Používame cookies. Viac informácií tu. OK

2 malé deti s 1,5 ročným rozdielom?

Tehotenstvo a starší súrodenec
so_nya
17. jún 2019

Ahojte. Baby, ktoré máte deti s 1,5 ročným rozdielom, ako ste to zvládli? Keby ste si mohli zvoliť ešte raz, išli by ste do toho?

jerryjanka
17. jún 2019

mam tri deti do 4 rokov, zaleží ako sa nastaviš ale myslim že je to v pohode

candii
17. jún 2019

A záleží ešte aj aké tie deti sú, ja mám rozdiel 2r2m a nešla by som znova do toho 😅

airaw
17. jún 2019

Mám rozdiel rok a išla by som do toho znova 🙂 aj tretie som chcela, ale nevydalo 😁 režim majú ako vojaci, ale zvladame to 🙂

33fialka
17. jún 2019

@so_nya Mam dievča a chlapca rozdiel 1 rok a 3 mesiace 🙂 bolo to o drzku donedávna. Od kedy staršia nastúpila do školky bolo zo trosku ľahšie. Mladší má teraz 2 roky a 3 mesiace a už sa vedia spolu zahrať, sú zlatí. Už teraz by som nemenila, podotýkam druhé tehotenstvo nebolo plánované, ale keď zo tak má byt zvládne sa to 😉
No keby som do toho mala ísť ešte raz, určite by som chcela rozdiel medzi deťmi minimálne 2,5 roka 😁

uzanka16
17. jún 2019

Ja mám rozdiel 19 mesiacov a dosť veľké problémy som mala hlavne so staršou,plus nešla som si nájsť systém s nimi byť sama 9 mesiacov.Az sa to neskôr zmiernilo,detičky ľúbim veľmi ale taký malý rozdiel by som nechcela a plus záleží aj od povahy dieťaťa,kamoška má tiež menší rozdiel ale starší je veľmi kľudné dieťa takže nemala s ním problém,nemusela ho obskakovať moc a neziarlil.

zuzada29
17. jún 2019

@so_nya ahoj, ja mám 4 ročnú dcéru, 8 mesačného syna a som v 20 ty tehotenstva. Poviem ti bola som veľmi vystrašená, aj napriek dobrému zazemiu, no uvedomujem si že všetko aj tak budeme musieť zvládať sama. Dieťatko však bude radosťou do rodiny a my to s manželom a pomocou určite zvládneme.

simca06022011
17. jún 2019

poznam maminy okolo mna, uz teraz maju vacsie tie deti a nevedia si to vynachvalit.. fakt... priznaju, ze niekedy to je o hubu s prepacenim, lebo take male babatko obskakovat, starsie dieta tahat niekam a uz ma aj svoje vrtochy, ale to rychlo preslo... a ja im ticho zavidim 😃DD tie deturence su v podstate rovesnici, prehraju sa, zabavia sa, a hlavne ak niekto chce mat viac deti, tak je to podla mna fajn mat za sebou, potom uz clovek chce mat aj klud, jedno odrastie a zase si mam doma mrncadlo uzivat?🙂))

sullivanka
17. jún 2019

medzi synmi mam 16 mesiacov rozdiel, vzdy som si to pochvalovala, mensi od starsieho vsetko odkukaval a ked zacal chodit, bol hned partak, teraz, ked maju 5,5 a 7r. su ako kohuti na jednom smetisku.. ale ked su od seba tak si chybaju.. vedia sa spolu hrat a spolu vymyslat, spolu mame este tretie babo a velmi lahucko ho prijali.. nemenila by som,

siska53
17. jún 2019

@so_nya ja mam sice presne 2 r.,zo začiatku narocne, lebo druhe babo malo koliky a obcas to bolo narocne, starsi je zas zive dieta dost, ale nemenila by som..hoci..teraz,ako su starsi, zacinaju mat viac konfliktov, maju 9 a 7 a starsi akoby uz siel do puberty, hadaju sa na blbostiach, no zas to beriem.tak, ze medzi mnou a segrou je 4,5r.a hadavali sme sa a bili tiez..

evkamotka
17. jún 2019

Ja som nikdy nechcela velky rozdiel, pre mna by to bolo lahsie ale mat napr s odstupom 5r zase mrncadlo, vstavat a babatkovske veci okolo - uz by sa mi nechcelo. A deti by nikdy neboli v detstve partaci. Do 3r rozdiel mi pride najlepsi, mozno prvy rok narocny, alw potom sa uz prehrajz a maju podobne zaujmy, podobne sikovni atd, da sa s nimi lahsie planovat program ktory je vhodny pre oboch

eliaska101
17. jún 2019

Kamoška má deti, dcérky s rozdielom rok aj 3mesiace a pochvaľuje si. Ono sa tie jej deti tak nejak nadstavili, že spolu si vystačia. No všetko je to o tom aké sú deti ak v pohode, tak aj mamka to zvládne

kateklaudia
17. jún 2019

U nás rozdiel 19 mesiacov, dve dievčatá a nemenila by som, zvládli sme to, aj napriek tomu, že sú úplne rozdielne, mladšia bola aj je náročnejšie dieťa, ale režim sme mali a išlo to, síce nebolo to vždy jednoduché, ale som rada, že všetkým sme si prešli takmer naraz a vlastne spoločne vyrástli, teraz majú 9 a 10,5 a super 🙂

lindusss2016
17. jún 2019

Ano, je to tazke, ale da sa to, teraz maju 3 a 1,5 roka a uz sa krasne vedia spolu hrst, lubia sa, je to super

liduska12
17. jún 2019

My mame rozdiel 16mesiacov a cakame tretie, a rozdiel bude 23mesiacov medzi strednym a poslednym. Takze sme isli do toho znova viacmenej 😂 je to fest narocne, hlavne toto tretie tehotenstvo pri deckach. Ale kedze stari rodicia jedny nejsu vobec na svk a svokra pracuje tak si vypomahame teraz jaslickami, aby sme to nejak zvladli. Vacsi rozdiel nepozname, takze tazko porovnavat ci by to s vacsim rozdielom bolo lahsie alebo nie (ziarlivost atd). Ale tak my sme sa tak nastavili, ze to bude mega tazke pre nas rodicov, ale deti su si o to blizsie 🙂 je krasne ich porozorovat aki su partaci 🙂

kolecko11
17. jún 2019

My rozdiel 20mesiacov. Začiatky boli náročné nakoľko starsi syn žiarlil a nechcel sestričku prijať. Dnes majú skoro 4r a dcérka cca 2roky a je to parada....strašne sa ľúbia , objímajú...krasne
Samozrejme za 5min sa pobijú o hračku abo majú nejaký detský spor🙂...to však patrí k tomu.
Takze začiatky u nás veľmi náročné (prvý rok cca) a potom už parada, nemenila by som 🙂

jana_eyre_2
17. jún 2019

ano isla, medzi prvymi dvoma mam 1,5r rozdiel, potom mame este tretieho.. a uprimne je mi luto ze uz bude mat 3r a nestihla som 4te dieta v mensom rozdiele od neho.. pride mi to uz moc velky rozdiel a 4te uz asi nechce riesit muz, hoci ja stale tuzim..

nika898
17. jún 2019

@so_nya ja mam rozdiel 20 mesiacov a kludne by som brala.aj mensi rozdiel. Srdiecko mi hovori este tretie 🙂

rich1
17. jún 2019

Mám staršie dievčatko a malého chlapčeka, rozdiel 18 mesiacov. Popravde prvý mesiac som si myslela, že sa asi zbláznim... ale začína to byť krásne. Jasné, že pre mamku je to náročné, ale náročné to je aj s deťmi, ktoré majú väčšie rozdiely. Nemenila by som, dcéra sa učí starať o bábätko a syn ju úplne zbožne pozoruje a dokonca jej už aj kryje chrbát pri jej hlúpostiach 😁

Tu začni písať odpoveď...

Odošli