Ako je to s interupciou?

lenkaabrano
30. sep 2018

Ahojte zienky bola som u doktora a doktor my povedal ze som tehotna ale povedal my ze moje dietatko sa moze narodit pistihnute tak chcem ust na potrat ako ta iterupcia prebieha a ci naozaj kusim byt zdrava ci mi to urobia ked mam trochu soplov ale hrdlo ani kasel nemam len tie sople. A ja som sa tak rozhodla tak prosim nie blbe komentare dakujem pekne.

matulik212
30. sep 2018

@lenkaabrano ahoj v ktorom si tyzdni ze to uz takto radikalne zhodnotil :( na 3D si bola? Tam vedia prist na vrodene vyvojove chyby . Nesplas sa prosim :(

beky1813
30. sep 2018

21.8 si riesila cenu potratu, alebo injekcie, hm, tak neviem, ci sa nudis, robis si srandu, alebo o co ti ide. Tieto otazky, co si sem dala, daj lekarovi

haluta
30. sep 2018

Ja viem, že sa pýtaš na niečo iné. Ale naozaj skús ešte 3D....veľa x krát vyjdú testy blbo.

matulik212
30. sep 2018

@lenkaabrano ja by slm neverila jednemu lekarovi presla by som ich asi 4och aby mi to potvrdili az vtedy by som uvazovala nad interupciou vela krat sa vraj stalo ze lekari ano budete mat postihnute dieta a mali nakoniec zdrave babenko drzim palce

lenkaabrano
autor
30. sep 2018

@matulik212 ja som teraz 9+8tt

lenkaabrano
autor
30. sep 2018

@beky1813 nie nerobim si srandu asi pre vas he to sranda ze

mimuska18
30. sep 2018

@lenkaabrano Nechcem ťa ohovárať, keď píšeš, že si dá už tak rozhodla, ale rozhodne si to over ako pani predomnou písala na 3D ultrazvuku a potom sa eventuálne rozhodni, lebo keď to urobíš len tak zbrklo len napr na základe výsledkov krvi bude ti to ľúto, že si po tom zdravotnom stave nenarodeného dieťaťa nepátrala. A k otázke čo viem od jednej známej umelé prerušenie tehotenstva na vlastnú žiadosť stojí okolo 250€ nerobia ho všetky nemocnice ( niektoré sú proti interupciám) to si musíš zistiť kde to robia najlepšie u svojho gynekológa a musíš byť 100% zdravá nemôžeš mať žiaden kašeľ ani sople, nakoľko ideš pod narkózu, síce krátku možno 10-15min ale predsa. Pokiaľ ideš na umelé prerušenie tehotenstva na základe odporúčania gynekológa pre zlý zdravotný stav nenarodeného dieťaťa neplatí sa nič a prebieha to tak isto pokiaľ je to vykonané do 12 týždňa tehotenstva ak neskôr potom sa to už trochu komplikuje dúfam, že som pomohla pekný deň prajem 😊

beky1813
30. sep 2018

@lenkaabrano no tak potom neviem. Ked zoberiem tvoju predchadzajucu temu a teraz toto. Na zaklade slova "mozno" rovno ist na potrat, ked este nic nie je iste

lenkaabrano
autor
30. sep 2018

@mimuska18 takze mozem ist aj ku doktorovi nech mi pichne inekciu ci ako

beky1813
30. sep 2018

@lenkaabrano ziadna injekcia, ale nemocnica, narkoza a zakrok

mimuska18
30. sep 2018

@lenkaabrano presne ako píše
@beky1813 tvoj gynekológ ti vypíše papiere na zákrok počítaj s tým že u gynekológa necháš už len za papiere okolo 50-80€ záleží v akom veľkom meste žiješ tu kde bývam ja sa ceny pohybujú okolo 50€ potom s tými papierami pôjdeš do internej ambulancie vezmú ti krv čakáš na výsledky keď budú výsledky urobia tie predoperačné interné vyšetrenie zase nepočítaj s tým že ich robí každá interná ambulancia lebo niekto to nerobí práve už kôli vyššie spomínanému neschvaľujú interrupcie ! S tými všetkými papierami pôjdeš zase na ARO kôli narkóze a potom už pôjdem odtiaľ do danej nemocnice ktorú ti odporučí tvoj gynekológ tam ťa objednajú na daný termín nalačno od 00:00 nepiť nejesť nefajciť prídeš tam ráno zaplatíš cca 250-300€ vezmú ťa urobia a o 3-4 hodiny po zákroku ideš domov aspoň tak vravela známa dúfam že som nič nedoplietla a všetkému rozumieš ale také veci ti má povedať aj tvoj gynekológ a ešte ti na záver napíšem vidím že máš 8 mesačne bábätko a viem že sa určite bojíš ako to zvládneš preto riešiš interupciu ale NEROB TO PROSÍM!!!! zdepta ťa to aj keď si možno myslíš že si nad vecou bude ti to po čase HROZNE ALE ŽE HROZNE ĽÚTO a stále budeš rozmýšľať koľko by už bábätko malo mesiacov a či by to bolo dievčatko či chlapček a budeš s tým pocitom žiť celý život moja známa je s toho doteraz mimo a vyčíta si to hrozne moc !!! 😐

matulik212
30. sep 2018

@mimuska18 myslim ze slecna je uz rozhodnuta ..... :(

mimuska18
30. sep 2018

@matulik212 možno je teraz rozhodnutá v zápale hormónov a myslí si že toto je to správne rozhodnutie a s ňou to ani po čase nepohne a za pol roka možno rok tu bude zakladať novú diskusiu ako sa vysporiadať s tým že som podstúpila interupciu alebo nedarí sa nám mať druhé dieťa lebo som bola na interupcii po pravde je mi toho bábätka ľúto aj za ňu 😥😪

anabella111
30. sep 2018

@lenkaabrano Interupcia prebieha tak..ze Ti urobia predoperacne vysetrenia kde posudia aj Tvoje sople..Uspia Ta (narkoza)-nebudes nic citit..Zoberu klieste a nimi dietatko po kusoch vytrhaju z tvojho lona..nozicku...rucicku..telicko ( Tvoje dietatko neuspia).....A potom zoberu ine specialne klieste..a dietatku nimi rozdrvia lebku...aby hlavicka presla porod. cestami..Kusky tela Tvojho dietatka hadzu do napr. emitnej misky..aby videli..ci vybrali vsetky údy...Po zakroku sa preberies..a pustia ta poucenu domov......

beky1813
30. sep 2018

@anabella111 toto ked si precita zena, ktorej babu prestalo bit srdiecko, tak jej to urcite pomoze k psychickej pohoe. Co keby si raz rozmyslala, co napises?

trojnasobnamama
30. sep 2018

@beky1813 ale bábätku ktorému prestalo byť srdiečko tak to už nič nebolí keďže je mŕtve,ale bábätko ktoré žije bude umierať hrozbou smrťou,zažíva odtrhnúť ruku a nohu musí byť neskutočne bolestivé😔

beky1813
30. sep 2018

@trojnasobnamama a myslis, ze matka, ktora prisla o vytuzene babo,,vidi rozdiel?

trojnasobnamama
30. sep 2018

@beky1813 rozdiel tam je keďže umrelo tak ho nič nebolí.Myslim,že je to dostatočný rozdiel.

beky1813
30. sep 2018

@trojnasobnamama pochybujem

anabella111
30. sep 2018

@beky1813 ...mojim dvom babatkam prestalo bit srdiecko...Cistenie po missed ma od interupcie daleko asi ako porod od eutanazie..Nepodcenuj ma..zeby som ja nieco nepremyslene dala na plochu...

beky1813
30. sep 2018

@anabella111 no podla tvojich kvetnatych reci a prispevkov, je clovek casto na vazkach

matqa411211
30. sep 2018

Nechápem význam presviedčania a vnucovania názora druhým...každy sa rozhodne podľa svojho svedomia ...ak je dieťatko choré a mamička vie že to s ním nezvládne a chce aby aj on plnohodnotne žil a nie len aby bol pripútaný na vozík a z toho mal ešte možno depresie alebo by nedajbože o sebe ani len netušil ...súhlasím aby sa v diagnóze ešte utvrdila a nerozhodla sa na základe jedneho vyšetrenia ale písať tak kruto o zákroku (a áno je to tak, viem) súhlasím s beky. Nesúhlasím s interupciou iba ak je dieťatko neželané na to mali myslieť predtým ale ak je dieťatko choré to už by ste mohli nechať rozhodovať o tom rodičov...

trojnasobnamama
30. sep 2018

@beky1813 Ale ja si myslím,že žena ktorá chce ísť takto neuvážene na potrat,by mala vedieť ,ako sa to deje.

trojnasobnamama
30. sep 2018

@matqa411211 ale ,ako môže v tomto týždni vedieť,že je dieťa choré?V 9tt?

anabella111
30. sep 2018

@beky1813 ...Ty a este cca 2 ste nielen na vazkach..ale priam v protivahe..ktora bizardne nezavazi nic...Autorka sa pyta...a ja jej odpovedam..podla svojho vedomia...svedomie v tejto otazke je pasé..niet o com..

matqa411211
30. sep 2018

@trojnasobnamama preto píšem, že nech sa utvrdí a nerozhoduje na základe jedneho vyšetrenia neviem akého

luliu
30. sep 2018

@anabella111 toto je fakt úbohé a mohla si si to odpustiť. Je tu veľa žien ktoré musia zákrok podstúpiť nie vlastnou vôľou a čítajú tu tvoje citlivé slová. Otras

anabella111
30. sep 2018

@luliu ..ak vies o nejakej zene ktora musi podstupit zakrok mimo vlastnej vole...Okamzite kontaktuj organy cinne v trestnom konani.

luliu
30. sep 2018

@anabella111 nechytaj ma za slovicka, vieš ako som to myslela. Sú detičky, ktorým prestane bit srdiečko, ale tiež detičky s veľmi vážnymi postihnutiami

terezka1947
30. sep 2018

@luliu lenze napisala pravdu....a mozno prave ta pravda nejakej zene pomoze sa rozhodnut,ze to ozaj nie je len tak babatko zaziva zabíjať....uz mrtve babatko je strasne takto riesit,kde zive
Neklamme si,ze potrat je ok,ze je to len prerusenie tehotenstva,lebo nie je,je to ukončenie tehotenstva
Moja kamaratka musela mrtve bábätko porodit,s vyvolavackou...ani si nechcem predstavit,co prezivala
A niekto si ide na potrat,casto ako na nejaku kozmeticku upravu....tak zacnime veci pomenúvať pravym menom
Hovorit o potrate a priebehu he necitlive....ale podstupit ho je uplne ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre