Ako si užiť dovolenku v tehotenstve?

sviecka
17. jún 2013

Ahojte, rozmyslame nad dovolenkou. Velmi sme chceli ist k moru, ale kedze cakame babo, tak nebudeme riskovat. Zostava dovolenka na Slovensku. Ale kam? Som v 5.mesiaci, dost casto unavena, stale stale stale hladna,... ani kupanie, ani turistika, ani wellnes,... nasa posledna dovolenka vo dvojici. Ako ste to riesili vy, ako ste si ju uzili?

trish31
17. jún 2013

@katie555 tak do bazena ist nemozes ale na bicykel kde sa mozes dobre zrubat,to je OK🙂

katie555
17. jún 2013

@trish31 mi ukaz vetu kde som napisala ze nemozes ist do bazena???

trish31
17. jún 2013

@katie555 pardon,do virivky

ragazzina
17. jún 2013

@sviecka ja som bola minuly rok na dovolenke v chorvatsku, bola som v 20-21 tt. konzultovala som to s gyn. a ta mi to odobrila. bolo to uplne v pohode, vo vode som sa velmi dobre citila, taka lahka 🙂 cez obed som bola dnuka, spala som aj 2-3 hodiny. ozaj mi ta dovolenka super padla 🙂

lenuska1lele
17. jún 2013

@sviecka
Ja som bola cca pred mesiacom na wellnesse a super som si oddychla.. Bol to wellness pre tehotne a cestovala som 550km do CR.
Tehotenstvo nie je choroba a pokial nie je rizikove, mozme cokolvek...
Prave je vonku 31 stupnov, mam na sebe 20 kil a do TP cca 6 tt, co myslis ako sa asi citim, ked ty si unavena? Zajtra k vode (samozrejme s tamponom - Ellen ), doma len opucham vonku sa aspon schladim. Treba mat hlavne zakrytu hlavu, tehotne mozu rychlo dostat upal a samozrejme nesedet na slnku 10 hodin 😀
A cele tehotenstvo sa s priatelom kupeme spolu aj vo vani, nase dieta je zdrave a ja tiez nemam ziadne problemy s mykozami..

usiko
17. jún 2013

@trish31 neni sme v stredoveku a preto vieme ze kvasinka nie je to jedine, co moze vo vode a na priestoroch ktore pouzivaju aj ini cudzi chori ludia, chytit, ze ano....no a ked tebe bolo jedno, ci chytis nejaku infekciu pocas tehu, to je tvoja vec,mne to jedno nebolo....ja som si na seba davala pozor...riesenie nie je vypytat si do zasoby lieky a masti ale riesenie sa vyhybat problemu , 9 mesiacov zas nie je tak vela....a zdrave donosene dieta, v konecnom dosledku spokojne a pokojne, za to stoji....

maryanna
17. jún 2013

@sviecka prave preto je najvhodnejsie pre tehotne more.....ja som bola pri mori v 6tom mesiaci, a boli tam aj s vecsimi bruchami....podla mna je to menej riskantne ako niekde na slovensku kde sa nemozes kupat nikde..teda aspon ja by som neriskovala

sviecka
autor
18. jún 2013

myslim, ze dovolenku pri mori si ja aj manzel uzijeme ovela lepsie o rok aj s nasim malym 🙂 citala som aj o zenach, ktore v mori chytili infekciu a vyvolalo im to predcasny porod a prisli o dietatko... nevravim, ze sa to musi stat aj mne, ale to fakt nie su pekne spomienky na dovolenku. ale vsetkym zelam pekne leto! 🙂

trish31
18. jún 2013

@usiko mne nie je vobec jedno,ci chytim nejaku infekciu alebo nie.Ja len nepovazujem tehotenstvo za chorobu a za dovod,ze mam sediet doma na gauci celych 9 mesiacov a ofukovat sa ventilatorom.Ja trpim kvasinkou uz peknych par rokov,mam ju aj pocas tehotenstva a ziadnym predcasnym porodom som sa nikdy nestrasila a ani moj doktor ma nikdy nestrasil.Ked som sa ho pytala na dovolenku,ci mozem ist,ci mozem letiet,povedal:Uplne v pohode mozete.

Preco mam sediet doma na zadku?To vobec nie je o tom,ze MNE JE JEDNO,to si na velikanskom omyle...Ale tiez nebudem zit 9 mesiacov v strachu,ze chytim hento,chytim toto,predcasne porodim,a podobne...

dzanet
18. jún 2013

ja sedim doma na zadku a co, nemam ani rizikove, nemam ani ziadne problemy...pre dieta vsetko a naco riskovat, nechodim sa kupat nevystavujem sa priamemu slnecnemu ziareniu, no postaci mi aj zahradka, poobednajsie, vecerne posedenie v chladku, ovlazim sa vodou... s manzelom chodime na vylety.. jedno leto sa obetovat da,,vec je to kazdeho vec ako sa sprava v tehotenstve, tak vidite, kazdy sa zariadi podla seba..

usiko
18. jún 2013

@trish31 ale ved mne je to jedno, chod kam chces, a kam si myslis ze mozes,,,,,,ja som neriskovala, naco aj...chcela som zdrave deti v termine a mala som ich....kazdeho osobna vec, si myslim.....mam zivot pred sebou tak jedno leto ma nezabije...druha vec je,ze ako tehotna naozaj nemoze vela veci robit, respektive aj by mohla ale castokrat nema energiu takze ja osobne by som si dovolenku tehotna neuzila.....

sisaka
18. jún 2013

@trish31 niekto nam tu zmenil nazor na tehotenstvo, este pred par tyzdnami si utekala z Kanady, lebo sa ti nepacil az moc naturalny postoj nasich lekarov k tehotenstvu a dnes tu mame hrdinku, ktora sa v nicom neobmedzuje a rozprava nam tu o neskodnosti vag. infekcii a horucich kupelov ....

trish31
18. jún 2013

@sisaka no pozor,neviem co tu riesis zase ty,ale mohla som to cakat.Vysvetli mi,co ma spolocne to,ze idem na dovolenku v tehotenstve s tym,ze odmietam rodit u midwife a nie som spokojna s nazorom,ze ked v tehotenstve krvacam,mam si podla kanadskych lekarov vylozit nohy a cakat kym potratim?Toto mi vysvetli.Nemyl si pojmy a dojmy.

trish31
18. jún 2013

@sisaka a kde som napisala,ze vaginalna infekcia je neskodna?Ukazes mi to prosim?Kde som napisala,ze som z Kanady utiekla?Preco prekrucas moje slova?Preco pises,ze pisem o neskodnosti horucich kupelov?Kde som to napisala?Povedala som,ze 10 min vo virivke neuskodi,ano,ja si to myslim,nikde som nenapisala,ze sa ma tehotna macat v horucej vode x hodin.

Vzdy si prekrucala moje slova a vzdy aj budes,davaj si na to pozor

sisaka
18. jún 2013

@trish31 nemozem za to, ze tvoje prispevky ma vzdy UPUTAJU

citujem teba :Kvasinka ak ju aj chyti jej predcasny porod nevyvola

citujem odbornikov: Infections like yeast, bacterial vaginosis, etc. can all cause premature labor

citujem teba : horuca vana sa neodpurca v tretom trimestri.
co tiez nie je pravda, ze len v 3. trimestri
citujem odbornikov: If the water is too hot, you get overheated and that increases your heart rate, reduces blood flow to your baby, and potentially puts your baby under stress + Some studies have shown an increased risk of birth defects in babies of women who had an increased body temperature during the first trimester of pregnancy
Vsak si uzivaj kvasinky a horuce kupele, len sa nevysmievaj zenam, ktore si davaju vacsi pozor ako ty.
nie nadarmo sa hovori - It's better to be safe than sorry.
BTW uz som ti to sice pisala, ale opakovanie je matka mudrosti, v Kanade sa rodi s lekarmi porodnikmi I ked samozrejme moznost odrodit s midwife je, ale je to osobna volba, standard je lekar, tak prosim ta uz tu netrep a nebudem musiet reagovat na tvoje polopravdy

trish31
18. jún 2013

@sisaka ja mam kvasinku a predcasne som neporodila.A ani neporodim.Takze?Kvasinku v tehotenstve tu ma kazda druha.Teraz ideme vsetky strasit bububu predcasne porodite?JA viem,ze je to Tvoj styl,ale nie moj.O neodporucani horucej vane v tehotenstve som bola poucena mojim lekarom,takze Tvoje stiahnute clanky z internetu ma nezaujimaju.A ja sa nevysmievam absolutne nikomu,to je opat len a len Tvoj styl.Podla seba sudim Teba je Tvoje motto,ci?

O kanadskej zdravotnej starostlivosti sa s Tebou bavit dalej nebudem,lebo nie kvasinka ale Tvoje nazory mi sposobia predcasny porod...Ako som pisala,ja som v Kanade natrafila na lekarov,ktorych opat netuzim stretnut,opisovala som aj dovody preco,o tom tato tema nie je.

katie555
18. jún 2013

@trish31 ako vies ze predcasne neporodis??? jedno z absurdnych vyadreni ako par dalsich co vsade po fore pises

trish31
18. jún 2013

@katie555 jaj,lepsie je strasit samu seba,ze predcasne porodim?Aha,to je ale Vas pristup,nie moj.Ja myslim pozitivne,snazim sa o to,nebudem teraz zaspavat s pocitom,ze do kelu,bola som vo virivke,tak predcasne porodim,do kelu,mam kvasinku,tak predcasne porodim.

Zite si tak Vy,ja tak nezijem

katie555
18. jún 2013

@trish31 ako aj uplne zdrava zena s nekomplikovanym tehotenstom moze predcasne porodit..nemusi mat kvasinku, moze doma vo vitrine stat., oddychovat cele tehu..
takze netvrd ze si predcasne neporodila ani neporodis...

trish31
18. jún 2013

@katie555 ako som pisala,negativnym myslenim si nepomozem...

katie555
18. jún 2013

@trish31 s tebou je skoda sa aj bavit o niecom ...ty vsetko vies, vsade si bola aj dvakrat !!!! 😀 😀 😀
ved nikto sa tym nechce stresovat , ale tak nekric hop kym nepreskocis.

trish31
18. jún 2013

@katie555 utapajte sa tu v negativizme,vzajomne sa straste,pozitivneho cloveka tu pourazajte,a budete vsetky spokojne 😉 Prajem krasny zvysok dna(ak teda si ho viete uzit...)

katie555
18. jún 2013

@trish31 skus sa len spytat hociktorej zeny ci myslela ze predcasne porodi?
ale tebe je to vysvetlovat tazko,
uzi si to na tej uzasnej dovolenke...

andie25
18. jún 2013

hihi tehu hormoooony 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre