Ako vysvetliť tehotenstvo prísnym rodičom?

petra160
6. júl 2012

Ahojte baby chcem Vám niečo napísať teda sa poradiť...Mali sme s priateľom min.týždeň nehodu....Bojím sa či nie som tehotná zatiaľ test ukazuje len náznak totál slabulinkú čiarku,že by som bola tehotná...No neviem budem sa testovať aj neskôr moja otázka je i tak iná...Mám 21r každý si myslí že som na bábo mladá s priateľom sa ľúbime budeme spolu skoro 5 r.neviem čo mám robiť ak by som bola tehotná. Ako to oznámiť rodičom ktorý sú prísny a neželajú si to,ako im to všetko vysvetliť ☹mám otca ktorý je hrozný ani o priateľovi neviem lebo by ma sledoval ,každý sa ma snaží zakrývať.... Kto mi poradí ☹ ☹ ☹ čo mám robiť ak ozaj som...bábo by som si nedala nikdy vziať!

katey
6. júl 2012

@petra160 tak potom je odpoved jednoznacna, ak by si si ho nedala zobrat.. nechas si ho nasadis si helmu, obrnis sa a bojujes 🙂

petra160
autor
6. júl 2012

@katey ách jaj neviem čo robiť ,som síce dospelá ale je to niekedy ťažké z rodičmi ☹ nie každý ma rodičov ktorý by ho podržali ☹

adka_pajerska
6. júl 2012

@petra160 moja zaciatky su vzdy tazke.Neboj sa toho najprv na teba mozno rodicia nakricia ale potom si to uvedomia a bude vsetko v poriadku.Vies kolko dievcat mali ten isty problem ako ty?A nakoniec sa s prisnych rodicov stanu milujuci stary rodicia 😉 A poviem ti jedno ak si tehotna tak si to uzivaj pretoze niektore zienky by zato dali hocico

mia258
6. júl 2012

Mas inu rodinu? Priatelova rodina ja aka??
To, ze mas 21 nevadi, ja som mala dcerku o dost skor.
Nemas lepsi vztah s mamou? Nepriklonila by sa na tvoju stranu? Preco by ti otec nedovolil ani priatela?? Ma na to nejaky dovod? Ved si uz davno dospela.
Studujes? Pracujes?

Chod k dokymu, pockaj ci ti nebude meskat mrcha, mozno je to len plany poplach.

leila13
6. júl 2012

@petra160 - chápem to, lebo naši sú takí istí... 🙄 Ale si dospelá, máš právo na svoj život a rozhodovanie. Ak sa dá, mali by ste sa osamostatniť a ísť bývať sami alebo k priateľovi. Neviem či študujete alebo pracujete... Ale ak aspoň priateľ pracuje, je to +.
Taktiež sa môžte vziať. Netreba veľkú svadbu a veľké investície. Mali by ste jednoduchšie vybavovanie úveru...
Ale hlavne si užite tehotenstvo a tešte sa spolu na bábätko. 🙂 Je to veľký dar a nie trest. Nikdy nevieš, či nebude prvé aj posledné... Vaši určite budú najprv v šoku, nadávať, protestovať, dohovárať... 😖 ale ich to prejde a nakoniec sa určite budú veľmi tešiť. 😉
Držím palce

petra160
autor
6. júl 2012

@adka_pajerska však to viem veľa žien by chcelo mať bábo a nemôžu....ďakujem no ak som budem to musieť len vyriešíť

strawbery
6. júl 2012

@petra160 žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.......zatiaľ kľud, ešte nevieš či si tehotná, až ked to budeš vedieť, potom budeš riešiť.......nerozumiem tvojmu vsťahu s rodičmi, otec by ta sledoval? to vieš odkiaľ?.....no tak to bude šok ozaj pre neho, že si tehu a on ani nevie, že máš priateľa a to už 5rokou!!!...no a ako im to máš povedať?....ak sa ich tak bojíš, tak to môžete skúsiť cez priateľových rodičov ...povedať to najprv im a s nimi ísť za tvojimi....no a na to čo robiť celkovo ak si tehu si si odpovedala sama......držím palce

petra160
autor
6. júl 2012

@mia258 no nemá na to dôvod on je taký už...proste nechce aby som mala priateľa...a inak o nom ani nevie nejak sa skrývame ...moja mamina sa dá je celkom fajn a má ho rada možno by na hučala ale nejkosik by to vzala...no jeho rodina je fajn až na jeho matku to je to isté čo môj otec....inak pracujem ...ďakujem za reagovanie

adka_pajerska
6. júl 2012

@petra160 neboj sa naozaj ak sa vy dvaja s priatelom milujete nadovsetko,tak spolu aj nejako vyriesite.Neboj sa začiatky možno budú najprv ťažké ale potom to už pôjde hravo.Máš 21 a ak ti mám pravdu povedať aj ja mam 21 a čo by som dala za to aby som mohla mať bábo my snažíme už od 17 rokov a bábatko nemáme.Ak ťa priatel naozaj lubi mali by ste to potom riesit spolu a ak sa da aj spolu to povedat rodicom.Mozno spociatku budu zly ale vravim neboj casom ti budulen pomahat 😉

petra160
autor
6. júl 2012

@leila13 moooc ďakujem ,pracujem,priateľ pracuje ...a keby niečo cca môžem ísť k nemu 🙂 nejakosik by som musela vydržať s buduc.svokrou ☹

petra160
autor
6. júl 2012

@strawbery no mamina je v pohode otec je ´´stará škola´´ćhce nás/mňa mať doma...nedá sa to vysvetliť je to hrozne komplikovanééé

kohutovci
6. júl 2012

@petra160 prichod dietatka do rodiny vela zmeni.. nastrbene vztahy dokazu zrazu fungovat v ramci znesitelnosti.. neboj.. tvoj oco ta ma urcite rad.. mozno bude zo zaciatku robit problemy.. no nepomoze si.. podstatne je, aby ste s partnerom drzali pokope a ono sa to vsetko vykrystalizuje a stabilizuje.. drzim ti palceky 😉

petra160
autor
6. júl 2012

@adka_pajerska ĎAKUJEM držím palčeky nech máte bábenko 🙂 😉

petra160
autor
6. júl 2012

@kohutovci ďakujem priateľ je super vždy ma podržal a nemusím sa báť žeby bol proti bábätku....

mia258
6. júl 2012

@petra160 to mas este Lahsiu situaciu ako som mala ja 😅
Takze najprv pokoj, porozpravaj sa s priatelom, pockaj ci ti bude mrcha meskat a ked ano,skoc za doktorom aby ti tehu potvrdil/vyvratil.
Ked si tehu, vezmi si mamu von, spravte si pekny den v meste na nakupoch, alebo niekde v prirode piknik. A vsetko jej vysvetli. Potom chodte spolu za priatelovou rodinou, uvidite ako to prijmu oni. A nakoniec to poviete otcovi.
Len ta prehnane chrani, potom uz aj tak nic nezmoze, len sa s tym zmierit 😀

petra160
autor
6. júl 2012

@mia258 🙂 🙂 ´DAKUJEM som rada že si mi napísala tak počkám mešká len 2 dni to nič nieje ..keby dačo pôjdem k lekárovi

mia258
6. júl 2012

@petra160 kludne mi napis aj IP ak budes nieco potrebovat 😉 Ak budem vediet, poradim, tiez som bola v podobnej situacii. Ale hlavne ti prajem aby to dopadlo tak, ako TY chces 😵

adka_pajerska
6. júl 2012

@petra160 Dakujem bodaj by si mala pravdu 😉

leila13
6. júl 2012

@petra160 - keď obaja pracujete a zarábate aspoň tých 500€ nemal by byť problém vybaviť úver v banke a kúpiť si nejaký 2-izbový byt. Podľa toho kde bývate, dajú sa kúpiť cca od 40 000 - 60 000€. Úver by ste mali na 30 rokov a pomaly by ste si splácali... vyšlo by to nejakých 150 - 250€ mesačne. Prvých 5 rokov (ak máte obaja do 35r.) máte nárok na štátny príspevok pre mladých, kedy by vám z mesačnej splátky odrátali ešte cca 50-80€.
Mi sme si teraz tak brali. Tiež kvoli našim, lebo sú neznesiteľní 😅
Skúste si obehať banky a informovať sa.
A ak by si aj teraz nebola tehotná a chcete zostať spolu, pomaly by som to začala riešiť. 😉

petra160
autor
6. júl 2012

@mia258 ďakujem napíšem keď budem vedieť viac 🙂

petra160
autor
6. júl 2012

@adka_pajerska hl.ten bocian je pre teba pre šťastie

adka_pajerska
6. júl 2012

@petra160 Bože ďakujem krásne keby tak chcel aj naozaj prísť 😉 Brala by som obe naraz 😀

petra160
autor
6. júl 2012

@leila13 ďakujem no ja mám 21.priateľ 26r.tak to je najlepší nápad pobehať a popozerať niečo ďakujeem.my dvaja sme s okolia Pn

petra160
autor
6. júl 2012

@adka_pajerska 🙂 držíííím moc palčeky a potom sa ozvy cez IP ak sa podarí čo sa naisto podarí

lili777
6. júl 2012

@petra160 No keď ti test ukazuje slabunku čiarku a mešká ti menzes dva dni, tak skús zase zajtra test. HCG stúpa, takže by mala byť silnejšia. Hlavne sa nestresuj, myslím si, že to malilinké stvorenie si všetkých tak získa, že budú šťastní, že ho majú🙂 Keď pracujete, určite by ste to nejako zvládli. Všetko sa vyrieši, nemaj obavy. Ste na to predsa dvaja a rodičia určite pomôžu. Ja asi tiež budem mať v budúcnosti problém zmieriť sa s tým, že moja dcéra sa jedného dňa odsťahuje. A môj manžel je už v jej 18. mesiacoch zúfalý, že bude patriť nejakému chlapovi🙂 To sú otcovia, dcérky sú ich miláčikovia. V kľude mu treba vysvetliť, že si dospelá a musí to pochopiť. Škoda, že o priateľovi nevedel. Keby mal vedomosť, ako dlho ste spolu, tak by to prijal ešte ľahšie. Bola by to len nová info, že si tehotná. A nie nový partner a hneď bábo🙂 Ale počkaj čo sa vlastne bude diať a daj nám vedieť. DRžíme palce

petra160
autor
6. júl 2012

@lili777 ďakujem 😉 no je to dosť ťažke a bolo by to na dlho....je to už raz tak ak budem tehotná budem/e to riešiť ak nie tak.to bude len posunutie do predu že by som sa mala osamostatniť a bývať s priateľom

adka_pajerska
6. júl 2012

@petra160 Teraz 27.07. odchádzame na dovolenku do Chorvátska tak možno tam sa nam podari 😀 😀 😀 Len škoda že presne 27,-28. mám dostať ms ☹

zlatica36
6. júl 2012

@petra160 no ja som mala tiez 21,ked som rodila a moj manzel 22 a co??? najprv to nasi kus predychali a potom sa tesili s vnucika 😉 . tak hlavu hore! mlady nech dojde s kyticou a flasou ! trosku sa ocino tvoj asi kus nastve ,potom sa mozno pohadaju ,mamina tvoja mu tresne s kyticou po hlave (mozno sa ja tebe ujde ) 😉 😉 😉 😉 a potom tu flasu vypiju na uzmiernenie .. a nastanu potom casy mudrych reci ,ze co a ako treba robit s babatkom 🙂 .tak drzim palcuchy !!!!

leila13
6. júl 2012

@petra160 skús tak medzi rečou spomenúť že máš priateľa a že ste spolu už dlhšie. Môžeš to "dávkovať" pomaly, s mierou. Najprv povedať o super chalanovi, potom že je tvoj priateľ... možno sa bude otec vypytovať ďalej, tak povedz že sa poznáte už roky... potom že spolu chodíte... Máš ešte dosť času. Stačí keď im tehotenstvo oznámiš tak o 2 mesiace...

petra160
autor
6. júl 2012

@adka_pajerska ách juj vráťte sa 3ja/4ja 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre