Ako vyzerá krčok maternice v jednotlivých fázach cyklu?

janka9898
28. aug 2011

ahojte koceny potrebujem poradit uz googlim asi hodinku no nikde som to nenasla teda ak to dobre chapem tak krcok maternice je v case po menstruacii dlhy a tvrdi ako spicka nosu pocas ovulacie sa skracuje a po ovulacii aj do ms je zase dlhy a tvrdi tak nejak som to pochopila
no zaujma ma jedna vec ak spermia oplodnila vajicko a je tehu da sa to zistit podla krcku maternice mate s tmy niekto skusenost? ako vyzera krcok maternice po oplodneni dakujem za odpovede 🙂

bordulka
31. jan 2013

@katra52 to by sme brali kazda,neboj 🙂 takeho dr som mala aj ja, po 8ich rokoch som ho vymenila a nelutujem, zistila som vela novych veci,ktore by on vobec neriesil.. ten krcok niekomu klesne hned po ovu, niekedy postupne, presny cas nie je urceny 🙂

katra52
31. jan 2013

@bordulka
nemala si Perkacsa? asi až ked sa uhniezdi,že?

bordulka
31. jan 2013

@katra52 nie, nie 🙂 ja som mala Zelenika 🙂 ty si nemerias bazalnu teplotu? ked si pozeram nejake grafy, tak niektore baby maju ten krcok dole hned na druhy den po ovu, niektore az ked zistili,ze su tehu 🙂

katra52
31. jan 2013

@bordulka
meriam si bazalku a teplota je klasická poovulka zatiaľ :/ ale možno sa este neuhniezdilo... a komu patris teraz?

bordulka
31. jan 2013

@katra52 presla som k Hudecovi, a mas aj graf? ak ho mas na fertilityfriend.com tak si tam pozri aj tie tehu grafy 🙂

katra52
31. jan 2013

@bordulka
tam nemám mám v telefóne...ale pozerala som tam...myslím,že je este skoro som iba 6dpo.ale mám taký pocit,že teraz by to už mohlo byť tehu🙂 ja mám Perkacsa a ten mi testy žiadne nerobil za cele 2 roky čo sa snažíme,iba odvrkol že sme mladý do 35 času dosť.Ale veď Hudec bol v kóme nie?

bordulka
31. jan 2013

@katra52 skoda, rada by som si kukla ten tvoj 🙂 a niekedy to zena vyciti,ze je tehu, dufam,ze to bude aj tvoj pripad 🙂 mozno tvoj dr to berie tak,ze ked uz raz jedno dieta mate, tak ste zdravi a aj druhe sa lahko podari... hudec je este v kome, zastupuje ho mifkova

katra52
31. jan 2013

malo by sa to dať poslať mailom ak chceš pošli mi do ip adresu🙂 ja som tiež chcela Hudeca ,ale ked som sa to o nom dozvedela:( teraz neviem ku komu ísť... bol tvoj mm na spermio? ak áno u koho?

katra52
31. jan 2013

@bordulka
tak nejde to cez email.pošlem tí teplotky?

bordulka
31. jan 2013

@katra52 skus si urobit na ff graf a posli mi nan link, bude to asi lahsie 🙂

katra52
31. jan 2013

som mimo pc len na mobile som :/ myslíš že to pôjde?

katra52
31. jan 2013

@bordulka
našla som to ako aplikáciu do mobilu skúsim to sem dať 🙂

bordulka
31. jan 2013

@katra52 ak chces, mozes to dat potom aj do temy Grafy BT, su tam super baby a urcite sa aj ony rady pozru na tvoj grafik a poradia,ked treba 🙂

katra52
31. jan 2013

@bordulka
skúšala som nejde mi to sen dať posli mi email ak chceš

katra52
1. feb 2013

@bordulka
asi 2 hodky som skúšala ako to dať sem alebo poslať na mail ale neprišla som na to,akosi mi to nejde :(

bordulka
1. feb 2013

@katra52 uz som ti pisala iP 🙂

katra52
1. feb 2013

@bordulka
tak dnes je krcok pekne nízko a tvrdý🙂 juuuj keby to tak bolo už 🙂 ale ako vždy asi z toho nič nebude:/ a inak graf na ff mi vyznacil ovulku ked som mala hlien a o deň neskor bola teplota este nízko az na treti išla hore...lauritka mi písala že ovulka je deň poslednej nízkej teploty...tak podľa čoho sa mám riadiť? koľký dpo som?

bordulka
1. feb 2013

@katra52 ff sa riadi hlienom,preto ti vyznacil ovulku, ale niekedy mozes este 2-3dpo klesnut, tak by som to zatial nechala tak ako ti to ff vyznacil a uvidis ako to bude dalej 🙂

katra52
1. feb 2013

@bordulka
tak podľa ff som dnes 8dpo a nie 7 🙂 tak ďakujem teda velmo moc 🙂

bordulka
1. feb 2013

@katra52 nie je zac 🙂 ja som podla neho 9dpo 🙂 tak budeme spolu necakat mrchu

katra52
1. feb 2013

@bordulka
tak silno dúfam,a budem sa modliť aby nám neprišla 🙂 bolo by to pekne takto naraz tehulkovat🙂

bordulka
1. feb 2013

@katra52 este by sme mozno aj spolu rodili :D ale ja by som isla asi do Martina

katra52
1. feb 2013

@bordulka
nemáš dobre skúsenosti s Bojnickou nem.? si priamo z PD?

bordulka
1. feb 2013

@katra52 nie, nie som z PD... v Martinskej nemocnici mám rodinu,tak keby som nieco potrebovala,nie je problem... ale nepocula som vela dobreho na bojnicku nemocnicu, aj ked laparku som tam prezila 🙂 a boli tam dobre setricky, len primar bol taky vselijaky..

katra52
1. feb 2013

@bordulka
ja som práve bola spokojná až na dr.Mifkovu ...určite by som nemenila,ale keby mám niekde v nemocnici rodinu tak idem 🙂 v profile máš PD 😕

katra52
1. feb 2013

@bordulka
vyzerá to u mňa biedne...začínajú ma bolieť prsia 😠 takže o týždeň dostanem ☹

sandra077
5. feb 2013

@katra52 @bordulka cafte chcem sa pripojit do debaty lebo sa mi este nikdy nestalo....som po tretom iui (inseminacii) lebo sa nam nedarilo viac ako rok a mali sme hrosi spg..prve dva pokusy s iui nevysli a tento sme dali treti ze este skusime a ked nic tak ideme na ivf (umele) uz mam ziadost podpisanu...iui tretie som mala 25.1 teraz mam 11 dni po a v piatok mam ist na krv ci nahodou motyka nevystrelila..davam si take tabletky do posvy 3krat denne utrogestren na udrzanie..takze si hmatam kazdy den..ale posledne dni to je u mna divne..lebo som si nahmatala hned na zaciatku taku vydurenu gulku velku tak pocitam ze je to krcok maternice...nikdy predtym som to tak nemala kedze predchadzajuce dva pokusy nikdy takto nereagovala...tak neviem myslite ze by som mohla byt tehu? 😕

bordulka
5. feb 2013

@sandra077 ahoj, ta gulka, co si si nahmatala je naozaj krcok 🙂 a ak je uplne tvrdy, je mozne, ze je to tehu, ale ani nemusi byt, lebo taky byva normalne po ovulacii, ale drzim palce, aby to v tvojom pripade bolo tehu 🙂 neskusala si testik? ten by ti uz mal co to ukazat 🙂

sandra077
5. feb 2013

@bordulka no este ne este je skoro podla mna...i ked skusim zajtra bude 12DPO a potom este v piatok a v piatok idem na krv...no nikdy som to takto doteraz nemala a viem to preto ze som brala tabletky utrogestran v november a december a nikdy som to takto pre ms nemala "vydurene" ako teraz...tak dufam ze to uz bude konecne vytuzene tehu 🙂 aj ma dnes troska pichalo v brusku ked som sla na obed..ale tak uvidime budem testit od zajtra 🙂

bordulka
5. feb 2013

@sandra077 tak uz sa tesim na pozitivny vysledok, urcite daj vediet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre