Ako často ste chodili na sono a na prehliadky?

ewka0012
21. nov 2011

caute tehulky,chcem sa opytat ako casto ste pocas tehotenstva chodili k lekarovi a hlavne na sono?ja som v 32 tt a na sone som bola zatial len trikrat,plus 3D sono.niektore zname idu na sono kazdu poradnu a presne vedia kolko dieta meria a vazi,zakazdym maju foto.ja som bola na sone naposledy v septembri a na dalsie idem az v decembri.vobec neviem aky je maly velky ani kolko vazi,a hlavne ako je otoceny.bola som na krvnych testoch a teste na glukozu,ktory mi vysiel velmi nizky.odvtedy mi ho neopakovali.teraz idem na krv aj sono v decembri.niektore tehule sa ma pytaju na ozvy ci som uz bola a ja neviem ani co to je.nemam ani ziadny zoznam do porodnice,pritom mi hovoria ze treba mat od 7mesiaca nachystane veci a ze mi ho da lekar.nie je to vsetko cudne?aj som sa stazovala na to ze sa moc potim,vela pijem,mam nizky cukor aj tlak a pribrala som uz 22kg aj ked mam pohyb a jem celkom zdravo a pravidelne v malych davkach.nic mi doktor na to nepovedal,ze to sa neda ovplyvnit,ja uz nechcem pribrat.je to vsetko normalne?

kacenkaharris
22. máj 2012

Tak ja som citala, ze ak moze sono "zabit" muzske spermie na 6 mesiacov, tak by sme nemali podcenovat negativny vplyv sona ani na plod. Vraj sa uz zacalo spekulovat, ze odkedy sa zvysil pocet sono vysetreni v tehotenstve, zvysil sa vyskyt autizmu. Len za to, ze zena sono "neciti" este neznamena, ze nie je skodlive. Kazde prehrievanie zenskeho organizmu v tehotenstve (sono sposobuje prehriatie tkaniva) so sebou nesie zvysene riziko poskodenia nervovej sustavy plodu a ine abnormality. Preto sa odporucuje pouzivat sono len na NEVYHNUTNE lekarske diagnozy a nie len tak pre "radost" rodicov za ucelom "fotenia" babatka.

hugob
24. feb 2013

Ahojte, mňa by žienky zaujímalo, či platíte za každú návštevu u svojho gynekológa tiež, ja po každé 16eur, okrem morfologického čo som platila 60eur bez CD, len vyšetrenie, pretože mám vek nad 25r.

tinka07
25. feb 2013

ahoj hugob ja si platin len sa jednorazove posvove zrkaldla ,ktore si vzdy pytam od svojej lekarky.inak som platila iba raz 29 a potom 39 eur a aj to bolo v prenatalnej poradni co som bola na tie pozadovane ultrazvuky.inak mojej lekarke nic neplatit, vzdy mi dokonca teraz uz robi ultrazvuk cez brusko, pozrie ako sa ma malicke a da mi aj jej fotku

suz2
25. feb 2013

mne robili sono na každej poradni...až od 37tt som chodila na poradňu už nie k môjmu gynekológovi, ale do nemocnice a tam mi sono nerobili...a to bola skoro osudová chyba.... našťastie všetko dobre dopadlo..ale myslím, že zo zákona by to malo byť asi 3x počas tehotenstva, ale možno sa mýlim

kobrtko
28. feb 2013

práve buď rada, že to neabsolvuješ často...to asi znamená, že je všetko Ok... no, ja som v 25. tt a absolvovala som asi 6x sono, nakoľko mám občas problémy... a sono určite bábu škodí menej ako nevedomosť o jeho zdravotnom stave 😅
Inak baliť sa pomaly začni, veď v kľude si všetko rozmyslíš... keby si porodila skôr (čo ti neželám), tak veci pre bábo Ti ešte nebude treba a ak porodíš akurát, tak všetko aj tak stihneš, neboj.

artemiss1
7. jan 2018

Pisem tu do starej temy chcem sa opýtať bola som na sono v 9tt teraz v 13 tt a ďalší mam planovany na 20 tt moja otazka ci mozem ísť aj v 16tt na sono ohľadom urcenia pohlavia .
vďaka
preto sa pýtam lebo som niekde počula že sa nemá často chodiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre