Aký čaj mám piť v tehotenstve?

55minnie55
30. júl 2015

Dobrý deň, prosím Vás, som v 12. tt. Môžem piť tento čaj https://www.drmax.sk/apotheke-caj-pre-tehotne-z... na konci 1. trimestra? Či radšej počkať? Čaj s alchemilkou, nechtíkom, rakytníkom, šípkou a ostružinou. A ešte som sa chcela spýtať, či môžem piť ovocné čaje, ktoré obsahujú kvet ibišteka. Ďakujem za odp. 🙂

bonaqa2013
30. júl 2015

okrem alkoholu - ten len s mierou, môžeš piť všetko. Bola som už niekoľko krát tehu a pila som všetko....

diana20
30. júl 2015

Bylinkové by sa vraj moc nemali, skôr tie ovocné.. Alebo ešte som čítala, že Pu-Erh je vhodný, že má oproti iným čajom malo teinu..

zuzkavladko
31. júl 2015

Ved je urceny pre tehotne, tak preco by si nemohla? Ja pijem bylinkove caje od zaciatku tehotenstva, ale striedam ich, ziadna bylinka by sa nemala pit dlhodobo vo velkych mnozstvach. Takze striedam repik, medovku, matu, harmancek, zihlavu.

55minnie55
autor
31. júl 2015

dobre 🙂.. Ďakujem pekne

iskrickaa
31. júl 2015

Ja pijem svoju rannu salku zeleneho ako aj pred tehotenstvo, ale teraz bez kofeinu.

pumpkincake
31. júl 2015

Ja si dam obcas zeleny (mam ho miesto kavy ako niekto je zvyknuty na kavu, ja som bolanna zeleny caj) tak tri x do tyzdna max.. obmedzila som caje lebo mi ovocne nechutia, vadi mi ten ibistek v nich a bylinkove sa bojim pit vo vacsom mnozstve tak len harmancekovy, levadulovy obcas, repikovy... a ovoocne stavy mam rada pit hlavne v tejto horucave. Alebo si zalejem citron s horucou vodou a potom pridam med 🙂

labajka
31. júl 2015

ja pijem medovkový, asi tak 2x do dňa

tinqua
31. júl 2015

@55minnie55 internet je giganticka studnica informacii....ked som bola ja tehotna otvorila som si taku stranku, ze google a mozes si byt ista, ze ti ten zazrak najde odpoved na vsetko...to len do buducna, 28 tyzdnov mas pred sebou 😉

gublerka
15. feb 2016

@zuzkavladko - no a to je práve ten problém, že tehotenský čaj obsahuje bylinky, ktoré sa majú používať v tehotenstve opatrne a konkrétne alchemilka, ktorá je doporučená až v čase prípravy na pôrod. takže aj to čo sa tvári ako pre tehotné nemusí tak byť. ... a ešte k téme, že je zaujímavé, že niektoré tabuľky resp. články si trochu protirečia

candii
24. feb 2016

Ja som si kupovala v lekarni caje pre tehotne.. a mas istotu ze v nich nie je nic co by ti ublizilo 😉

tana85
24. feb 2016

@candii aj tam pit opatrne lebo vela tehotenskych cajov je urcenych pre posledny trimester lebo nejak stimuluju maternicu...mne taky predali a precitala som si to az doma na obale, takze si ho zacnem varit az pred porodom ako odporucaju. caje je lepsie cisto ovocne, pecene caje a nie bylinkove lebo co zdroj, to ine info k tomu, co ma ake ucinky na tehotne

candii
24. feb 2016

@tana85 viem asi aky myslis ale ja som Leros pila ale z ovocnych je velmi dobry Roiboos ci tak nejak sa to pise.. ten mozes pit do aleluja..

gublerka
24. feb 2016

@tana85 presne tak. O tom som pisala aj ja v komentari vyssie.

esstela
4. mar 2016

čaj pre tehotné,dostat v lekarni,2-3 šialky denne ..nie granulovany,

esstela
4. mar 2016

@gublerka alchemilka sa može,lebo upravuje svalovinu maternice,preto nie čistu,ale len malo koncentrovanu,netreba sa tych čajov bat..nesmu sa čaje bylinkove ,zelene a čaje silne,.alchemilka a maliny sa možu pit od 36tyždna,a malina aj neskorej,podla toho,ako reaguje maternica...držat sa vody ,mineralky su slané,možu sposobit zvyšeny TK,kava sa može,dve tri slabé..pozor na džusy,obsahuju vela cukrov ,tak isto aj ovocie,takže v miere 🙂

nadhja
13. máj 2017

ja som si tiež dnes kúpila ten čaj od Apotheke pre tehotné a až doma som si prečítala že sa odporúča piť najmä v 3. trimestri 😒 ani lekárnička mi k tomu nič nepovedala, že by sa mal piť až neskôr. Radšej si ho teda odložím na neskôr a môžem ísť zháňať ďalší.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre