34tt a neustále kašlem

deluxe86
7. dec 2018

Ahojte,potrebujem radu.Som v 34tt,a uz 4tyzdne kaslem.zacalo to velmi ,,jemne,, ale som na druhy tyzden zacala stodalvat.neprestalo,tak mi dali hedelix,na 3tyzden mi bolo velmi zle,tak som isla k dr,dali mi atb zinnat so stoptussinom.potom ma poslali na plucne,kde mi davaju inhalovat Yabro,avsak po 5dnoch nonstop kaslem,dusivy a produktivny kasel ale ide zo mna vytlacit dieta.prosim vas,mala niektor a takyto problem?co vam zabralo?ja som uz zufalas,je to velmi neprijemne.dakujem

shia
7. dec 2018

mala som podobne, už som dokonca ležala v nemocnici, čakali kým mi prejde kašeľ, aby mohli spraviť sekciu (mala som plánovanú a museli ju kvôli kašlu odkladať, lebo je to po nej nebezepčné, dotrhať si stehy a aj to dosť bolí), ale keď neprechádzal, museli ju aj tak spraviť...a poviem vám, to bolo...kašlať so zašitým bruchom :-/ Pila som Stopkašeľ, lebo ten môžu aj tehotné, ale nejak moc nezaberal popravde, jedine keď som začala kašlať tak som rýchlo začala cmuľať tic-tac, a napila sa vody..nič iné mi nepomohlo tušim...a kázali mi pri kašli si na bruchu chytiť vždy podušku a cez ňu sa skrčiť, aby som si nepotrhala stehy...ak ste doma a máte možnosť, skúste cibuľový sirup - napríklad zaliaty medom apod, to vraj ešte pomáha..opatrne s liekmi na kašeľ, aby boli vhodné aj pre tehotné...drží palce nech prejde

deluxe86
autor
7. dec 2018

@shia ja som uz aj to skusala,cibolvy caj,cibulovy sirup.momentalne lezim zabalena v bravcovej masti,no katastrofa😢

besnavila
7. dec 2018

No mne začalo niečo podobné asi v 27t..a teda stodalov som vyklochtala asi 4 a asi všetko čo sa v tehu môže...ale nezabralo..kašeľ som mala taký dráždivý, že som sa z neho pocikavala a nemohla som spat...po 2 mesiacoch som to vzdala, išla k doky a tá mi zistila zápal priedušnice, čize antibiotika- konkrétne penicilín, ten sa v tehu môže...akože fakt som sa trápila a bojovala, ale s odstupom času konštatujem, že som to mohla urobiť skôr, úplne zbytočné som sa trápila..tie antibiotiká nezabrali hneď, asi to už bolo chronické..ale po ich dobrati som už chrchlala malo a po týždni to úplne prešlo..držím palce!

deluxe86
autor
7. dec 2018

@besnavila
@besnavila ano,tiez sa pocikavam,proste to nevydrzim,tak zacnem kaslat,ze si drzim brucho a ... neprijemne co uz.teraz normalne pistim,tak to na mna tlaci,pred dvomi tyzdnami som sa aj pozvracala od kasla

besnavila
7. dec 2018

@deluxe86 no to aj mne sa par krát stalo že som až vracala, ja mám tendenciu mať slabý krcok a bála som sa že opäť predčasne porodim, ale na krcok to vplyv nemalo...ale bolo to ťažké obdobie

mijunik
7. dec 2018

@deluxe86 moja mamina má recept s komentárom " pri kašli - deti" a sice: nadrobno nakrájanú cibuľu, alpu, hladkú múku a bravčovú masť zmiešať, ľahnúť na igelit, zmes natrieť na hrudník, zakryť igelitom, asi aj uterákom a teraz neviem, či aj zohrievať. Tá masť bude aj stekať, preto sa leží na igelite, ale nám ako deťom to robievala pri suchom kašli. Zajtra Ti môžem zistiť presnejšie. Ešte skús inhalovať Vincentku. Pi teplé mlieko s medom a maslom. Stoptussin nemôžeš?

mijunik
7. dec 2018

@deluxe86 ešte mi napadlo, či nemôžeš mať chlamýdie. Teda aspoň myslím, že tie sa prejavujú kašľom. Robili Ti nejaký rozbor toho, čo vykašleš?

seva22
7. dec 2018

Suhlas s mijunik,ja ked som v 25tt s tyzdnovym kaslom isla k dokimu tak mi hned zobral vytery na vsetko mozne...ale nastastie boli vysledky negativne...kasel som mala skoro tri tyzdne ale nastastie presiel...mne najviac pomohla.kombinacia sinupred tableriek s hedelixom...aj stopkasel bol fajn....stodal nic moc...

hugigugi
7. dec 2018

@deluxe86 Čaj z tymianu. Zaparit sušenu bylinu a piť. Popritom aj vodu lebo je močopudny. Treba zistiť či môžte v tehu. A vysoko ležat.

lubiss
7. dec 2018

mozes mat plucne chlymydie alebo aj mykoplazmy...kazdopadne by ti mali zobrat krv to ti spravi aj obvodny na toto

deluxe86
autor
8. dec 2018

@mijunik odobrali mu v stredy 4ampulky krvi,potom som musela plut do nadobky a, este aj vyter z hltana.akoze tie chlamydie,no dalsi extrem,ze sa liecit 6-9tyzdnov s atb....pred porodom...

gir
8. dec 2018

Ja som mala CS s takým kašľom a po SC to bola hrúza,myslela som, že mi stehy vytrhá. Jediné čo pomohlo bol skoroceľový sirup Dr. THEISS

deluxe86
autor
8. dec 2018

A podla vas,keby som isla na rtg pluc,co by sa stalo?

mijunik
8. dec 2018

@deluxe86 to musí rozhodnúť lekár, či benefity z RTG prevážia nad jeho negatívami, keďže si tehotná. 🙂 Inak ten cibuľový obklad pri kašli, čo som Ti včera písala - v recepte je 15dkg pomletej cibule, 1/2 lyžice bravčovej masti, 1 lyžička alpy a hladká múka na zahustenie. Natrieť na hrudník, prikryť igelitom, ešte dať na to uterák a termofor a 3-4 hodiny nechať pôsobiť. S tým termoforom neviem ako v tehotenstve, ale tá zmes by Ti mohla pomôcť. 🙂

deluxe86
autor
9. dec 2018

Dakujem pekne za recept,vyskusam,ale zajtra idem naspat k dr,nech mi daco da,lebo uz zase placem na vecer od toho,kolko kaslem😢boli ma zase chrbat,lopatky,ale uz aj pod ceckami....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre