Aké lieky beriete na udržanie tehotenstva?

viiila76
4. jún 2008

Zaujímalo by ma, aké lieky vám lekár predpísal na udržanie tehotenstva. 🙂

ni_pe
7. nov 2011

@kiki6 jedna stranka je www.chlapecdievca.sk, ja som to mala odtial, ale potom som zistila, ze oni s Jonasom spolupracovali volakedy, ze uz su samostatna jednotka, ale ja ti pozriem a zistim, lebo som si potom robila aj cez nejaku cesku a nemecku stranku a cez net mi to vyratalo tie iste datumy a zadarmo, takze aj cez net sa to da.

ni_pe
7. nov 2011

@makovicka53 juj veru nabiehaju, uz sa neviem dockat, chcem uz to babo drzat v naruci 🙂 detske vecicky su mojim rajom,ale nic nekupujem, len oci pasiem 🙂

makovicka53
7. nov 2011

@ni_pe noo mi hovor daco...drzkajte sa...ja som dnes bola na tom sone...takze doktor sice videl gestacny vacok ci ako sa to vola a nepotesil ma...vraj ten tvar je nejaky atypicky bola asi tvaru bananu a ma byt okruhly...embrijko este nevidel...a nasiel mi aj cysta 3,5mm takze tie bolesti mam asi aj preto...dnes rano som bola v soku ked som bola v praci...hrozne ma bolelo podbrusko akoby sa mi uz isla spustit mrcha nakoniec mi vysiel nejaky vodovy vytok a bolesti pomalicky ustupovali...doktor mi na to nepovedal nic...ale aspon ma nechal na PN...na dalsie sono idem o tyzden a dufam ze ma potesi malickym...zase idem byt na nervy ci je to vsetko ok ked ten vacok je iny ako ma byt...

ni_pe
7. nov 2011

@makovicka53 nestresuj sa, vsetko bude ok, len potrebujes klud, typicky, ci atypicky, mozno ten tvoje je prave taky, ako ma origos uno tutto byt, len doktor to nevie, moj tiez nebol original gulaty a tu som 🙂 No ja som mala tiez neskutocne bolesti, tiez ako by mala mrcha dojst a este o sto krat horsie, tiez ma raz strasne zabolelo podbrusko a mala som taky hnedy vytok, ale to bola len jednorazovka, potom mi baby tu na nete povedali, ze sa to uhiezduje vajicko, ze to je nic a mali pravdu. Uz sa to viac krat nestalo. Ja mam teraz vytok stale, biely, riedky, z kt. mam s prepacenim za vyraz akurat tak mokre nohavicky furt, ale ze je to normalny vytok v tehotenstve, kym nieje hrudkovity, nemas svrbenie, stipanie atd. tak je to v norme.....Ja som sa tiez bala a stale sa aj bojim, bojim sa krvnych testov, bojim sa ultrazvuku, proste ten strach o to babo budes mat vzdy....Len musis mysliet pozitivne...... A ze nebolo vidno bejby, z toho si nic nerob, mne ho nevidel ani potom, len srdiecko byt, az v 8tt plus nejake dni uz bolo vidno krasne gulatucke babatko 🙂

makovicka53
7. nov 2011

@ni_pe jasnacka ...diky za povzbudenie...uz sa tesim na ten pocit 😉

ni_pe
7. nov 2011

@makovicka53 drzim palce, daj vediet, ja idem v piatok na prvy vonkajsi ultrazvuk a krvne testy, tak uvidim....drz palceky aj ty...

dorotka66
7. nov 2011

@makovicka53 ahoj makovička, blahoželám a držím palce 🙂 úplne náhodu som ťa zbadala v tejto téme. tak sa podarilo, po KETe? nechodievam teraz do starých známych tém 😝 , takže neviem čo je nové.

makovicka53
8. nov 2011

@ni_pe jasne budem a dakujem....to ides na aky vonkajsi 3D? ci klasika cez brusko?

ni_pe
8. nov 2011

@makovicka53 na ten cez brusko 🙂 prvy taky, tak som zvedava, ci je rozdiel vidiet, medzi vaginalnym a tymto cez brusko 🙂
uz som velmi zvedava, neviem sa dockat 🙂

makovicka53
9. nov 2011

@ni_pe juuj ja ti verim...rozdiel mas len v tom ze sa ti nebude vrtat vo vnutri a myslim ze je to aj bezpecnejsie a inak sa ako citis?

katka3012
9. nov 2011

kyselina listova,duphaston

ni_pe
10. nov 2011

@katka3012 tak vitaj v klube 🙂

ni_pe
10. nov 2011

@makovicka53 ja zasa viem tak, ze vonkajsi ultrazvuk je nebezpecnejsi pre babo, ved uvidime 🙂
Dnes som ostala prekvapena, lebo som mala teraz v tretom mesiaci 53kg a dnes som sa odvazila a mam 52kg, snad to nieje nic zle, ze som schudla to kilo 🙂

makovicka53
10. nov 2011

@ni_pe ja si myslim ze nie a co mas ranne nevolnosti?vazis sa pravidelne v danu hodinu?lebo rano su ludia relativne chudsi 😀 ...inak ja mam nejake nechutenstvo do jedla jem len 3x denne aj to minimalne porcie snazim sa vela pit i ked neviem ci dam do seba 2L.... 😀 a rannu chladnicku nemozem ani citit bleee

ni_pe
11. nov 2011

@makovicka53 nie, ja som vobec nemala ziadne nevolnosti, vsetko ok, len nechutenstvo, uz sa trosku vytraca,ale neznesiem mäso, akekolvek, jem hlavne ovocie a zeleniu, to mi nastastie chuti.Vazim sa rano nalacno na tej istej vahe 🙂 Co sa tyka pitia tekutin, ja som tomu nikdy vela nedala, a ani teraz, ked som tehotna, taks a nejdem pretrhnut s pitim vody. Mala by som viac, ale nepomozem si, ja ked nieco robim nasilu, tak mi je z toho zle.
Dnes sme boli na poradni 🙂 Malinke ma 5 a pol centimetra, presne 12tt. Videla som ho uplne cele, je uzasne, ma vsetky rucicky, nozicky, prsteky, nostek a stale sa hmyrilo, prevalovalo z boka na bok, krutilo. Je to uzasny pocit, vidiet toho drobceka ako si v tebe pekne naziva. A dr. mu cez ultrazvuk meral krk, neviem co presne, ze teraz v tomto obdobi sa to meria, kvoli Dawnovmu syndromu, nase babo ma vsak nastastie ukazkovy krcik 🙂 Este mi zobrali 4 skumavky krvy a bolo 🙂 Takze vsetko OK, zatial a 2.decembra dalsia poradna. 🙂

makovicka53
12. nov 2011

@ni_pe tak sa velmi tesim s tebou...ja sa uz nemozem docakt pondelka...nech ma doktor prezre..nie som vobec vo svojej kozi...hrozne ma stve to spinenie po velkej a navyse ma aj dost boli brusko...

zojka78
12. nov 2011

ahojte, tak neviem, ci uz nepisem teraz od veci, lebo nejak sa tu rozvinula debata 🙂 , len som chcela napisat, k tej povodnej otazke, ze ja som v 7tt mala krvacanie, 4 dni, normalne akoby mi menzes prisiel, utekali sme na pohotovost, tam ma pozreli a odporucili brat duphaston, ktory mi potom predpisal moj lekar a brala som ho az do konca prveho trimestra a evidentne pomohol 🙂 a co sa tyka bolesti v podbrusku, tak tie som ja mala uplne kazdy den nonstop, akoby som kramovala, pocas celeho prveho trimestra, dokonca aj nieco vyse, len si uz nepamatam presne, kedy prestali.....drzte sa 😉

makovicka53
12. nov 2011

@zojka78 si ma upokojila lebo mna tak boli podbrusko nonstop v kuse este aj v noci ked sa zobudim...ja duphaston berem 2x1 ako sa mi potvrdilo tehu len ma znepokojuje to spinenie

katka3012
12. nov 2011

@ni_pe ja som neni teraz tehotna 😅 ,len som napisala,ake som brala pocas tehotenstva 😉

zojka78
12. nov 2011

to som rada 🙂 neboj, vsetko bude ok, pamatam si, ze aj ja som bola furt vystrasena z tych bolesti, lebo co som mala tehulky naokolo, ziadna tak dlho bolesti v podbrusku nepocitovala a mne trvali fakt ze dlho a naozaj nonstop, ci cez den, ci v noci.....mne lekar hovoril, ze tie bolesti su uplne normalne, lebo maternica sa zvacsuje a ze aj spinenie moze (ale aj nemusi byt) normalne, lebo plod sa v maternici "zahniezduje"....inak spinenie som ja mala potom dokonca aj neskor, nepamatam sice, presne v ktory tyzden to bolo, ale urcite nejak po 20tt, dva krat som mala pocas dvoch dni a tiez som vzdy s tym utekala vystrasena k lekarovi, vzdy mi spravil UZV a nastastie bolo vzdy vsetko ok....hovoril, ze to moze byt sposobene roznymi podnetmi, medzi inymi spomenul napr. aj sex, silnejsie tlacenie pri potrebe, vacsia fyzicka namaha a pod....ale to uz je nieco ine, nez ten prvy trimester.....tak drzim palceky nech je vsetko ok 🙂

makovicka53
12. nov 2011

@zojka78 dakujem v pondelok budem mudrejsia 😉

ni_pe
13. nov 2011

@makovicka53 to spinenie neviem co moze byt, nastastie som to nemala, ale tie bolesti brucha som mavala velmi velke, ale po par tyzdnoch mi Duphaston pomohol a bolesti ustupili, uz som bez neho a vsetko je OK, klop klop klop....

ni_pe
13. nov 2011

@katka3012 jaaaj dobre teda 🙂 tak aspon ty si dokaz, ze s Duphastonom sa narodi pekne zdrave babanko 🙂

katka3012
13. nov 2011

@ni_pe drzim palceky,nech vam vsetko dobre dopadne 😉

ni_pe
13. nov 2011

@katka3012 dakujem v mene vsetkych 🙂

tinkaro
24. nov 2011

ahojte mám duphaston, ak by ste mali záujem tak píšte do IP, 2 krabičky nerozbalené ex do 2014 🙂

deeya
10. jan 2012

Ahojte 3.1 ma odviezli do nemocnice kôli silnemu krvacaniu, babatko je naštastie v poriadku som v 12tt...lekár mi nasadil duphaston ascorutin a kanavit kvapky, po prepusteni mi povedal že stačí aby som brala Duphaston 2x denne. Moja otázka je či je normálne že aj pri užívaní duphastonu trochu špiním....nie stále, vačšinou je to po menšej námahe alebo vačšom pohybe. Ďakujem

littlebaby
10. jan 2012

@deeya ja som sa rozkrvacala v 7 tyzdni bola som v nemocnici , tehotenstvo udryali a brala som potom tiez duphaston spinila som asi tyzden po prepusteni z nemocnice ale potom uz nie . Skus si dat 2-3 dne len v posteli max oddych a uvidis potom ak este staleto bude pretrvavat a tvoj doktor ti nezmeni liecbu tak si najdi ineho lekara , mozno si budes musiet davat pozor na namahu cele tehu ale radsej tomu predist akoby sa nieco malo stat . Ale to si este len par dni z nemocnice doma ja som spinila tak 7-10 dni po prepusteni,potom to prestalo ,ale setri sa

deeya
10. jan 2012

@littlebaby dakujem

eax
3. máj 2012

ja by som sa s vami tiez rad podelil o moje poznatky z netu a pozorovani:
- ASCORUTIN bude mat asi hlavne ten placebo efekt ako uz spominal niekto vyssie. Rutin sice spevnuje cievy ale to asi nebude az take podstatne. Vo vyssich davkach asi bezpecny nebude, lebo v minulosti ho v afrike zeny pouzivali ako antikoncepciu resp. na vyvolanie potratu. Ale tie davky asi boli fakt velke, tak preto tie upozornenia v letaku
- DUPHASTON nie je ako pisete len "hormon". On sice je hormon ale nie je to prirodzeny progesteron, len sa na neho podoba a ma v tele podobne/rovnake ucinky. Blbe je ze doktori ho predpisuju bez toho aby vysetrovali skutocnu hladinu progesteronu. Pretoze ak ma zena dost, tak nepotrebuje synteticky.
Upozornenia k tomuto lieku sa tykaju najcastejsie postihnutia ktore sa vola Hypospadia, teda "rozdvojene, rozpoleny penis u chlapcov, co sposobuje problemy s mocenim a ine socialne problemy. To sa ale vraj dnes da relativne lahko operaciou opravit. To ci to sposobuje synteticky progesteron v Duphastone alebo vysoka davka progesteronu je v podstate nejasne. A riziko hypospadie sa pri uzivani zvysilo asi o 20% ale stale je to na urovni 1 z cca. 200-400 chlapcov. Tie udaju si uz nepamatam.
Na druhej strane su studie ktore DUPHASTON podporuju lebo dokazal udrzat viac zien tehotnych ako to bolo v skupine bez DUPHASTONu. Tak si vyberte no....
Jeho ucinok ale podla mna suvisi len s pripadnym spontannym potratom co je vraj 15% vsetkych potratov. Urcite nepomoze pri Missed Abortion, alebo inych.

- A este jedna vec: Krvacanie a spinenie sa povazuje za relativne bezny jav pocas tehotenstva. Co ho casto vyvolava je pohlavny styk alebo dokonca aj IV USG, ked sa doktor velmi snazi najst plod. Moze sa tym poskodit krcok maternice, ktory je v tej dobe dost citlivy a prekrveny. To sa stalo presne nam v 6 tt. Dovtedy vsetko ok a po navsteve u Dr. mlacka krvi po 6 hod. od navstevy.

A teraz mame presne dilemu ci brat Duphaston alebo nie. Lebo dovod na to podstate nie je ziadny. Ale ten strach ze sa daco pokazi a potom si to budeme vycitat si vie asi kazdy predstavit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre