Problém s dýchaním v 26. týždni

miushik765
17. jún 2016

Ahojte maminy mám taký problém. V lahu ma chrbte alebo ma ľavom boku mám dosť často problém sa nadychnuť občas aj na pravej strane ale častejšie na chrbte a na ľavej strane niekedy až tak že sa musim posadiť. Dr som to spomínala a nič mi na to nepovedal máte s tym niektorá skusenosť? A ešte by som sa chcela spytať či je normalne že je bano občas dosť aktivne kope osto šesť a niekedy (2-3 dni) sa len sem tam pomrvi? Za odpovede budem vďačná

magic08
17. jún 2016

V lahu zvykne babo viac tlacit na branicu, no v 26 tt mi taketo problemy pridu dost skoro. Ja by som zasla na pohotovost. V rodine sne mali pripad, ked v 6 mes. zacala mat problemy s dychanim, nefokazala prejst ani na zachod tak sa zadychala. Nakoniec zistili hustnutie krvi a musela pichat fraxiparin. Nevhcem strasit, ale vxdy kef v tehu citis diskomfort, alebo mas obavy, a lekar tvoje problemy zlahcuje, skocila by som za inym, alebo rovno na pohotovost. Radsej byt za hystericku tehulu, ako si potom vycitat

miushik765
autor
17. jún 2016

@magic08 Za normálnych okolnosti s dychom nemám problém len v ľahu a pride mi aj divne že práve na ľavom boku a na pravom mi je fajn... skôr sa bojim či by to babatku nemohlo ublížiť že sa neviem nadychnuť... Každopadne ďakujem za odpoveď skúsim isť k inemu Dr že čo mi na to povie

miushik765
autor
17. jún 2016

Plus sa mi vtedy aj dosť rozbucha srdce. Na kardilogii som bola kedže som mala od malička šelesť aj miernu aritmiu ale vysledky som mala v poriadku

magic08
17. jún 2016

@miushik765 to nejako suvisi s polohou maternice. Ked som sla rodit, bola som uz tesne pred tlacenim, kazali mi lahnut na lavy bok. Preco, uz si nepamatam. Urvite to ries s dr.

miushik765
autor
17. jún 2016

@magic08 Na lavom boku sa lepšie vyživuje maternica na pravej sa tlači na dolnu dutu žilu a tym padom by to s tym mojim dychanim malo byť prave opačne tak neviem...

lednickajana
17. jún 2016

Ahoj,ja som mala podobne v oboch tehu..a nakoniec mi zistili vysoky tlak ale len vecer ked som si lahla a sla spat..cez den tlak ok,len v noci vysoky..pripisujem to bud atypu maternice ze na nieco tlacila v lehu alebo Krcovym zilam alebo srdcu ze nestihalo...ono na lavej strane sa ti viac namaha srdce som citala...drzim palec

kacena4
17. jún 2016

ahojko v pokrocilom stadiu tehotenstva, co asi uz zacina aj u teba (vacsie brusko) si pri lahu najma na chrbte no i na na boku tlacis maternicou na dolnu dutu zilu, ktora ti porusuje krvy obeh a preto sa ti moze tazsie dychat. mozes az odpadnut! preto tehulky nevydrzia dlho lezat na chrbte a ani sa to neodporuca. preto to ani lekar neriesil lebo je to bezne, len skoda ze ti to nevysvetlil ☹ no kludne to moze byt aj nieco ine. ak sa to nezlepsi urcite to ries

limetka69
17. jún 2016

U mna sa takto prejavoval nizky tlak. A aj to, ze som mala zmensenu kapacitu pluc, nedalo sa mi madychnut. Boli to hrpzne stavy.

miushik765
autor
17. jún 2016

Môže byť že to mám aj kôli chrbtici? Mám skoliozu tak ma to tak napadlo...
@limetka69 Presne aj pre mňa je to hrozne

@lednickajana Ja mám stále dobry tlak aj v poradni aj doma keď si meriam,a pritom mi dosť často krvaca z nosa už od začiatku tehu niekedy aj prudom tak ja fakt už neviem

miushik765
autor
18. jún 2016

A je normalne že ma mimi kope až jplne hore ako mám rebra ale v strede? Veď tak vysoko nemôže byť či? A pritom ho jasne cítim aj rukou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre