Aké vyšetrenia sa robia počas tehotenstva?
Ahojte..chcela by som vediet ako prebieha vysetrenie ked ste tehotna?Mne zatial robil ba sono a som zvedava co ma caka o dva týždne...dakujem
Ahojte..chcela by som vediet ako prebieha vysetrenie ked ste tehotna?Mne zatial robil ba sono a som zvedava co ma caka o dva týždne...dakujem
@24adka24 tak podla toho v ktorom si tyzdni resp mesiaci.
povinne geneticke screeningy su v 20tt a v 30tt. dobry doktor Ta posle aj na NT screening v 12tt- to je odber krvi plus sono.
krv sa berie v 16tt, a potom myslim v 30tt.
OGTT- oralno glukozovy toleracny test- pitie vody s glukopurom- od 24tt.
poradna je do osmeho mesiaca raz za mesiac- u vacsiny doktorov spociva v kontrole stavu krcku a kontrole srdiecka babatka.
od osmeho mesiaca je to raz za dva tyzdne, od deviatheo kazdy tyzden.
kazdy gynekolog si vsak tento postup prisposobuje.