Ako oznámiť mužovi a rodičom, že som tehotná?

0barbara0b
4. jan 2018

Ahojte žienky, ja len by som od vás prijala nejaké originálne tipy, ako oznámiť mužovi, mojim rodičom a jeho rodičom, že budeme mať bábätko ? 🙂 rozmýšľala som nad kadečím, vždy v každom smere vyšpekulujem niečo originálne, ale v tomto prípade, akoby moja originalita išla bokom a mňa nič nenapadá :D
Tak možno vy mi poradíte z vlastnej skúsenosti, prípadne od známych ako to oznámili,... 🙂 za každý tip budem vďačná 🙂

lindusss2016
4. jan 2018

@0barbara0b
No mne je len cudne, ze muz to este nevie. Moj bol pri tom, ked som si robila test a vedel to okamzite.

0barbara0b
autor
4. jan 2018

@lindusss2016 muž pracuje mimo Slovenska, o bábätko sme sa nesnažili ešte, prišlo to náhodou a ja som nechcela čakať kým príde, nakoľko som mala už tušáka, tak som si spravila test ... žiaľ niekedy to podmienky neumožňujú sa podeliť o radosť hneď... o to väčšiu radosť mám keď mu to budem môcť oznámiť 🙂

lindusss2016
4. jan 2018

@0barbara0b
Aha, to je ina situacia. Nuz, tak nvm, kedy s nim budes, sle asi osobne by som to nechala. Ak vydrzis...

0barbara0b
autor
4. jan 2018

@lindusss2016 jasne že osobne, preto sa pýtam na nejaké tipy, nech niečo do vtedy vymyslím 🙂 mám nato týždeň

lindusss2016
4. jan 2018

@0barbara0b
Skus pinterest, tam urco najdes inspiraciu

jasminet
4. jan 2018

daruj mu zabalene detske topanocky

meggy107
4. jan 2018

Ja som mu to pôvodne tiež chcela nejako originálne oznámiť, ale keďže radosť z pozitívneho testu som nedokázala skrývať ani sekundu, oznámila som mu to polopate a bolo to krásne;) 🙂 aj slzička vyšla. Ale keď som tak nad tým uvažovala určite by som si kúpila obyčajné biele tričko a napísala by som na neho nejaký odkaz - napr.na brušku v bublinke "Ahoj ocko" ...alebo niečo podobné🙂 alebo druhý nápad bol pokrývať papieriky po byte s hádankami- alebo otázkami o vás, ak by správne odpovedal dostal by ďalšie miesto kde má hľadať..a na konci by mohol nájsť napr.tie topanočky alebo ponožtičky 🙂 alebo pozitívny test🙂

fednaja
4. jan 2018

Daj mu malé detské ponožky medzi jeho, možno si to všimne :D :D

dankovicova
4. jan 2018

Alebo mu do nejakej krabičky zabal tehotenský test pozitívny 🙂

zuzipuk
4. jan 2018

Ja som mu to oznámila v rámci takého ineho aventneho kalendára a našim sme to dali pod stromček, v krabičke ponožky 🙂 ale to je už neaktuálne vzhľadom na tvoju situáciu :D tak skús pozrieť Pinterest, tam je kopec nápadov aj ohľadom tohto 🙂

zuzipuk
4. jan 2018

Alebo skús do kinderka 🙂 rozober kinderko, vlož do tej nádobky ponožku a keď tak trošku roztopis tu cokosku, tak vraj sa dá zlepiť kinderko naspäť 🙂

lula313
4. jan 2018

Mne vychádzali testy negatívne, tak sme kúpili last minute do Španielska. MS meškala, ale pripisovala som to zmene prostredia, vzdy mi dovolenka rozhádže cyklus a tri mesiace pred som bola dlhsie pracovne v Mexiku, takze som ho už mala rozhádzaný aj predtým. Na asi piaty deň som dostala slnečnú alergiu a vravím polovičke, že musím si dat lieky, ale pre istotu, poďme kúpiť test, keby nahodou.. zatiaľ, čo on siel k bazénu, ja som si spravila test a vyšlo nám toto😀 samozrejme som mu to utekala hneď oznamit😀 u rodicov som pockala na mamine narodeniny, cca v 10tt som bola a dali sme jej previazanú krabicku, kde bolo body, topánočky a foto utz

deti95060810
4. jan 2018

nikomu som nič neoznamovala....prišli nato aj sami...

nikca101
4. jan 2018

@0barbara0b tak ja som si nechala vyrobiť hrnčeky čo sú celé čierne a len po naliatí horúcej vody sa odkryje na nich tajomstvo 😉 takže na tých hrnčekoch je z jednej strany obrázok bábätka a na druhej sú nápisy budem ocinko alebo budem stará mama, starý otec..podľa toho komu ten hrnček bude patriť.. takže až sa nám podarí otehotnieť a hneď ráno zistím že mám pozitívny test tak spravím môjmu mužíčkovi hneď raňajšiu kávičku do hrnčeka s prekvapením ktorý mu odkryje že sa stane oteckom.. a podobný plán mám aj so všetkými rodičmi pozvať ich na návštevu a pritom im naliať pred nimi kávičku alebo čajík do nových hrnčekov, ktoré im zostanú aj na pamiatku 😉

simonkazga
4. jan 2018

@nikca101 toto je super nápad 😎 smiem sa opýtať, odkiaľ máš také hrnčeky?

moonlight1210
4. jan 2018

@0barbara0b mne sa pacilo, ked to manzelka oznamila kratko po vianociach ako dodatocny vianocny darcek, co zabudla dat pod stromcek. V krabicke bolo pomalovane vajicko s napisom otvor ma. a ked ho klepol, bol v nom zrolovany papierik s oznamom: budes ocko.

A dalsia dala manzelovi pozitivny test namiesto zalozky do knihy, co cital kazdy vecer. Takze skoro padol z postele.

nikca101
5. jan 2018

@simonkazga hrnčeky som si sama navrhla a dala vyrobiť.. asi sa tu nemôžu písať konkrétne stránky odkiaľ ale keď si dáš do Googlu hrnček s vlastným motívom tak ti vyhodí viacero stránok kde to vyrábajú.. a stačí už len vlastná fantázia ako si ich navrhneš a myslím že prekvapenie čo nikto nečaká je na svete 😉

montemotherone
5. jan 2018

Ja by som zvolila nejaký praktický darček. Knihu pre budúceho otecka. Nech sa pripravuje. Tak duchovne. Čo ho čaká, akú funkciu bude v živote dieťaťa zastávať... Chlapi často netušia do čoho idú, ako sa ich život zmení od základu... 😉

henikav
5. jan 2018

Kup mu tricko "najlepsi otecko" 😉

iwulqa
28. feb 2018

Moj bol 1x pri tom a druhy x som nechala polozeny test na stole ale mal este len mini ducha ze to nebolo poriadne ani vidiet tak som neriesila a dosile s prace a sa ma pyta ze co to ja ze nic a on si tu uplne slabunku ciarku vsimol hned aj bez okuliarov a ja som ju hladala asi 10 min. Tal bol rad ale neradujeme sa este moc dobre bude az po 3 mesaici a po porode a eodine oznamuje po ukoncenom 3 mesiaci zo zlych skusenosti predtym (3 xsme o babo dosli).

elementissa
11. apr 2019

Po lopate som mu cez messenger poslala pozitívny test s popisom:“ myslíš, že sú to dve čiarky? 😂😂" on mi napísal, že on ich tam vidí a ja, že v pohode teda, nemám halucinácie a ďalej sme nerozvijali debatu. O dieťa sme sa skoro rok snažili, nebrali sme to ako dôvod robiť oslavu a humbuk. Ale tak, my sme suchari. Aj rodičom po telefóne. Žiadne prekvapka. Aj zásnuby sme oznamovali rovnako, aj to, že sme vybrali byt, aj svadbu aj to ze sme si adoptovali 3 mačky . Ale je to asi každého osobná natura. Niektorí robia zo všetkého vedu, niektorí hovoria všetko po lopate ako to je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre