jej dokonca odporucili,aby mala rychlo este jedno dieta.neviem,ci uz je na svete,alebo kazdym dnom,nie sme v kontakte.povedali,ze potom uz pojde vsetko von a bude sa liecit.takze da sa zvladnut vsetko.urcite by som o babo bojovala a ak sa telo same rozhodne,ze to vzdava,tak nech sa rozhodne.ja by som to neurobila.skusila by som,verim,ze to dobre dopadne.drzim palce.

malinkaaninka
12. júl 2013

skús sa poradiť aj s iným doktorom,kludne ich poobchádzaj viac.viac ludí viac vie.máš vytúžené dieťa,nevzdávaj sa ho.bude to ťažšie pre teba aj doktorov,ale bude to stáť za to.nebudeš ani prvá ani posledná.len by to chcelo zo strany doktorov trochu viac pochopenia a snahy.

prahaxx
12. júl 2013

ja by som nedala mimco prec, ani keby ma to malo stat zivot, skus skocit za nejakym inym doktorom, napr. u nas mame v nemocnici na gynekologii rizikovu poradnu

ematko29
12. júl 2013

ja neviem ,ale asii by som na potrat nešla,moja dcera mala uzlinu pod sánkou vo velkosti čerešne,bála som sa vtedy velmi.Na hematologii boli zvýšené onkomarkery,ale lekárka mi vysvetlila,že ked sú zvýšené onkomarkery neznamená tto hned diagnozu,môže to byť zápal v tele.chodili sme len na kontroly a oni začali klesať,neviem u akého lekára ti to zistili ,ale skus ísť ku hematologovi ,alebo pomeniť lekára.Nemyslím si,že ked máš zvýšené markery hned je to zléé.aešte ak si na sebe nespozorovala nejké zmeny,nenechaj sa bez príčiny vohnať na potrat
@gabca224

jankali
12. júl 2013

Ahoj, tak aj z druhej strany: ide trochu aj o to, že ako by žilo nové bábätko v rodine, kde nie je (ak by to dopadlo najstrašnejšie) ... kde nie je mama... Je to veľký otáznik, lebo nevieš, aká choroba ťa vlastne ohrozuje... čo keď je ľahšia? čo keď je ťažšia? No ja si myslím, že keď doktor navrhuje, aby si sa liečila, tak o nebude niečo veľmi jednoduché... Radím: obtelefonuj lekárov - alebo vlastne - vidím, že si vyšetrenia už absolvovala - - - navštív s výsledkami toho doktora-onkológa... a na rovinu sa porozprávajte: môžeš sa spýtať aj na kontakt na ďalšieho odborníka, alebo doporučenie k nemu - aby si mala aj ďalší pohľad. Nie je to sranda... A ešte je ďalšia otázka, ktorú teraz neriešiš: môžu tie zvýšené onkomarkery nejak ohroziť bábätko, ktoré sa vyvíja? ... No držím palce, aby to dopadlo čo najlepšie🙂 pa a drž sa, jana

esti77
12. júl 2013

Gabi, určite pobehaj viac lekárov, nedrž sa len na tomto jedinom, ako Ti baby napísali. Ja som síce nemala problém ako Ty, ale v podstate to bolo podobné. Pri mojom 3.tehu som mala diagnostikovaný pruh v slabine. U nás mi na chirurgii odporučili okamžitú operáciu, keď som odmietla, že veď čakám dieťatko, či sa to nedá po pôrode riešiť, strašili ma komplikáciami pri pôrode. Tak som im povedala, že pre mňa je prvoradé dieťatko až potom som ja. Našla som si druhého Dr., ktorý nám už v minulosti s detičkami pomohol (aj keď našťastie nič vážne, ale čudoval sa, čo robia v našom meste lekári a načo čakajú - v prípade drobcov), a ten sa zase do tretice - v našom prípade - začudoval, že on je pri pôrodoch s herniou neraz a NIDKY nenastala žiadna komplikácia, tak načo rezať! To len na príklad, že aj lekári majú rôzne názory a postupy. Určite vieš, že zvýšené onkomarkery neznamenajú vždy to najhoršie, ale aj ťažký, dlhodobý zápal. Držím Ti palce, nech Vám to všetkým dobre dopadne. 😵 Neboj, mysli pozitívne, máš pred sebou krásny cieľ, aj keď cesta k nemu bude možno trošku ťažšia - verím, že len psychicky - , ako majú ostatné maminky 😉 .

ematko29
12. júl 2013

@jankali máš pravdu najlepšie by bolo aby navštívila onkologa,on jej najlepšie vysvetlí očo ide.a jasne ak by to bolo potrebné a ohrozovalo by to život matky ,potrat treba absolvovať,len som chcela napísať svojim predchádzajúcim príspevkom,že to nemusí byť niečo hrozné

gabca224
autor
12. júl 2013

Ďakujem vám všetkým za spolupatričnosť,názory a rady.Keď ono je to tak.U nás je naša nemocnica vyhlásená za najhoršiu v severoslovenskom kraji,hrúza.Mne na to prišiel môj gynekológ,ten sa so mnou odmietol baviť,hneď ma poslal na potrat.Keď videl zdesenie v mojich očiach,poslal ma ku onkológovi.Ten ma odbil,čo s vami,ste tehotná,ja vám rakovinu hladať nemôžem,vyšetrenia týkajúce sa tohto ochorenia nie sú u vás možné,prídite po pôrode.S týmto záverom som sa vrátila ku gynekológovi a on,že si ma nevezme na svedomie,tak ma poslal na onkogynekológiu do Martina,kde sa práve týmto zaoberajú,ale...Tam lekár nemal asi svoj deň,tak ma odbil slovami,načo ma tam vlastne poslali a odišla som so záverečnou správou-Vyšetrenia nie sú v tehotenstve možné,kontrolovať markery,pri zvíšení odporúčam vykonať prerušenie tehotenstva.Takže každý mi hovorí to isté dookola.Volala som si na onko do Bratislavy,tam bola odpoveď podobná-Vyšetrenia nie sú možné.Už mi z toho hrabe.Takže teraz idem na odbery a o týždeň zas a ak to nepôjde dole...Najťažšie rozhodnutie v živote.Ale aj tak..Mne nič nieje,nemám žiadny zdravotný problém,necítim sa zle akurat ranna nevolnosť,ale inak nič.Nič mi predtým nenašli,prezreli ma s prepáčením od hlavy po zadok,markery klesali a teraz takéto závery,buď ja alebo dieťa.Lekár to odôvodňuje tým,že mám tridsať a deti môžem mať aj neskôr,že je to v nevhodnom čase.Kurnik,dva roky nič a teraz je nevhodný čas?Bábo týmto vraj ohrozené nieje a nemá to naň žiadny vplyv,tak prečo ma presviedčajú,aby som ho dala preč ako nejaký bolavý zub,nechápem.A keby,myslím si,že aj keď mi po pôrode dačo nájdu,budem mať dôvod prečo chcieť žiť a bojovať,no nie?A keď sa to nepodarí,viem,že bude mať skvelého a milujúceho tatina,ktorý ma v jeho živote zastúpi.Ďakujem vám všetkým ešte raz za písmenká.

monuliks
12. júl 2013

@gabca224 http://www.gpo.sk/index.php?option=com_content&...
skus kontaktovat tohto lekara...je skvelym odbornikom ! drzim prsty

gabca224
autor
12. júl 2013

@monuliks moc ďakujem,skusim

monuliks
12. júl 2013

@gabca224 urcite vyskusaj....ja som pri nom bola v novembri na jedno vysetrenie (tiez na odporucanie) a bola som milo prekvapena pristupom atd. (videl ma 1x a to ma svoju klientelu,nemusel by mat na mna cas a ani chut...)mily lekar a perfektny odbornik,ako som sa dozvedela,fakt klobuk dole ! takisto som tam poslala svoju kamosku,ktora bola tiez spokojna a oni potom riesili dalsie veci,sam sa jej ponukol...

ocko78
12. júl 2013

ahoj, no nech dopadnes akokolvek prajem ti vsetko dobre, drzkaj sa

samkova
12. júl 2013

@gabca224 nevzdavaj sa babetko by som si urcite nechala,drzim palceky aby ste boli v poriadku🙂

mimushiatko
19. feb 2019

@gabca224 ahoj prosím ta viem je to dlhá doba ale ako si dopadla? 🙂 riešime s mojou sestrou niečo podobné a hľadáme nejakú odpoveď aj inde 🙂 ďakujem ❤️

gabca224
autor
19. feb 2019

@mimushiatko No veru, ten môj marker má už 5 rokov 😊
No malo sa to riešiť až po pôrode a dovtedy sa hodnoty každé dva týždne kontrolovali . V tehotenstve totiž nebolo možné vykonať určité vyšetrenia. A nejakým zázrakom sa mi hodnoty v piatom mesiaci tehotenstva úplne upravili a bolo všetko v poriadku .Lekár mi to vysvetlil, že vraj to bola reakcia môjho tela na tehotenstvo,vraj sa to občas stáva. Viac som to neriešila, bola som šťastná, že sa to upravilo.

mimushiatko
20. feb 2019

@gabca224 ďakujem ❤️ snáď aj toto bude mať šťastný koniec sestra je v 13 tt a ma zvýšené hodnoty okolo 400 a dosť ju strašia ale ma na vaječníku aj cystu a teda povedali ze je to asi nádor a rakovina podľa krvy ale vidím ze krv môže ukázať všeličo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre