Ako prežiť leto počas tehotenstva?

ivanka1414
23. jún 2013

Ahojte
mate niektora dobry napad ako prezit toto leto v tehotenstve bez nudy a tiez si tak urychlit toto nekonecne cakanie na nase milovane babatka?
bo ja uz som zufala...ked su horucavy neda sa ist von,potom zase prsi takze zase nic...knihy uz mam vsetky precitane,porod nastudovany od zaciatku dokonca 😀 ,chladnicku prazdnu 😕...a este som aj z BB kde vela toho na vyber nie je.

ankaevka
23. jún 2013

co tak vylety, tury, kupaliska...co by si robila keby si nebola tehotna? ja som sa v tomto nejako neobmedzovala samozrejme podla zdravotneho stavu 😉

althejka
23. jún 2013

minule leto som mala uz velke brusulo a aj tak som chodila na kupko 😀 malemu sa pacil ten stav,ked sme boli vo vode a potom vyvaleni na deke, mne bolo uzasne, jedla som tam jedno cez druhe, jaaj,to bolo super. alebo ked a nedalo,tak som pozerala tour de france z gauca 😀 😀
alebo sme sli vecer na romantikus prechadzku do mesta ,aby uz nebola najsamvacia horucava. da sa vselico,teda ak nemas rizikove tehotenstvo a zakazane chodit von. 🙂

la_joie
23. jún 2013

ja si leto tiež užívam 🙂
niekedy si vezmem časopis alebo knihu a idem si sadnúť na kýbeľ zmrzliny niekam do mesta a čítam si, alebo sa chodím kúpať a opaľovať. Alebo celý deň ležím nahá na gauči pri zapnutom ventilátore. Alebo som poprala všetky detské veci, aby mi mohli schnúť pekne na slniečku 🙂 alebo večerná prechádzka na zmrzku/langoš/malé pivko 🙂
a tak.
Ale má sa teraz ochladiť, tak uvidíme, čo budeme robiť 🙂

matafen
23. jún 2013

Tiez si myslim, ze tehotenstvo, pokial nie je rizikove, nie je prekazkou v obvyklych aktivitach buducej mamicky. Ja som normalne chodila do prace a vsetky ostatne aktivity, ako ked som aj nebola tehotna, len v pomalsom tempe 🙂 Akurat som vylucila aerobik - ten sa v teho neodporuca a namiesto neho predporodna priprava 🙂 Az posledny mesiac, ked som uz bola strasne neforemna a nevladala som sa uz velmi hybat, som najradsej bola vyvalena na gauci pri telke 😀

ivanka1414
autor
23. jún 2013

Chvalabohu rizikove tehotenstvo nemam a obmedzovat sa tiez nechcem...no problem je, ze v mojom okoli ziadne kupalisko nie je...taktiez moje kamaratky,ktore su vsetky v zahranici 😒 ...a priatel pracuje v Prahe...takze vecerna romantika tiez opada
ale paci sa mi napad lezat naha na gauci pri ventilatore 😀 a k tomu si dam male pivko 😎

matafen
30. jún 2013

@ivanka1414 Pivko aj mne strasne islo na chut, ked som bola teho, aj som si dala kazdy den, ale nealko samozrejme 😉 Pozeram, ze si z BB - tak v Plzenskej maju aj capovane nealko pivo ;) A do prace nechodis? Mne v praci teho uslo ani neviem ako, zacala som sa nudit az ked som ostala doma - 4 tyzdne pred porodom 🙂

chanthall
30. jún 2013

Ahoj. Ja som ráno o pol 6. odprevádzala manžela do práce 🙂 prádne som sa schladila a potom spala do obeda. Navarila, upratala, ak trebalo oprala a ožehlila, zasa spala a potom som už išla drahému naproti (asi o 18.h). Prechádzali sme sa, išli posedieť...
Ty už môžeš chystať vecičky pre malinké 🙂 tak si to rozlož na viac dní a možno pomôže. Inak - už je čas oddychu 🙂 užívaj si, lebo potom možno nebudeš vedieť, čo je oddych 😀 aj keď... všetky detičky sú iné 🙂
A ja som prežívala horúčavy hrozne ☹ mala som hrozné návaly tepla. Manžel mi kúpil ventilátor (jeden z tých lepších, kde je možné si ho nastaviť aj tak, aby neškodil) a ak bolo už veľmi teplo a cítila som sa prehriatá, tak som si namočila látkovú plienku, vyžýkala, aby bola iba vlhká a prehodila cez ramená, na pár minút na bruško... a bolo fajn 🙂