• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som tehotná na PN. Príde mi kontrola zo sociálky?

27. októbra 2016 
Ahojt, ja som bola na pn ako tehu. od decembra do júna, mám aj dnp a kontrolu som vôbec nemala... Ja som počula, že im to náhodne vygeneruje ráno počítač a podľa toho si to cez deň obehajú, ale neviem či je to pravda. :slight_smile:
27. jún 2012 o 19:34  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v máji 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pokojne mozu prist, nezavisi od diagnozy...
27. jún 2012 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, ja by som mala este otazocku, neviem, ci sa to tu uz niekedy riesilo....je tu niektora, ktora ste pn rusila, cerpala dovolenku a potom znova nastupila na pn? Ja by som si potrebovala teraz niekedy v najblizsich tyzdnoch dovcu vycerpat, nech sa mi nekrati a zaroven mi koncom jula bude koncit tych 26tt, tak by mi to celkom bodlo, aby som mohla mat pn z maxima este na tych par tyzdnov, kym nastupim na MD. V praci viem, ze by s tym problem nemali, ale neviem, ako je to u lekarov. Viem, ze zalezi od dokiho, ale nemate s tym niektora skusenost, ako sa k tomu stavaju?
27. jún 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 sestra si takto rušila pn, keď išla mať splnených tých 26týždňov, a dr. jej to urobil bez problémov a potom vystavil novú :wink: keď mu normálne povieš, že o čo ide,tak ti s tým isto problémy robiť nebude :slight_smile:
28. jún 2012 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivca82 dakujem za info :wink: Moj doki s tym asi problem tiez nebude mat, zatial sa k takymto veciam nestaval nejak negativne, len viem, ze ho celkom dupu zo socialky a kvoli dnp sa kontroluje teraz viac ako predtym. Ale super, aspon viem, ze niekto to tak mal a bolo to ok, tak vyskusam aj ja.
Predpokladam, ze mi to nijak neovplyvni potom matersku, ked som dlhsie na pn, potom dovolenka, a zase pn (vsetko nasledne za sebou), pokial si platim, to co mam a a kolko mam...?
28. jún 2012 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cikyta hoj rozhodne to ide aby ti dal dr. neobmedzene vychadzky, mne dnes dr. napisala neobmedzene, som rada hlavne kvoli synovi ktoremu zacinaju prazdniny a nemusim sa s nim riadit presne podla vychadzok, aj ked ja sa snazim vela oddychovat. :slight_smile:
28. jún 2012 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak s tými kontrolami.....ja som PN druhý krát v živote a za mesiac čo som teraz doma (ako tehotná s kľudovým režimom a dvomi dvojhodinovými vychádzkami za deň) mi už druhý krát v priebehu jedného mesiaca prišla kontrola zo sociálky, takže tak je to s tými kontrolami, niekomu neprídu ani raz :wink:
28. jún 2012 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jsem na neschopence od té doby co jsem zjistila, že jsem těhotná - tedy od března a kontrola mi ani jednou zatím nedošla.
28. jún 2012 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, ked som na PN a socialka ma nenajde doma, nevyplatia mi davku neblizsich 30 dni, dobre som to pochopila? A davaju pokutu? aka je vyska? Dakujem.
28. jún 2012 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja ked som bola tehotna chodila som kade tade aj vlakom do ineho mesta ,ale ziadnu kontrolu som nemala a tiez mi aj predcasny hrozil
28. jún 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia117 ahoj, ty máš naozaj neobmedzene pn-ku??ja už ju síce idem ukončiť,lebo idem si čerpať dovolenku a potom šup na materskú,ale ked som išla svojej doktorke aby mi dala vychádzky ,tak som sa jej pýtala na neobmedzené vychádzky a povedala mi,že také nie sú!!! tak čo to trepala potom?? povedala,že musíš mať presne stanovené 2hodiny doobeda a 2hodiny poobede,že to je v zákone....
28. jún 2012 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimilubo Ano dr. mi dala neobmedzene, tak asi to je mozne, kedze mne dala :slight_smile: ja si myslim ze to zalezi aj od dr. on to musi potom socialke obhajit, na som na rizikovom cakam dvojicky, je to asi na kazdom dr. ako sa rozhodne.
28. jún 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia117 hej,ja ti verím,že sa to dá,lebo aj segra to tak mala,ale to bolo 5rokov dozadu,tak som nevedela,či sa niečo nezmenilo. Nooo ako vidím mojej doktorke sa to nechcelo riešiť zo socialkou...nevadí,aj tak už končím z PN-kou...dakujem :slight_smile:
28. jún 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimilubo Nie je zac, vela zdravicka a hlavne rychly a uspesny porod potom :slight_smile:
28. jún 2012 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia117 dakujééém :slight_smile: aj vám vela zdravíčka ,nech všetko dobre dopadne :wink:
28. jún 2012 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimilubo dakujem :wink:
28. jún 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ked som na PN a socialka ma nenajde doma, nevyplatia mi davku neblizsich 30 dni, dobre som to pochopila? A davaju pokutu? aka je vyska? Dakujem.
28. jún 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby ako je to prosím Vás so svadbou počas Pn, aký je postup musí to nejak schváliť sociálka? ďakujem
28. jún 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja myslím že téma je už 5 rokov stará.. :grinning:
28. jún 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikal malo by to byt tak, pokuta je na zvazeni socky, ale zvysuje sa s poctom nenajdeni ta doma
28. jún 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkaja ak si PN, mozes mat svadbu v case vychadzok:slight_smile: inak nie, ak nemas povolene vychadzky, bolo by to porusenie liecebneho rezimu, socka neuznava ani taky dovod, ako je svadba.mas moznost poziadat lekara o upravu doby vychadzok
28. jún 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimilubo mozes mat aj neobmedzene vychadzky, aj akekolvek, je to na zvazeni lekara....
28. jún 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkaja ahoj, stačí ak ti lekárka na výmenný lístok napíše, celodennú vychádzku z dôvodu že máte svadbu a to odovzdáš v sociálnej poistovni tam kde ti platia pnku
28. jún 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt nooo ved to,moja lekárka to asi mala na háku ako vidím....nechcela mi dať vobec neobmedzene,nevadí,aspon nabudúce budem vedieť a už ma neoklame..dakujem :wink:
28. jún 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimilubo ak chces, mozes si to prestudovat na stranke soc poistovne, je to tam, sice sa to tazsie hlada, lebo to nemaju zrovna prehladne, ale kto chce, najde:slight_smile:
28. jún 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt waaaau....tak za toto dakujem,to som ani nevedela,že takto oficiálne to tam budú mať..super dakujem,hned si to idem pozreť :slight_smile:
28. jún 2012 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimilubo jasne, len fakt to je tam zahrabane, mne trvalo asi 10 minut, kym som to tam nasla
28. jún 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ale aka je suma? ked ma napriklad len raz nenajdu doma?
28. jún 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikal to zavisi od toho, ako sa tety vyspia..............ale prvykrat to byva tusim okolo 30 eur, ak vobec tu pokutu daju..........vacsinou len stopnu vyplatu davky odo dna, kedy ta nenasli doma po dobu max dalsich 30 dni
28. jún 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok