Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké lieky a doplnky stravy vám odporučil lekár?

csina
2. nov 2012

Ahojte, teraz ma zaujíma najmä názor ostatných mamičiek, a budem rada ak sa medzi nimi nájdu aj fundované rady a postrehy od Mudr. 🙂 Nie som nijako chorá, (teda okrem štítky, čo nepovažujem za chorobu, ale poruchu) ani nemám nejaké väčšie problémy..okrem liekov na štítnu žľazu som zatiaľ v prvom trimestri brala len Kyselinu listovú.. teraz som však po absolvovaní glukózového záťažového testu od lekára vyfasovala niekoľko škatuliek liekov, teda skôr doplnkov stravy a mám z toho hrúzu... Stravujem sa myslím pestro a neviem prečo je nutné, aby tehulka do seba ládovala kadečo umelé.. Beriete aj vy? Ako na vás lieky vplývajú? Ja mám kvôli slabšej krvotvorbe nejaký Sorbifer Durules, Acidum Folicum, a Magnézko proti sťahom.. s mojim L-thyroxínom sú to 4 druhy a ja mám pocit, akoby som bola nejako chorá, keď to mám do seba tlačiť niekoľkokrát denne.... Okrem toho pozorujem na sebe aj nepriaznivé účinky... Po tom železe je pre mňa skoro nemožné sa vyprázniť.. tak sa snažím nedávať si to denne.. Je to nutné vôbec brať presne podľa pokynov? Ako to riešite vy?

zuzi0911
2. nov 2012

@csina ahoj tak ja som neuzivala ziadnevitaminy tiey vsetko zo stravy snazila ziskat. a magnezko som musela a maltofern tablety na chudokrvnost a myslim ye aj na zelezo.tie problemy s vzprazdnovanim som mala j ja ale iba niekolko dni.

maja112
2. nov 2012

Ahoj ja som tiež nebrala nič iba kyselinu listovú a neskôr som pridala len lieky na posilnenienie imunity od walmarku Imunaktiv aj to len z dôvodu, že bola zima a všetci naokolo trpeli chŕpkou a obávala som sa aby som tiež neochorela... No ja tieto lieky beriem v zimnom období stále a musím povedať, že som zatiaľ (ťuk ťuk) nebola chorá.... a preto som tak chcela chrániť malú a aj seba.... Je pravda, že mi neskôr dal lekár lieky na železo, ale tiež som ich brala obdeň, lebo mi nerobili dobre... Podľa môjho názoru nie je treba do seba cpať veľa liekov, niekedy mám pocit že je to na škodu ako na pomoc...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli