Tipy a triky na otehotnenie

tetrao
31. jan 2012

Hladala som tu nejaku podobnu temu a nic..mna osobne by velmi zaujimala. Tak poradte 🙂 snazime sa s priatelom, sice este malo /3mesiace/ ale....nechcem sa dozit toho ze budeme musiet chodit po klinikach, ako 70% mojich znamich :(

kacena85
1. feb 2012

Ja beriem tiez vit e,femibion 800 a sex tak kazdy druhy den.skusobne meriam BT ;)

patka_1
1. feb 2012

Ahojte baby, mozem sa pridat? snad sa nieco nove priucim 😉 my sa s priatelom snazime skoro 2 roky a stale nic...beriem Duphaston, pila som alchemilku, uzivala kys.listovu, Gynex a zatial stale nic...planujem si objednat znova Gynex alebo Femigard, femibion 800...len neviem co z toho je najlepsie...takisto meriamBT, sledujem krcok, ovulku a taaaaaaaaaak...uz som mala vselijake stavy, a momentalne sa znova pustam do "toho", takze snad tu najdem nejake tie tipy a triky 😀 😀 😀 😀

kacena85
2. feb 2012

@patka_1 drzim palce,uz sa dost snazite?a ste obaja ok?dr co nato?

eri28
2. feb 2012

@tetrao aspon trosku napinave, bavilo by ta to hned sup a tehu, ale nieeeee, ja asi po roku a pol dufam, ze sa podarilo na stole papier na fertility a ofucany partner, tak sa posnazil 😀 😀 😀 😀

tetrao
autor
2. feb 2012

@melisska242 17r.???obdivujem, ze vydrzala..uz by som asi mala adoptovane 4 deti 🙂

munu
2. feb 2012

@tetrao Ahoj, no ja som citala, ze strata hmotnosti pomaha otehotniet.. ze ked trosku schudnes ta, ze potom rychlejsie sa moze zadarit.. a u mna to aj tak bolo.. schudla dom pred prvym tehu asi 7kg a hned na prvy sup som otehotnela.. a teraz pred druhym tehu som tiez zacala chudnut, chodievala som si zabehat do parku stale rano a druhykrat som otehotnela🙂 a tiez urcite pomaha hned po sexe si trochu polezat s vankusom pod zadkom, aby bola panva vyvysena tym padom ulahcis spermiam cestu ku vajicku🙂 ja som to tak spravila pri oboch a presne v ten mesiac sa zadarilo pri oboch🙂 drzim palce 😉

zita30
2. feb 2012

Caute dievcence 😉 Kedze som cez mobil, ale chcela som hned reagovat, aby som nezabudla, tak Vam poradim vygooglit si termin "Prstickova metoda". Ja som o tom citala predvcerom a reakcie zien na to su fakt pocetne a pozitivne 🙂 Tak, hadam, aj Vase testy budu coskoro pozitivne! Good luck 😉 Pekny den prajem..

patka_1
2. feb 2012

@kacena85 Dakujem 🙂 snazime sa uz necele 2 roky...prvy rok snazenia som stale chodila na vyvolavacky a byvali dr. so mnou nechcel nic robit...stale ma proste odbijal debilnymi recami, ako napriklad ze ked nie sme s priatelom zobraty, ze on nemoze nic so mnou robit, ziadne lieky ani nic lebo u nas je taka legislativa...na to ze sa pol roka snazime o babo, mi povedal ze "aj rok je este malo" a mavol pri tom rukou...akoze chapes? na grc 😠 tak som po roku odisla k inemu a som spokojna...ten mi na prvom sedeni dal Duphaston a kazde 3 mesiace hodim na kontroly....teraz pojdem na krv cez ms a potom na sono...to bude asi folikulometria...priatel nebol este na ziadnom vysetreni, chcel by ale ja som este nechcela aby isiel 😅 aj vy sa snazite?

kacena85
2. feb 2012

@patka_1 ahoj no tak to sme na tom podobne,ja som minuly rok vo feb potratila, ovtedy nemam ms vobec, dr ze pockame na prirodu, potom vyvolavacku, antikoncepcia na upravu hormonov, bola som cely rok z toho nestastna,v oktobri som povedala dost,urobil mi horm.profil, nizky progesteron a vysoky testosteron.ze to sa ani snazit nemusite, straaasne ma potesil.tak ma objednal na hysteroskopiu,kuk mi dovnutra s kamerou co sa tam deje, ci nemam zrasty.
po potrate mal priatel vaznu autonehodou takze moja psychika bola na tom fakt zle.asi aj to k tomu prispelo, ako keby sa nieco zablokovalo
od oktobra sa teda riadne snazime a nic.skusala som vsetko mozne dokonca aj u bylinkarky som bola.
ale do toho sa mi vtreli prechladnutia moc.ciest, takze ked ma neboleli mocove veci tak vajecniky.tak som od zaciatku decembra pn a 9.2 idem na hysteroskopiu.nadej mam stale aj ked dr povedal to co povedal.meriam bt teplotu ktora mi zacala stupat.tak som dnes urobila test a negat. ☹ .ale nic sa nedeje.poslednz sex bol 29.1 tak asi to bolo aj skoro este skusim pred hysterkou a ked nebudem tehu pojdem na zakrok a dufam, ze uz aj dr budu vediet co a ako.nech mam uz ms alebo nech som tehu 😀

kamilkanr
2. feb 2012

@patka_1 posli partneta na spermiogram a uvidis, ako dopadne. Naco sa budes napchavat chemiou, ak to mozno ani nie je potrebne.

patka_1
2. feb 2012

@kacena85 no podla by si tiez mala zmenit droktora...nie je to normalne, a to co ti hovori je otrasne 😢 😢 😢 ak si z nr alebo okolia tak ti mozem dat kontakt na mojho dokyho je uzasny 🙂 ak si eraz na PN tak oddychuj, oddychuj a oddychuj a drzim palce aby si bola cim skor tehu 🙂 🙂 🙂 mne momentalne 7 den meska, uz mi to taaaaaaaak leze na nervy, uz som mala mat davno po, a nie ja estele cakaaaaaaaaaaam a pritom viem ze ta svina pride 😒 😒

@kamilkanr a to tam moze len tak prist a dat sa vysetrit?

kacena85
2. feb 2012

@patka_1 ahoj ano som z okolia nr, akemu chodis ty?a tak nadej este je ked nedorazila nie?ty si priamo z nr?

kamilkanr
2. feb 2012

@patka_1 ked pojdes ku gynekologovi opytaj sa, ci by nemohol poslat priatela na spg.

patka_1
2. feb 2012

@kacena85 nie nie som priamo z nr...moj doky sa vola Jaroslav Hlavačka, ak chces poslem ti do ip t.c. a skus si tam zavolat...no ms sice este nedorazila ale meriam si BT a ta ide uz 4 den len dole a to znamena ze je na cest mrcha, a robila som si aj tehu testy a nic...a bola som u vestici a ta mi povedaa ze o take 2-4 roky 😢 😢 😢

kamilkanr
2. feb 2012

@patka_1 ..........alebo zavolat do urologickej amb. a opytaj sa, ci to tam robia a ci potrebuje priatel odporucanie od ineho lekara

patka_1
2. feb 2012

@kamilkanr dakujem 🙂

kacena85
2. feb 2012

@patka_1 a on ma kde ambulanciu?no tak vestica sa mohla aj mylit,preto nechodim k takymto ludom, co presne nieco tak povedia ale tak ked si to tak vezmes dva roky budu u vas o chvilu a poznam aj take pripady,ze boli u vestici a az tak si vzali k srdcu co povedala ze psychikou si to privodili, kasli na vesticu a na vsetko.na vsetky testy a ovulaciu a meranie bt,
ja som tiez povedala, ze uvidim co povedia po zakroku a ked nic take extra tak prestavam min do konca leta sledovat vsetko.lebo to je uz na psychiatra takto vsetko sledovat.aj ked myslet na to isto neprestanem.ale bude to lahsie, milujeme sa tak ci tak kazdy druhy den a trafit sa musime ci do ovulky alebo plodnych dni.mozno ked zvolnime tempo tak to bude uspesneee 😉

patka_1
3. feb 2012

@kacena85 no s tou vesticou mas pravdu 😀 ale v jednom mala pravdu, a to ze na to asi este nie je ten pravy cas, preto sa nam nedari 😀 presne ako hovoris, je to vsetko o psychike 🙂

pepinka55
3. feb 2012

Minule som pozerala jednu relaciu a hovorili o tom, ze zakladom je pohyb a pokoj ... jasne, kyselina listova a rozne dalsie vitaminy su tiez dolezite, hlavne ak tehotenstvo planujete... Ale ja som uz presvedcena , ze zakladom je pohyb, kt zaruci dobru fyzicku kondiciu... ta je dolezita pre buducu matku pocas aj po tehotenstve a pokoj na dusi... matky, ktore na to myslia v jednom kuse alebo su v strese a nedari sa, su toho dokazom ( problem je v hlave nie v tele) ... Odvtedy cvicim kazdy den aspon 20 minut - zevraj maternica je nami zenami 21. storocia trapena, lebo furt sedime! 🙂 Vytiahla som priatela na plavaren 😎

kacena85
4. feb 2012

@patka_1 uvidis ono to pride a ked to clovek pochopi a nebude smutit a negativne naladeny tak bum prekvapi to aj teba,ze teraz?ked to najmenej cakas.pekny vikend prajem

patka_1
4. feb 2012

@kacena85 ja som o tom presvedcena ze to bude tak ako hovoris 😀 uz sa tym ani moc nezapodievam, ale uvidim dokedy mi to vydrzi, momentalne sa sustredim na svoju hroznu postavu 😖 😀

kacena85
4. feb 2012

@patka_1 nooo dobre robis,musime si najst nieco ine co budeme riesit aby sme neriesili tehu.
Inak ja presne to iste,ja som taky pazros aj priatel.o to tazsie sa mi chudne.ale zacalo som jest take ze jigurty,vlocky,acidka hlavne rano a vecer.obmedzujem chipsy a take,ale to velmi lubime.ale drzim sa.horsie je to.s cvicenim.samu ma to moc nebavi a tu u nas neni posilka.ale budem sa muset dokopat a chcem schudnut aspon 8-10 kg.uz to ide tazko.som mala vzdy tak okolo 55 a teraz 64 vrrrr

barbora21
4. feb 2012

@tetrao Ahoj, tak ja sa tiez pridavam. My sa snazime 5 mesiacov a zatial nic. O tyzden by som mala dostat menzes, takze dufam, ze nedostanem. Tipy a triky u nas su:
- femibion 800
- meranie bazalnej teploty
- jeden cas som robila aj ovulacne testy
- teraz skusame gel na spermie
- vacsinou mame sexik vecer a teda do rana uz nevstanem z postele 🙂
- a pijem sypany cajik Catuaba a Lapacho - to bol darcek od kolegyne 🙂
Teraz by som chcela vyskusat cvicenie podla Mojzisovej - v BA som nasla dve centra. Tak aspon by som si trosku zacvicila 🙂

kacena85
13. feb 2012

@barbora21 ahoj, ja som na to podobne, berem vit e /odbura z tela bordel z vonkajsieho prostredia/, femibion,meriam si BT, pijem caj gynastan a asi dva tyzdne v kuse som cvicila cviky doma od mojzisovej su fakt super odporucam /len som zial musela prestat lebo som bola prechladnuta/
dnes som mala mat za sebou zakrok hysteroskopiu lebo odkedy som vo feb.2011 potratila mi neprisla mrcha.
prijem do nemocnice mi zmenili ze maju vela ludi a ja som v sobotu dostala po rokuuu a dvoch mesiacoch ms.
skoro som odpadla, bezala som hned na pohotovost ci je to ok a ze hej.no nedychala som a nevnimala asi hodinu 😀
vcera mi dr na prijme povedal, ze mi to nemozu robit ze mam pockat ci nabehne aj dalsia mrcha a uvidi sa a nechcel mi verit krutil hlavou a smial sa 😀
dumala som, co som este take jedla na prevenciu vit c, skoro kazdy vecer lanove semiacka pomlete to je zevraj super na vajecniky a este som v dmke nasla take cukriky s brusnicami.to som len chcela ako sem tam, ze si dam, brusnice mooozem a dnes som tak dumala a citam na nich zlozenie a je tam aj rebricek aj alchemilka dva druhy 😀
tak mozno aj to pomohlo alebo zapracovala psychika. konecne som sa vykaslala na otrepanu vetu chcem byt tehu a zmenila som ju na chcemmat menzes a nemat stale bolesti 😵

glowix
14. feb 2012

Nam nepomohlo nic z toho co sa tu pise, ziadne vitaminy, ani ratanie ovulacie, gely...len stravit vikend niekde na welness ked mas ovulku a bude to ....

zuzka_rastik
22. feb 2012

@tetrao Ahoj, my sa snazime od oktobra 2011 a v lekarni mi doporucili Femibion 800, je to vitaminovy komplex pre planovanie tehotenstva , obsahuje to aj kyselinu listovu v takej forme, ktora je najlepsie pouzitelna pre ludsky organizmus.. 🙂 beriem ho aj ja, snazim sa kazdy den, ale stava sa ze zabudnem atd... teraz mam treti balicek. manzelovi som naordinovala zinok 🙂 aj ja ho sem -tam beriem, mineraly sa zidu 🙂 dnes som si ho chcela dat rano a pozeram.. zinok nikde.. muz isiel na sluzobku, tak si ho zobral so sebou, ani pripomenut mu to netrebalo 😀
inak citam , ze sme na tom podobne, ja tiez sa moc nesledujem, teploty nemeriam, zatial sa snazim nechat to na prirodu a nepanikarit..
drzim palce!!! 🙂

bambi2
22. feb 2012

@zuzka_rastik ja som vysadila vsetky vitaminy... ono ked sa to ma stat, stane sa aj bez toho 😉 a co sa tyka kys. listovej, je lepsie odstavit si spenat s jablkami a mrkvou.. vela listovej zeleniny jest... umelu kys. listovu nevie telo dobre vstrebat...

bambi2
22. feb 2012

a najlespsie co moze clovek urobit pre tehotenstvo, vobec na to netlacit- nemysliet.. ono to pride prave vtedy ked to clovek najmenej ocakava 🙂

mirka1473
25. feb 2012

ahoj ja som sa z manzelom snazila o prve babetko tri roky stale som chodila po vystreniach a lekar tvrdil ze som uplne v poriadku asi tak po roku snazenia som zacala mavat bolesti v podbrusku poviem vam neraz som si mylsela ze som tehotna ale zakazdim prislo sklamanie,,,po roku aj pol som zmenila gynekologa a presla som k inej lekarke ta ma hned poslala na laparoskopicku operaciu tam mi zistily ze mam na maternicy 5 cm myom a treba ho co najskor vybrat....bola som v cadci tam mi ho nevybrali vraj bol udajne na zlom mieste o dva mesiace neskor som bola v bb na operacii a tam mi ho vybrali....4 mesiaciky po tom som musela poviene uzivat antikoncepciu a pol roka po operaciii som zistila ze som tehotna ani si neviete predstavit aka som bola stastna,,teraz mam jeden a pol rocneho zdravunkeho chlapceka a od augusta sa snazime o druhe babetko lekarka ohovri ze som uplne v poriadku a nedari sa uz som z toho dost zufala to stale cakanie nie je nic moc uz som uzivala aj duphaston aj kyselinu listovu a nic...lekarka tvrdi ze je to o psychike hm kto vie ale baby ako mam na to nemysliet????ved to sa neda mozno keby som chodila do prace bolo by to ine ale som na materskej...

nextik
8. feb 2013

Urcite nemysliet na to - aj ked viem si predstavit ze to asi nieje lahke. Pri mojich polycystickych vajecnikoch ma davali traja doktory malu snacu otehotniet. Prve dietatko bolo velmi vytuzene ale nebolo planovane - takze obrovske prekvapko. Po tych diagnozach som skutocne cakala ze budem musiet absolvovat mnozstvo vysetrenie. Ale k pointe. Ked som si to vypocitala - padlo to presne na den ked som bola na kolotoci. Bol to taky kladivovy kolotov co sa tocil vyse 100 km/h az mi mravcilo v prstoch ako my odstredila ta sila krv. Je to obrovska nahoda ze sme otehotneli prave vtedy. 🙂 Druhe dietatko bolo planovane, chcela som co najmensiu medzeru a uz som sa chcela objednat nech mi trosku pomozu 🙂 aj ked ma lekar zase zrusil ze uz to nevyzera dobre - a ja som bola uplne zmierena s tym ze mam jedno nadherne zdrave dieta ktore neskutocne milujem a ked sa druhe nepodari tak sa ''nic'' nedeje. No a tym ze mi zacala chodit do skolky som bola uz asi treti mesiac vkuse chora od malej. uz som od zufalstva nevedela co a vyskusala som vsetko v lekarni, antibiotika, bylinky, zazvor - citron - med, koloidne striebro atd atd a dostali sa ku mne mms kvapky. sic ma nevyliecili a bolo mi z nich zle, prestala som to brat.... a na moje obrovske prekvapenie som si zase nasla dve ciarocky a vychadza to presne na ten tyzden ked som uzivala mms kvapky....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre