Počas tehotenstva sme nemali styk

stanka85
4. mar 2014

Ahojte, som v 19 tt tehotenstva,som už po jednom potrate,ktorý bol v 7tt, a teraz je všetko v poriadku, a teraz mám takú dilemu- s mojim manželom od kedy som tehotná sme nemali pohlavný styk,bojím sa že sa niečo stane bábätku, ale bojím sa aj toho že manžel to nevydrží a " pôjde inde", nehovorím že to už niekedy urobil ale všetko je po prvý krát....

xenicka13
4. mar 2014

Opýtaj sa dr., ale ja myslím, že prvé babo odišlo, lebo nebolo v poriadku a teraz ked je ok, tak aj mozte 😉

marmete
4. mar 2014

@stanka85 Prekonzultuj to s doktorom, osobne si myslím, že pokiaľ ti nič o zákaze nepovedal, tak môžete s kľudom.

tinacho
4. mar 2014

@stanka85 No tento problém mám aj ja. Lekárka mi povedala že ona problém nevidí. Veľmi dobrá p. sestrička na pôrodnici mi povedala že nech vydržím do 12tt a potom nech skúsime ale prerušovane a opatrne. No neviem si predstaviť nesexovať celé tehu. Ja viem že aj také ženy sa nájdu, že zo zdravotných to nejde, ale keď lekárka rozhodla....... Môj chlap by asi z toho zblbol....no veď chlapi, síce ani ja si to neviem predstaviť haha 😀 😀 😀

darina1952
4. mar 2014

@stanka85 a to ste doteraz vydržali bez "toho" ??? 😀
tak šup na "to" ...bábu sa nemá čo stať pokiaľ nebudete robiť nejaké "experimenty", je chránené plodovými obalmi 😎

terry658
4. mar 2014

Mne sa stalo to iste v 10. tyzdni. Ale povedala som si,ze ked to tak malo byt. Teraz sexujeme jedna radost a nic sa zatial nestalo.
Moja svagrina nesexovala cele tehotenstvo a bratovi to z toho uz sibe.

monciky
4. mar 2014

mne povedal lekar, ze kludne mozeme, ale opatrne a tiez si neviem predstavit, zeby som manzela drzala v sachu cele tehotenstvo🙂

stanka85
autor
4. mar 2014

Áno vydržali sme, mne ešte niekedy býva zle, tak malo kedy na to myslim,ale môj manžel ma take narážky,ale ja sa bojím..... Maleho už začínam cítiť v podobe bubliniek 🙂 tak som rada že sa má dobre. A dosť sa bojím že si to ani jeden neuzijeme lebo myšlienkami budeme pri bábätku

aadulik2110
4. mar 2014

@stanka85 spýtaj sa tvojho gynekológa.... mne povedal pri prvom aj pri druhom..... do konca prvého trimestra nie, potom sme mohli - ak nastali nejaké komplikácie, tak povedal nie..... on ti povie najlepšie, či môžete alebo nie....

deny81
4. mar 2014

@stanka85 no ja mam rovnaky problem - prve vsetko v pohode, potom tri potr. a teraz sa nastastie drzime. lekar mi vzdy vravel, ze prev 3 mesiace nie, lebo ide o to, ze stahy maternice pri orgazmee, by mohol mechanicky daco urobit s usidlujucim zárodkom - teda nejde ani tak o samotny akt, ako o to, ze sa to mne nema pacit :D teraz sa nevyjadruje, ale teraz je vseobecne nejako mimo (doktor) - mam 100 chuti ho kopnut niekam. no ale moj manzel to potrebuje, tak to riesime poctivými rucnymi pracami :D a inými sposobmi :D heh, najhorsie je, ze mam velku chut, ale ked sme tak dlho cakali.......tak pre istotu to asi vydrzim, co najdlhsie. ale predpokladam, ze okolo 20-teho to uz asi nevydrzim :D aj mne to treba hhehehe

yollanda
4. mar 2014

ani my sme nemali, a ani nemame

zara0201
4. mar 2014

@stanka85 My sme mali zakazane najskor kvoli hematomu a krvacaniu, potom kvoli placenta previa. No celibat jak vysity. Ale nemyslim si, ze by to chlapa potiahlo inde. Ak je normalny a rozumny.

katkas1
4. mar 2014

kazdy normalny chlap predsa vydrzi ked musi a nemozte mat sex, a po druhe je predsa aj iny sposob a nie jeden ako utesit chlapa ked uz to nevie vydrzat 😀

trulinka
4. mar 2014

Pokial ti to gynekolog vyslovene nezakaze, mozes mat sex. Ja som napr. mala mykozu, potom nizsie ulozenu placentu, cize vtedy sme mali zakazane, ale teraz som v poriadku, tak nebudem manzela zbytocne trapit 😉 . Babatku to neuskodi.

maribell
4. mar 2014

@stanka85 my s manzelom mavame sex normalne .. opytaj sa doktora co ti na to povie ..ale myslim ze manzela mozes aj inak uspokojit aby nesiel niekam inam 😉

sabina1975
4. mar 2014

@darina1952 @terry658 @maribell @tinacho som 22 rokov vydata mam za sebou tri porody a jeden MA pri prvych dvoch sme so sexom nemali ziadny problem potom po 17 rokoch sme sa rozhodli pre dalsie babo bol z toho MA a 5 mesiacov nato som znovu otehotnela prvych 12 tt sme mali zakaz potom lekarka povolila ale moj manzel odmietal a tak to ostalo az do porodu nemame ziadnu fyzycku ani psycgycku ujmu nebol mi neverny ani ja jemu pokial je to fungujuci vztah tak nevidim dovod hladat sex inde ved 9 mesiacov nie je cely zivot

maribell
4. mar 2014

@sabina1975 ja viem ze 9mesiacov neni cely zivot aj mi je jasne ze zdravie babatka je prednejsie. .ale zakladatelka temy sa pytala a ja som jej odpovedala 🙂 ja osobne aj keby nemozem tak by som nenechala muza v celibate.. som mlada baba a nemam problem so sexom ..cize keby mam sex zakazany rozhodne by som to dodrziavala ale zakazany sex neznamena aj zakaz uspokojenia manzela inou cestou 😉 a nerobila by som to z dovodu aby nesiel za inou

sabina1975
4. mar 2014

@maribell mam38 rokov MM 45 mame aktivny sexualny zivot a nepocitovali sme to ako nejake obmedzenie ja som napr. nemohla mat orgazmus pretoze som mala hematom dost velky a MMsa vyjadril ze by sa citil neprijemne s vedomim ze onano a ja nie

stanka85
autor
4. mar 2014

Lekára som sa pýtala , on nemá problém že prečo nie, ale ja sa bojím..... " ručná práca " u nas funguje , len vidím na nom že by chcel viac....

turcanoval
4. mar 2014

no ja som taká, že keď neni problém tak sa mi nechce a nemám chuť a keď mi niečo zakážu tak by som.... Tiež sme sa držali, lebo som mala bolesti a ani sa mi nechcelo (vždy som bola unavená, asi málo železa) a tak. Teraz som v 37t tak už môžeme bez obáv a dúfam, že to aj pomôže. Podľa mňa, keď vám chutí tak to skúste opatrne a uvidíš ako sa budeš cítiť.

vamajka
4. mar 2014

2 razy som bola tehotna a sexovali sme normalne a nic sa nestalo

lauricka
4. mar 2014

na toto Ti nemoze dat odpoved holka z MK, to naozaj musi posudit lekar, ci v Tvojom pripade to je alebo nie je riziko. Kedze Ti, ak som spravne pochpopila, povedal, ze hej, tak je namieste aspon opatrnost a jemnost a pomale pohyby, podla mna. A to s tym manzelom snad nemyslis vazne? Hadam vydrzi nieco, ked je treba nie? Rucna praca mu nestaci, ale chcel by viac? Akoze jeho hmhm je teraz to dolezite alebo Vase babo? Aby sme sa nepototo z tych chlapov. Snad nie je take chudato, ze Ti kvoli tomuto hned zahne. Takeho mozes vies kam aj tak poslat.

mimi3706
5. mar 2014

Myslim si ze sex v tehu je ok, ak nespinis a dr, sa vyjadril ze nie je problem...ja osobne pocitujem sex teraz ovela prijemnejsi ako pred tehu, vtedy to vzdy zaviselo v akej faze cyklu som, obcas ma to bolievalo ale nebolo to neprijemne, teraz ma to neboli absolutne...akurt vzdy po tom chodim cely den cikat 🙂 mi asi pomasiruje mócovy mechur 🙂

zabka79
5. mar 2014

@stanka85 konzultuj to s lekárom ak ti on povolí nemáš sa čoho obávať. Toto bábätko je silnejšie. Najskôr začnite opatrne. Ja som tiež potratila a mám strach so sexu, ale ak mi to doktor povolí idem do toho. Dnes idem na kontrolu, skončila som prvý trimester tak sa opýtam a pomáličky skúsime. Druhá vec je, že nemám vôbec chuť, ale čo by sme pre manželov neurobili 😎

mo_mo
27. mar 2014

ahoj, ja som prisla o dvojicku v 6tt, a nebolo mi odporucane spat s muzom, vzdy je tu riziko - castejsie sa u nas tvoria hematomy...takze neodporucam (z vlastnych skusenosti - skoncila som hospitalizovana prave kvoli hematomu). Co sa tyka vernosti manzela, s tym Ti neporadim - je to vec komunikacie, dovery a lasky medzi Vami dvoma. A to sex podla mna nezachrani ;)

margarita
27. mar 2014

ja som po opakovanych potratoch, 3x to mam cele tehu zakazane, ale prezili sme to a prezijeme aj toto posledne...ako tu uz viacere pisali, sex neznamena LEN pohlavny styk, a horsie veci som uz v zivote vydrzala ako nejakych 9mes. plus 6tt po porode bez styku.
staci byt tvorivy a neriesit zakaz, ale skusit ine moznosti 😉

domi1988
27. mar 2014

mne tiez doktorka nic nezakazala.. ale v 13tt som lezala na rizikaci kvoli spineniu a odvtedy som cokolvek odmietala a proste mm to respektoval a pochybujem ze utekal niekam inam.. sme sa vzajomne dohodli,ze nebudeme pokusat stastie,pretoze nasa laska bolo vymodlene dieta a nemienila som o nu prist kvoli chvilke "radosti"

417781
28. apr 2014

my sme takisto celych 9m nič spolu nemali...da sa to riešiť aj inak..priateľ sa takisto obaval...a vydržali sme to 🙂)) a sme spolu a mame krásnu zdravu dceru 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre