Moja žena je tehotná. Môžem ja jesť?

cervenykon
14. okt 2013

Na margo otázok z ktorych mne aj mojej manželke stoja vlasy dupkom (otazky typu "mozem jesť ... keď som tehotna?)
Myslim si že by bodlo urobiť ráznu bodku týmto témam.
1. - ak sa bojiš že to tvojmu dieťaťu neurobi dobre nejedz, nepi, nerob TO!
2. - pred tym ako polozis otazku typu "možem jest zelenu fazulku ked som tehotna?" porozmyslaj nad touto otazkou (niekedy aj 10x) a potom si skus najprv odpovedat sama
3. este na jednu otazku si skus odpovedať "Nešvihá mi tak troška z toho tehotenstva?"
4. pred tym ako polozis otazku otvor si google a napis "med tehotenstvo" a skus ci ti nevyhodi "MED JE V TEHOTENSTVE NEBEZPECNY" (uz aj taka otazka tu padla) predpokladam ze google ti odpovie obcas celkom seriozne a nestrapnis sa tu pred vsetkymi mamickami.

- navrhujem tu do diskusie kopirovať tie "najbizarnejsie otazky" - raz si to tie "crazy zenske po sebe precitaju a mozno sa nad sebou zamyslia.
- teraz som sa tak zamyslel ze tieto otazky vznikaju potrebou zeny samej doma s niekym komentovat tak pozru na to co maju polozene vedla klavesnice a hodia na MK otázku - "MOŽEM TO BEZ HANBY ZOŽRAŤ?" - (ved si hadam so mnou niekto popíše...)
😀 a dakujem ze tu par takych je lebo aspon obcas pocujem svoju zenu sa schuti zasmiat 🙂

broskilinka
14. okt 2013

🙂 nie kazda tu to zoberie s nadhladom 🙂 ta posledna veta v zatvorke je najpravdivejsia ...

babaker
14. okt 2013

Uff! Na tuto otazku ti odpoviem pravdepodobne za vacsinu z nas. Aj ked sa mi obcas objavi usmev na tvari, ked len zacnem citat "mozem v tehotenstve to a ono..." Kam inam to uz moze zena napisat ak nie tu?Vyhladavace, wikipedia, nie su zeny s podobnymi skusenostami.
Mimochodom, aj ja sa obcas nudim a prehadzujem ocami, ked moj drahy manzel rozobera s priatelmi, preco jeden tym vo futbale prehral a druhy vyhral?Ved staci si pozriet vysledok, napr. 1:0 a vsetko je jasne....Ale tych krcmiciek, kde sa da zapas nazivo pozerat a okolo diskutovat bude asi viac, ako jeden modry konik, kde si mozme pokecat aj o tychto trivialnostiach.... 🙂

vanga223
14. okt 2013

Nevenuj sa otazkam, ale svojej zene. Dievcata, ktore tu pisu ten druh otazok su bud neinformovane, alebo nevzdelane. Neviem, co ocakavas za odpovede, ale ten cas si mohol vyuzit aj efektivnejsie, ako nastavajuci TATKO

zuzitko74
15. okt 2013

Moje tehotenstvá mali dve fázy :
V prvej fáze som nemohla jesť takmer nič, respektíve, čo som zjedla, to ma veľmi rýchlo opustilo.
V druhej fáze som mohla jesť všetko, pomiešať aj nepomiešateľné, tak som to patrične aj využila.

Pokojne sa najedz. 😀

pastelka74
15. okt 2013

konečne si to niekto všimol........ale ako istý druh zábavy......to môže byť,nie?.... 😀 😀 ...

lucijja
15. okt 2013

k úvodnej otázke môžem dodať len - amen! 😀

adkasmolka
15. okt 2013

:D :D

janicka11
15. okt 2013

🙂🙂🙂

ribelina
15. okt 2013

Podľa mňa by nemali chodiť muži na MK, nie všetko musíte čítať. Preberajú sa tu rôzne veci od ovulačných testov až po popraskané bradavky a myslím si že muži by si mali nájsť vlastného koníčka a nie vysedávať na koni a zamýšľať sa nad tehotnými ženami lebo to čo prežíva tehotná žena aj tak nikdy nepochopia.

sissy27
15. okt 2013

@cervenykon dostane sa ti odpovedí od dvoch druhov žien - prvé, ktoré si pobavil, lebo zdieľajú tvoj názor a druhé tie, ktorých sa to týka a tie ich posledné mozgové bunky, ktoré prežili tehotenstvo bez ujmy, sa ešte dokázali uraziť 😎

natuska87
15. okt 2013

Treba sa aj zasmiat, clovek nemoze brat vsetko vazne, hlavne sam seba....

irriss
15. okt 2013

Takova ODVAZNA otazka a Ty se schovas za ni??😀 😉 Proc to neresis Diskusi? Podle mne se nelisis ..at uz jsi cervenej nebo zelenej, proste jsi do MODREHO zapadl.. 😎 a nejen touto "Otazkou", ktera vlastne ani otazkou neni... 😉
p.s. Navrhujes tu do Diskusie cituju Te:
- navrhujem tu do diskusie kopirovať tie "najbizarnejsie otazky" - raz si to tie "crazy zenske po sebe precitaju a mozno sa nad sebou zamyslia.

RADA ma: Zaloz Diskusi a zacni prave s touto TVOJI Happy Crazy otazkou 😉 a druha moznost, jak POMOCI na MK..muzes se sam kandidovat na Odbornika cteni GRAFU 😀 - mohl bys mit uspech, ja se pobavila 😉 🙂 i priucila 😀

Mej se krasne..a bacha na to, co jis... 😉a hlavne pijes 😀 😝 - hlavne nedojidej po manzelce!!😉 po prejedeni VSECHNO spatne funguje,😉 😀

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klincek
15. okt 2013

@cervenykon, sto bodov! 😀
no ale urcite nejedz nic z toho, co nemoze tvoja tehotna manzelka, taku provokaciu by som neriskla 😅

cecil36
15. okt 2013

Konecne som sa na konovi dobre pobavila 😉 Dakujem, spravil si mi dobru naladu 🙂 A k tvojej otazke: Ja by som jedlo na tvojom mieste neriskovala. Nemozes vediet ci tam nahodou nie je listeria alebo ina nebezpecna bakteria. Po jedle si mozes grgnut alebo prdnut, tvoja zena bude nablizku, nadychne sa .... a ma ju! Chces si vziat na svedomie, ze tvojej zene bude z tvojho grgu alebo prdu hrozit predcasny porod? Ak mas v sebe kusok empatie, tych 9 mesiacov sa obetuj a nejedz nic 😀

stanulienkat
15. okt 2013

Supeeer, konecne si niekto mysli to, co ja. Mam pocit, ze na tejto stranke sa niekedy zgrupuju len sliepky. Otazky typu: Mala som pohlavny styk, mozem byt tehotna? Alebo sa pyta, ze stalo sa toto a toto, mozem byt tehotna? Preboha, si svojpravna-tak chod ku gynekologovi. Alebo odfotenych desat druhov zeleniny a kasiciek a postup ako popuckat zeleninku do misticky a pridat melonik a hrusticku a dalsich milion zdrobnenin. A dalsie sa jej pytaju kolko mrkvicky ma postruhat na jedno jablcko a kolko kasicky tam ma pridat. No smiesne a smutne zaroven, ze dospela zena-matka a svojpravny clovek, moze nieco take napisat. Ved ti chlapi musia saliet, ked to maju doma.
Tak a teraz sa do mna pustite 😀 😲

rebeka7501
15. okt 2013

Konečne niekto normálny so zdravým sedliackym rozumom. V čase, keď som bola tehotná ja, boli PC v domácnosti dostupné málokomu (aspoň si myslím). A až teraz som sa dočítala, ako som ubližovala svojej dcére v prenatálnom období jedením ovocia, zeleniny, mäsa, zemiakov, ryže, chleba, sladkostí, nápojov a iného nezdravého jedla.

bbarboraa
15. okt 2013

😀 si zabil @cervrnykon

lalinko2010
15. okt 2013

navrhujem tu do diskusie kopirovať tie "najbizarnejsie otazky" - raz si to tie "crazy zenske po sebe precitaju a mozno sa nad sebou zamyslia.
- nad týmto sa zamyslite! čo napísal, každá napísala dačo, ale všetko od veci, prečítajte ešte raz čo napísal.....
- škoda že ma teraz nenapadne žiadna " najbizarnejšia otázka " čo letela na MK
- škoda že je toto otázka a nei diskusia!!!!!

monhla
15. okt 2013

K Tvojej otázke:
Ak je tvoja žena tehotná a má nevoľnosti , tak v prvom trimestri môžeš jesť len tak, aby Ťa nevidela - inak si koleduješ o ublíženie na zdraví.
V druhom a treťom trimestri doporučujem sa prejedať a pribrať aspoň 20 kg - žena bude rada, že ona sa väčšiny nadváhy zbaví v pôrodnici a Ty budeš musieť držať diétu a cvičiť.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

P.S. Už sa teším na tú diskusiu. 🙂

figurka1985
15. okt 2013

😀 Mozem pouzivat Clean&clear,ked som tehotna ??? 😀 😀
Mozem jest sosovocovu polievku s klobasou,ked som tehotna?? 😀

Toto mna dostalo 🙂

11nika11
15. okt 2013

@figurka1985 tak teraz som sa super zasmiala 😀

mishka0508
15. okt 2013

Mozem jest klasicku slovensku slaninu? Akurat vcera ma to pobavilo 😀 😀

kalifa28
15. okt 2013

Presne kvôli týmto ,,prípadom,, mi už dávno-pradávno prišla na um myšlienka napísat posmešný článok na tuto temu 🙂 mám ho vo fotoblogu 🙂 píjemne čítanie 🙂

wecenko
15. okt 2013

"najbizarnejšia otazka" je podla mna- nabehol vam na učet rodičovsky? nechapem zmysel tejto otazky a tiez nechapem tie baby co tam dokazu kazdy mesiac okolo 14-15 pisat este nie, uz ano , v mojej banke uz ano....atd

zuzkabeno
15. okt 2013

Tak k tvojej otázke: Ano, môžeš, ale dávaj pozor, aby si do pôrodu nemal väčšie bruško ako manželka.

mircalla
15. okt 2013

@cervenykon Niezeby som nesuhlasila, ze su tu ozaj rozne otazky, ale preco to prave teba trapi??? Podla mna toto bolo skor trapne, ako radoby-vtipne.....najma ta forma prezentacie, no ja som sa nezasmiala, a to mam zmysel pre humor, ale toto bolo take silene....

gaby21
15. okt 2013

Mne sa najviac pačia otazky typu. Predvčerom som mala sex, mozem byt tehotna? Alebo. Moje dieta uz tri dni hnačkuje a ma teploty, je chore alebo su to zubky? Alebo kazdu jar a jesen su tu otazky typu. Ako v tomto ročnom obdobi obliekate svoje detI? Davate im pančušky ked je vonku 16 stupnov nad nulou? Kazde leto zase. Akym opalovacim kremom natierate svoje deti? Dalej. Mozem dat štvormesačne dieta do choditka? Prečo moje ročne dieta este nerozprava? Kedy uz konečne zacne moje dieťa chodiť? Co na sople? Co na kašel? Preco moje 3, 4, 5, 6, 7, 8 atd mesacne dieťa v noci nespi? No hluposti neurekom, zeny, riadte sa potreby svojich deti, a nikym inym, poradte sa so svojimi pedietrami, riadte sa svojim materskym inštinktom, opytajte sa svojej mamy, atd. 😅

kubuliatko
15. okt 2013

dobre som sa pobavila. cerveny kon prispievaj do tejto komunity slepic castejsie.

zuzana1808
15. okt 2013

U mňa v stupnici nechutností mamičiek na MK jednoznačne vyhráva nemožný, priam odpudivý pravopis...ak mi niekto napíšte :"chcem sa opítať", nemám ani najmenšiu chuť odpovedať nič slušné, ale iba odporučiť mamičku namiesto trávenia voľného času na MK vrátiť sa späť k učebniciam Slovenský jazyk zo základnej školy...je to smutné, že aj takýmto spôsobom sa tehotné ženy a mladé mamičky stavajú do úlohy nesvojprávnych sliepok neschopných reprezentatívne obstáť v spoločnosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre