Amniocentéza v Gynfive v roku 2012

lenosko
19. sep 2012

Ahojte, boli ste niektorá tento rok na amnio v GYNFIV-e? Hľadala som informácie tu vo fórach, ale všade som našla len pár rokov staré odpovede. Keďže sa stále neviem rozhodnúť či ísť a kam ísť, chcela by som vedieť ako to u nich prebieha a koľko ste platili. Ďakujem 🙂

gubcikova
19. sep 2012

@lenosko ja som bola minulý rok v nemocnici.už si bola na genetike?ak hej a máš to odporučené nemala by si platiť nič.

lenosko
autor
19. sep 2012

na genetike som bola, ale Dr mi napisal do spravy ze som oboznamena a rozhodnem sa. Strasne moc sa vyhybal odpovedi ano alebo nie. Nevedela som z neho dostat nic konkretne.
Mna tam poslali len kvoli veku, vysledky mam vsetky dobre (tripple testy, NT, nosova kosticka...).
Od mojej Dr som dostala do ruky rovno odporucaci listok aj na amnio.
Ak by som sa rozhodla ist, nechce sa mi trcat v nemocnici a uz vobec nemam zaujem aby mi to robili pomaly na vratnici (citala som tu vselijake "hororove" pribehy). Radsej pracovisko kde to robia ako jednodnou zalezitost.

gubcikova
19. sep 2012

@lenosko ja som do nemocnice prišla ráno na 8 a na druhý deň o 8 ma púštali.no a ak sú výsledky ok,ale je tam len vek nešla by som

miss_stanya
20. sep 2012

@lenosko ani ja by som nesla len kvoli veku :( ak mas dobre vysledky, ani to neries, budes iba zbytocne vystresovana,,,

lenosko
autor
3. okt 2012

tak uz som tam bola, pridavam info ako je to tam teraz:
1. konzultacia - s vysledkami tripple testov atd., Dr. urobi sono aby zistil kde je placenta, kolko je vody, zmeria babo a urci podla toho gestacny vek
2. konzultacia s genetikom (utorok) - zase vysledky z testov, NT + CRL... napise spravu a ziadanky do labaku
3. amnio (streda)
- na recepcii vyplatit 100eur (akoze zazmluvnenie operatera, ale robi to len jeden)
- zraz pred dennym stacionarom o 12:15.
Boli sme tri, dostali sme jednorazove plaste a papucky. Sestricka pozbierala papiere a teh.knizky, potom nas po jednej brali na salu. Doktor urobil sono, urcil kam pichnut a vydezinfikoval mi cele brucho. Potom pichol, sledoval sonom kam ide ihla a uz len nasaval vodu. Bolo to rychle a vobec to nebolelo, len trosku stiplo.
Potom aspon hodinu oddych na posteli a mohli sme ist domov.

lenosko
autor
3. okt 2012

Doprovod s autom je nutny, brucho je dost citlive, aj trochu boli miesto vpichu a otrasy v MHD by boli velmi neprijemne. Treba si aspon den doma polezat, ziadna namaha alebo chodenie. Potom len nenarocne cinnosti, podla vlastnych pocitov. Mne to robili o 13:30 a len teraz okolo polnoci sa mi brucho ukludnilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre