Ako ste boli na tom psychicky po podstúpení interupcie?

24. máj 2020

Ahojte mamicky, chcela by som sa opytat tych, ktorych sa to tyka.. Mamicky, ktore ste podstupili interupciu z akychkolvek dovodov, prosim, ako ste na tom hlavne psychicky po zakroku? Zmenilo vas to? Viete s tym zit? Prosim, tie mamicky, ktore chcu moralizovat o smrti a tak, neprosim si Vas nazor. Chcem len nazor mamiciek, ktore si niecim takym presli. Dakujem

simsalabim
25. máj 2020

@ludka1402 tiez si myslim, ze to bude skor povahou, ako potratom...

sisa_s
25. máj 2020

@verkaveverka dobry napad, aby ti tam nieco dr "urval"...takito bezcitni ludia by nikdy deti mat nemali

zussane
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kulumulu123
25. máj 2020

@verkaveverka pocula si niekedy pojem pohlavna choroba? Tak ked uz ides s niekym koho nepoznas iba na jednorazovku tak do buducna aspon kondom lebo sa ti lahko moze stat ze tehotenstvo bude tvoj najmensi problem.... Ale to iba tak okrajovo 👍👍👍

sara07
25. máj 2020

@ludka1402 možno je pravda uplne inde, možno to malo byt uplne inak ked ta počala a teraz ked sa pozrei to vidí, a nevie to v sebe spracovat ale toto je len dohad tak ako si ty myslíš že interupcia u nej
lebo baby čo na nej boli tak deti čo maju miluju , možno aj moc po niektoré a jedna štastnejšiu babičku nenájdeš
môže byt aj v chyba v spoločnosti, a tiež možno je chyba v tej komisii ktoru musela podstupit nič čo by si chcela zažit ti to dali inak vyžrat a zase u anjeličkárky to vyhra tiež nebola

verkaveverka
25. máj 2020

@kulumulu123 No. Ja osobne nie, ale brat ano, je to jeho kamoš. Takže preto som mu verila.

verkaveverka
25. máj 2020

Ale práve som skúšala test a vyšiel negatívny, takže super, ale ešte vyskúšam ráno pre istotu. Taka super sprava, 400e usetrenych 🙂)

tinqua
25. máj 2020

@verkaveverka neslo by to aj bez provokacie? Nikto sa ta nepytal na dovody, nikto nechce pocuvat tvoje zlostne prskanie...utp je zakrok, ktory by mal rozhodne zostat v slobodnom rozhodovani dotknutych osob, ale vyjadrovat sa o tom sposobom ako to robis ty je vyslovene trolling...nie je to prijemna zalezitost a to po kazdej stranke, ked lezis na koze s roztiahnutymi nohami a anesteziolog ti picha uspavacku a ty v tych poslednych sekundach pred zaspatim rozmyslas...este sme dvaja a potom uz len ja...skus sa nad tym zamysliet, ci je to len o peniazoch...rozhodnutie ako taketo musi mat racionalny podklad, inak sa zblaznis...

verkaveverka
25. máj 2020

@tinqua každý tu ma priestor sa vyjadriť, zmier sa s tým. Viem dobre, ako tu niektore berú interrupcie a popravde je mi to jedno, ja mam na to inú optiku pretože pre moju matku je aj predmanzelsky sex a masturbácia pohroma a ťažký hriech a pre mňa je to niečo úplne normálne. Nikdy by som sa z toho nezblaznila. Ak by to bolo s priatelom, vtedy by mi to bolo určite ľúto, lebo jeho mam rada a mam k nemu silnú väzbu, ale aj z toho by som sa dostala. K tamtemu žiadnu väzbu nemám a budem rada, keď uz jeho ksicht neuvidím.

tinqua
25. máj 2020

@verkaveverka ale ja som s tym zmierena ze mas nazor, ja apelujem na empatiu...vies na akom fore si, takze bud sa tesis masochisticky z kazdeho odjebu co ti tu daju a dosla si sa hadat alebo ti ta empatia chyba a si zbytocne tvrdy clovek na ostatnych a aj na vlastnu maternicu...nazory sa daju vyjadrit rozne...takze good for you, ze si nemusela podstupit utp a tchora viac neriesis, ale deklarovat postoje tymto sposobom je nanajvys zbytocne...a co sa tyka tvojej matky to je uplne off topic, kazdy si nesieme stigmy ale cil tu nebudem provokovat zeny co sa realne potykaju so situaciou.

verkaveverka
25. máj 2020

Ja sama som nechcené decko, narodené na povrchu v "riadnom manzelstve". Moj priatel dokonca produkt znásilnenia, jeho matka - VŠ pedagogička, čo sa venuje resp. venovala aj dobročinnym aktivitam, no jeho fyzicky i psychicky tyrala, v 14 odišiel. Priatel je podstatne starsi odo mňa a s matkou sa roky nestyka. Mne keď tu niekto hovorí o tom, ako všetky matky majú rady svoje deti, tak sa len smejem, lebo viem, že je to úplná hlúposť. Žiadne decko si nezaslúži vyrastať ako nechcené, ti kkti a pice v parlamente, co chcú nanutit tým detom taky život sú bezcitne špiny. Vsak uznaj ci by tomu decku, ktore by vzniklo z one night standu bolo pri mne dobre, keďže viem, že by som ho neznášala. Oveľa lepšie aj pre dieťa je ísť na potrat ak je nechcene. Priatel i ja mame psychické problémy, priatel asi väčšie, on ma aj panicke ataky, úzkosť, berie xanax, obcas aj trochu alkohol, inak neskutočne skvelý a múdry chlap, lenze takto ho proste matka dojebala na celý život. Vsak ja by som to neurobila zo zlomyselnosti, ale práveže preto, že mi záleží na tom, aby život môjho decka nebol peklom. Deti by mali byť chcene.

bluka2
25. máj 2020

@verkaveverka vyhľadajte psychoterapiu ty a priateľ. Zle detstvo je jedna vec - teraz je dospelý a dajú sa všelijaké traumy liečiť

verkaveverka
25. máj 2020

@tinqua však ja som s tým zmierena, je mi to jedno, vsak nemusíš na mňa reagovať, nulovú empatiu majú tí, čo chcú nanútiť niekomu život nechceneho decka, len toľko k tomu.

kulumulu123
25. máj 2020

@verkaveverka kazdy rozumie Sam sebe najlepsie tak Vela zdaru do buduceho zivota

verkaveverka
25. máj 2020

@verkaveverka chodí na terapiu, už pár rokov, ale to je len tak párkrát za rok zrejme. Ten chlap je taky dobrý a pracovitý človek, ale chápem, ze psychicky zdravé zeny od neho nakoniec utiekli. Mozno to raz vzdam aj ja, napriek tomu, že ho mám veľmi rada, ale občas je tak ťažké byť s ním a tolerovat mu tie je jeho veci. Ja pôjdem až keď budem mať na to € po štátniciach niekedy, teraz nemám čas riešiť svoju hlavu. A popravde, z toho sedenia pri knihách človek akurát priberá, čiže ako prvé pôjdem najskôr do fitka 🙂)

verkaveverka
25. máj 2020

@kulumulu123 presne tak, aj tebe

sara07
25. máj 2020

@bluka2 môžeš sa max s tým zmierit, možno odpustit ale nikdy sa z toho uplne nedostatneš, to su len kecy, je to niečo ako z rozbitym pohárom, ty ho zlepíš aj hrany prebrusiš ale proste popukany bude aj keby si čo robila

bluka2
25. máj 2020

@sara07 ja myslím,že zo všetkého zlého sa dá niečo dobré urobiť. Napríklad niekto s touto skúsenosťou by vedel určite lepšie pracovať s ľuďmi s podobným osudom, v nejakých programoch prevencie atď. a byť v spoločnosti veľmi užitočný

bluka2
25. máj 2020

@sara07 ale tak určite záleží aj od stupňa rozbitosti poháru, môže byť puknuty a použiteľný alebo rozdrteny tak, že nevieš, že to bol pohár...

verkaveverka
25. máj 2020

@bluka2 tak to je pravda. Priateľ pomohol v živote neskutočne veľa ľuďom, znasilenym, tyranym ženám, mnohých odhovoril od samovraždy. Pomáha veľakrát aj nezištne. Venuje práci a pomáhaniu iným cudzím ľuďom oveľa viac ako tým najbližšim..

verkaveverka
25. máj 2020

@sara07 ano, ľudia vravia, ako sa z toho dá dostať, ale rodicia a to ako vyrastás brutálne ovplyvní celý život, už len z toho dôvodu, že majú veľký vplyv na tvoje sebavedomie a sebavedomie ovplyvňuje každú oblasť v živote. Ako si bude asi veriť dieťa, ktoré stále zhadzovali? Samozrejme, že aj ty a terapeut môžete spraviť kus práce, ale detstvo je proste taky z duše nezmazatelny zážitok. A nemôžem za to, že mám ku kresťanstvu odpor, hoci som si ista, že sú iste aj dobre kresťanské rodiny, ale keď vidíš, ze niekto strieda zlobu na tebe, tichu domácnosť, modlenie, falošné spievanie náboženskych piesní a klebety, tak si k tomu vypestujes odpor aj keď si uvedomuješ, že je iba zlým príkladom.

mirkas76
25. máj 2020

Píšem, pretože viem o tom, veľmi dobre, že napriek odhodlaniu ísť do toho, po zákroku je to veľká trauma. Moja sestra si prešla peklom. Otehotnela s priateľom v Rakúsku, no Ona na dieťa nebola pripravená a On, už dieťa nechcel. Bol rozvedený, oveľa starší a svoje deti už mal. Keď jej TO zobrali, nastali KOMPLIKÁCIE a bolo nutné riešiť jej zdravotný aj psichycký stav tu na Slovensku. Následkom toho, samovoľne potratila o pár rokov očakávané dieťatko. Teraz má 40 a o dieťa sa zatiaľ márne pokúša..

verkaveverka
25. máj 2020

@mirkas76 môže si aj adoptovať, keď tak veľmi po dieťati túži, je veľa odkopnutych deti.

verkaveverka
26. máj 2020

Dnešný test z rána opäť to iste 🙂

kika3777
28. jún 2020

Zle.
Uz je tomu vecej ani 15 r lutujem.nikdy si to neodpustim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre