Ako čo najmenej pribrať v tehotenstve?

4. apr 2021

Ahojte,
Som v druhom trimestri, a potrebujem povzbudiť a poradiť, ako čo najmenej pribrať.
Otehotnela som, keď som mala 84kg, čiže už na začiatku to bola vysoká váha. Teóriu viem, ako sa zdravo stravovať, problémom skôr je, že to, čo je zdravé, mi absolútne nechuti, moje bežné raňajky ako ovsené vločky alebo tvaroh nemôžem ani cítiť. Nejem ani sladké, snažím sa ozaj zdravo a nejesť blbosti.. Ale som v 6.mesiaci a už nevládzem ani 10 poriadnych drepov urobiť.. Aktuálna váha 88kg. Viem, že teraz je prvoradé dieťa a nemienim ho ohroziť, a chudnúť nie je asi vhodné.. Ale Potrebujem nakopnúť a motivovať, aby som nemusela po pôrode ísť dole zo stovky... Ďakujem

deti95060810
4. apr 2021

kalorický deficit...
máš vysokú váhu, bábo si zoberie z tvojich zásob...

tosomja
4. apr 2021

Veď si pribrala len 4 kg za 6 mesiacov. Už vydrž, neobmedzuj sa zbytočne, aby to nebolo na škodu bábätká. Po pôrode môžeš chudnúť.
Ja som pri prvej dcére pribrala dokopy 7kg, pri synovi 11kg a teraz som v 33tt a mám 10kg navyše.
Po každom pôrode išlo všetko preč.
Nedržala som žiadne diety, nemala som ani žiadne chute.

jvasenka
4. apr 2021

No 4kg za cele tehu mi nepride vela, ak nejdes sladke, neprezieras sa tak nestresuj..ozaj je prvorade babo a oddych potom to uz bude kolotoc...vahu trebalo riesit skor ak tak a nie teraz stresovat a strazit aby si co najmenej pribrala

cucoriedkacucoriedka
4. apr 2021

Ja ked som bola tehotna tak som.isla do kazdej poradne s tym ze som.sa bala kolko som pribrala;))) moja dr bola prisna.zastavala nazor ze hest zdravo tak ako pred tehu.nic viac nic menej...ziadne sladkosti navyse...cipsy boze chraaaaan;)))pamlsky??? Naco? Furt mi vravela ze nepribrat vela...lebo tehotensky diabetes.klby trpia....a ze po porode sa budem trapit a zhadzovat;))) mudra to zena.velmi jej dakujem;) pribrala som 11 a hned po porode dala dole 16;)))) jedz co ti chuti.neprejedaj sa...vecer nejedz....tak ako bezne ked tehu nie si.babatku staci to co jes ty....ziadne za dvoch...zarad ryby ak ti chutia...ja chapem ze proste ak chut nie je a nutit sa len preto ze zdrave....nooo kazda to ma ine

zojanka
4. apr 2021

Ja som začínala na podobnej váhe, aktuálne som 32tt a mám +3kg, jedávam aj sladké, pizzu, proste všetko zdravé aj nezdravé ale dávama si pozor na porcie. V zelenine a ovoci sa neobmedzujem, normalne a nezdrave jedlo si davam pozor na porcie.

cucoriedkacucoriedka
4. apr 2021

@zojanka presne ako pises...porcie

jaskolka
4. apr 2021

Za 6 mesiacov máš navyše 4 kg. To je úplne normálne, ako čo teraz chceš počuť, že máš sa vrhnúť na šialene cvičenie a diéty, aby si nepribrala? 🙉Pokiaľ nebudeš jest za dvoch a prezierat sa, nevidím nijaký problém. Ženy s vyššou váhou priberu malo, ja som začínala na 90 kg a rodiť som šla 97.V pôrodnici ostalo desať kg a teraz mam ešte o ďalších 6 menej. Kamoškapred pôrodom mala 97,rodila 104 kg a teraz dva roky po pôrode ma 75 kíl, jednoducho chudla dojčením a behani okolo energickeho babatka. Čize kľud, nestresuj sa, a určite nezačni rátať kalórie, a cvičiť podľa vzoru fitnesiek, aké šli rodiť s 50 kilami a nijakým bruchom a ešte deň pred pôrodom posilňovali. Lebo mne osobne toto príde choré.

elizabet173
4. apr 2021

Keď máš v šiestom mesiaci len 4 kg plus k svojej pôvodnej váhe, tak je to úplne super. Ak sa nebudeš prejedať, nebudeš zhadzovať zo stovky, niečo váži dieťa, niečo necháš v pôrodnici, ja som z pôrodnice išla ľahšia o deväť kg. Nemusíš jesť na raňajky tvaroh, ani vločky, ak ti nechutia, daj si celozrnný rožok alebo krajec chleba s hydinovou šunkou, plátkom tvrdého syra a zeleninou, na desiatu jogurt a ovocie, obed normálny, no nič vysmážané, poobede zase nejakú nátierku, chlieb, zelenina, večera podobne ako obed - maso, ryba s prílohou a zelenina. Ak si váhu neriešila pred otehotnením, teraz sa tým nestresuj, drepy sú zbytočné, desať denne ťa nevytrhne, daj každý deň prechádzku v rýchlejšom tempe.

mamusa34
4. apr 2021

Naco sa obmedzovať 🤷to nemáš ešte veľkú váhu. Ja pri prvom som rodila s 96kg a teraz 🤦už vyše 100a ešte pôjde hore

cucoriedkacucoriedka
4. apr 2021

@mamusa34 tak s tymto nazorom nesuhlasim;) ale kazdemu ako dobre je;)

cucoriedkacucoriedka
4. apr 2021

@mamusa34 ja som na zaciatku tehu vazila 67...ale pre ohss po umelom som v priebehu troch dni nabrala 13 kg z tekutiny na plucach na srdci...zly prieb...5 tyzdnov nemocka....ale teda ked som v 10 tt isla s nemocnice stale som mala 75 kg...co este nebolo z tehu ale uz som ch7dnut nemohla...a poviem to ze 86kg vaha pred porodom deeees...nemotorna som bola brutalne a to som pribrala len do bruska a stehien..

habibim
4. apr 2021

V prvom tehu s pribrala 18kg v druhom 14kg a teraz v treťom 13kg,za dva týždne mam sekciu... Ani nerozmýšľam, že či môžem, čo nie... Stres najviac pridáva na váhe... Čiže, ak mi dôjde na chuť chips, dcéra ide kupi mi a ja celé balenie na jeden hlt... Zato strašne veľa čerstvého salatu jem, a veľa ovocia... Toto mi teraz v treťom najviac ide... V druhom som najviac varenú stravu, čo sa je lyžicou... A v prvom som najviac čokoládové pudingy s rozkami čerstvými a rôzne salámy s horčicou... No co Vám poviem, každé tehu niečo iné... Ale chvála Bohu do roku po pôrode som schudla pod váhu na začiatku tehu... Netreba sa stresovať... 6.mesiac je to už... Držím palce

dmk_1
4. apr 2021

Ja som zatial nepribrala nic, skor mi vaha lieta, prv - 0.5kg, potom +0.2kg, zase - 0.3kg a tak dookola. ..zato pupok mi uz narastol riadny, nic zo svojich veci uz neobleciem ani nezapnem. Ja vsak velmi vela chodim a myslim, ze prave tam spalujem. Ako je pekne, rano peso do roboty, naspat peso, MHDcku si vezmem namiesto 5 zastavok len jednu. Chodim peso ovela viac ako pred tehotenstvom, uz ani necvicim. A jem vsetko, 5x, 6x na den. Zjem aj sladke aj slane.

autor
4. apr 2021

Ďakujem dievčatá za komentáre. Ja viem, že váhu som mala riešiť pred tehotenstvom, a budem môcť znova po pôrode. Ze teraz je prvoradé babo. Len ma to dosť znervoznuje keď sa približujem k 90tke.co už, hlavne, nech sme zdraví. Ďakujem ešte raz kazdej

silceb
4. apr 2021

Ja som v 6. mesiaci mala +8kg a na konci 6. mesiaca som aj rodila. Prosim, teraz nie je potrebné riešiť váhu. Dôležité aby dieťatko bol ok😇

katkami123
4. apr 2021

Ja končím 6m a pribrala som už 10 kg. Neriešim, dám dole po pôrode. Zdravie detičiek je dôležitejšie ako sa môže niečo stať a potom si cely život vyčítať. Pri mojom prvom tehotenstve som pribrala 8kg a v pôrodnici som nechala 10kg, ešte som odchádzala chudsia ako pred tehotenstvom. Teraz to nie je o postave, tu rieš po pôrode.

katkami123
4. apr 2021

@silceb
A všetko v poriadku? Pýtam sa, lebo cakam dvojky a tie sa tiež radi skôr pytaju.

silceb
4. apr 2021

@katkami123 chvalabohu áno. No dvojičky sú o inom. Tam sa v podstate ráta že pôjdu skôr. Mame kamosov dvojky a ti sa narodili v 29tt a sú mega šikovní. 3 roky a chodia krásne do skolky🙂

katkami123
4. apr 2021

@silceb
Ďakujem, upokojila si ma trochu 🙂 práve končím 25tt, tak už sa len modlím, nech vydržia

silceb
4. apr 2021

Ja som rodila v 24tt. Veľmi namáhavý 1,5 roka môjho života, teraz má 3 a stále beháme po doktoroch. No je vďakabohu zdravy🙂

katkami123
4. apr 2021

@silceb
Základ, ze je zdravý. Ja som dcerku síce v 39tt, ale aj tak mi skončila na jiske, kvôli zápalu pľúc. Poznám ten pocit bezmocnosti rodiča. Teraz beháme ešte po kardiologii, snáď ju nebudú operovať 😕

mamusa34
5. apr 2021

@cucoriedkacucoriedka to verím že není dobre toľko mať kg ked si mávala 67 .aj ja mávala tak okolo 70stale ..určite by som sa lepšie cítila nehovorím 😒môžu prísť zdravotné problémy viem .

domiklik
30. apr 2021

Zdravá strava, prechádzky a cvičenie. Cvičenie také aké samozrejme zvládaš a tvoj stav ti to dovolí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre