Ako často chodíte na kontroly lekárovi?

ivanka821
23. jan 2009

Ahoj.
Som staly host na tomto chate.
Chcela by som sa opytat, ze ako casto chodite k lekarovi na kontroly?
Ja zijem v UK a bola som asi 3 x. Jeden krat v poradni a 2 x na ultrazvuku.
Som v 17tt

sysa04
23. jan 2009

ahoj.ja chodim na kontrolu kazdy mesiac,a zakazdym mi doktorka robi aj ultrazvuk.podla mna nato,ze si v 17tt tak to si bola malo na kontrole.no neviem ako to tam chodi ale mne sa to zda velmi malo.
😒

mia.
23. jan 2009

ahojte, kočky, som v 5-6 tt, na 12. poradnu ma dr.objednala na 18. 2. a tierz sa ma spytala, ci chcem genteticky skrining. Neviete o tom skriningu nieco viac? Dik

petra1985
23. jan 2009

ahoj ja chodim kazdy mesiac do poradne.. ale ultrazvuk mi robili len trikrat.. 😒 dost ma stve, ze mi ho v poradni moj lekar nerobi.. no ale na to, ze si v 17 tak to je malo fakt.. trosku divne

sysa04
23. jan 2009

ahoj mia.tak to ti neviem povedat co to je,a presnejsie ti otom viac nepovedala,

mia.
23. jan 2009

praveze nie, nejako sme to zakecali, pri prvom tehotenstve mi robila vsetky vysetrenia tak,ako maju byt. Mozno je to nieco bezne, ale prekvapila ma ta jej otazka, ze ci chcem tem skrining...

zuzkaaaa
23. jan 2009

ahoj, ja chodim po 5 tyzdnoch, mne robili sono-brusko len 1krat 😒 a na vysetreni som bola asi 5krat

sysa04
23. jan 2009

sak uvidis mia.netreba sa hnet bat ,a ked pojdes na poradnu tak sa jej nato spytas.a robila ti aj testy na toxoplasmu?

mia.
23. jan 2009

praveze, ked som u nej bola tento pondelodk - cca piaty tyzden, tak ma objednala na 1. prehliadku az o mesiac, nie je to neskoro?

emjee
23. jan 2009

na svk treba chodit do poradne zhruba kazdy mesiac, ku koncu tehu castejsie (ja uz chodim kazdy tyzden)
uzv povinny je v 10, 20 a 30tt, niektori lekari robia aj castejsie

samozrejme ak mas problemy, chodi sa castejsie resp. podla potreby

mia.
23. jan 2009

stacilo , ked som povedala, ze som mala pozitivne tehot. testy

sysa04
23. jan 2009

a to natu toxo?

cleo55
23. jan 2009

ahojky ja som zo zaciatku chodila kazde 2 tyzdne a teraz raz za mesiac!

mia.
23. jan 2009

ale nie, mne este nijake odborne vysetrenia nerobili, myslela som , ze ten geneticky skrining je dobrovolny, zrejme, ked ho chces, tak ti ho urobia

mia.
23. jan 2009

Len neviem , ako sa robi, z krvi..?

sysa04
23. jan 2009

asi neviem ti presne povedat.
😉

katka2808
23. jan 2009

ja chodim kazdy mesiac do poradne a vzdy mi lekar robi aj ultrazvuk, co je podla mna super, vzdy si vidim svoje dietatko... okrem toho som bola na skrining downovho syndromu, robil mi tripple testy a v 26. tyzdni idem na test cukrovky...

sysa04
23. jan 2009

ahoj mne tiez robila na dawnov syndrom a na ten cukor ked som bola tak to bolo hnusne,ale zvladla som to. 🙂

petra1985
23. jan 2009

a to sa vas pytaju ci chcete geneticky skrining? mne ho robili automaticky...

silviamt
23. jan 2009

aj ja chodim do poradne kazdy mesiac ale moja dr nema v ambulancii utz takze chodim nan a bola som zatial 3x tiez je mi to malo ale co uz 😒

petra1985
23. jan 2009

jaaaaj tak asi nie geneticky je iny ten mi nerobili sorry 😉

sysa04
23. jan 2009

petra1985 mne to inak tiez automaticky robila tie vysetrenia.a teraz 3.februara idem znova na kontrolu a to ma asi uz posle na tie prietoky,no neviem sak uvidim 🙂

mia.
23. jan 2009

no, ja to tak vidím, že genetický skríning sú vlastne všetky tie vyšetrenia, ktoré majú potvrdiť, či vyvrátiť abnormality plodu, čiže aj tie krvné testy, ktoré robia každej tehotnej

petra1985
23. jan 2009

moj lekar ultrazvuk ma.. a nerobi mi ho.. robil mi raz ked sme sa utvrdzovali ci som tehotna alebo nie.. nasiel plod povedal, ze som tehotna odvtedy mi utz nerobil vobec...... robia mi ho len v gynstare aj to malokedy len ked som bola na morfologiu a prietoky.. a to som v 8. mesiaci.. videla som svoje dieta asi trikrat za cele tehotenstvo

sysa04
23. jan 2009

asi tak nejak

petra1985
23. jan 2009

mne ho mozno robili ani o tom neviem.. viem ze mi teraz brali krv ale na co bola netusim..mozno robili ten geneticky..

sysa04 a na prietokoch uz si raz bola? alebo ides prvykrat? ja som bola teraz v stredu a mi zistila hranicne.. ☹ musim brat magnezium a este nejake tabletky.. som z toho smutna

sysa04
23. jan 2009

petra1985 este som nebola na tych prietokoch,este len pojdem prvi krat.a to sa chodi viac krat na ne?a to je co to hranicne?

petra1985
23. jan 2009

no hranicne znamena, ze babatku sa dostava trosku menej vyzivy ako by malo.. hranicne je este v norme ale treba to liecit.. keby to neliecili mohlo by dojst k zhorseniu a mohlo by sa udusit lebo cez pupocnu snuru vlastne slabsie prenikaju ziviny a kyslik.. ale lekar mi povedal, ze som v norme este ,ze to sa vzdy zvykne po tyzdni tych tabletiek upravit.. ze nemam stresovat, ale inak ked sa neupravi tak pojdem do spitalu ☹ o tyzden idem na kontrolu a myslim, ze uz budem aj castejsie od toho 30tt sa chodi viackrat tusim..

sysa04
23. jan 2009

aha tak to som nevedela,vdaka za radu.dufam,ze to budes mat v poriatku, 😉

edusik
23. jan 2009

ahojte, Mia - ten genetricky skrining ako si to nazvala je 3Gresp.4G vysetrenie, robili mi ho v 12tt., a teraz idem na 20tt. Zistuju tam Dawnov, razstepy a tieto geneticke veci. Okrem toho ti vlastne prezrie cele babo, ty to vidis na velkej obrazovke trojrozmerne - je to super. Da sa urobit aj dvd zaznam ak chces ale to stoji peniazky. Okrem toho sa tento skrining kombinuje aj s krvnymi testami /- triple test - a az po ich zrovnani so skriningom su definit. vysledky. Je to dobrovolne okrem triple testov z krvi, to mas vrami poradne asi v 15tt. myslim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre