Bolesť prsníkov v tehotenstve verzus pohlavie dieťaťa

kllamarka
2. dec 2015

Ahojte, len by ma zaujimalo ci mate konkretne skusenosti po viacerych tehotenstvach - ak vas na zaciatku boleli/neboleli prsi, mali ste chlapceka ci dievcatko? Ja som tehu druhy krat a prsia ma nebolia. Prvy krat boleli hodne (dievcatko). Pripadne ine info ohladom bolesti prsnikov na zaciatku tehu. Vdaka 🙂

bajana
2. dec 2015

@kllamarka pri prvom tehotenstve s dcerkou ma prsia na zaciatku boleli dost a teraz so synom asi bolia trosku menej...ale neverim, ze to suvisi s pohlavim...skor to bude tym, ze ked som otehotnela, tak som este kojila...takymto babskym reciam vobec neverim, nemozu predsa platit na 100% 😉

siska53
2. dec 2015

@kllamarka aj mna pri prvom boleli velmi - prve je chlapec. Pri druhom vobec a druhe je dievcatko. Takze tym sa neriad.
U mna,ale mozno je to tak vseobecne,plati,ake mam predmenstruacne priznaky,take mam i priznaky tehotenstva. Az na tehotenske nevolnosti pri druhom tehotenstve,tie sucastou predmenstruacnych bolesti samozrejme nie su.
Moja mama ma dve dcery a kazde tehotenstvo vratane priznakov mala ine.

margarita
2. dec 2015

ja som bola uz v zivote tehotna spolu 7.x, ale teda prsia ma nebolievali nikdy fakt ze nikdy.
a deti mam co sa pohlavia tyka pol na pol 😉

kllamarka
autor
3. dec 2015

Mna pri dcere boleli prsia na zaciatku. Teraz nie, ale myslim, ze to suvisi s tym ,ze som ostala tehotna rovno po spontannom potrate, bez predoslej menstruacie.
Takze asi plati predmenstruacny syndrom=tehotenstke priznaky. Kedze som bola bez menstruacie naposledy, tak asi ma preto nebolia prsia teraz. Alebo je to cele mozno uplne inak :D

matilda72
1. máj 2016

@kllamarka ahoj takže ak to takto čítam tak ak som teraz nemala od potratu žiadne pms tak moje tehotenstvo tak istom začalo bez pms príznakov, lebo pri prvom tehu som mávala riadne pms a tehotenstvo bolo také isté som si myslela, že to dostanem a neprišlo a teraz som čakala to isté a nič a ale test ukázal // a dr. potvrdil gestačný vačok 🙂

26lenka6
1. máj 2016

Mna velmi boleli zo zaciatku a mame chlaca. Osobne si nemyslim ze to ma nieco s pohlavym dietata. To bude taka fama ako test pohlavia so sodou bikarbonou alebo vypocet podla nejakeho cinskeho kalendara

zita19
1. máj 2016

Zas som sa dozvedela nieco nove. Po urcovani pohlavia pomocou sody bicarbony, je toto pre mna zas jedna prinosna informacia. MK je nekonecnym zdrojom informacii 😝 😀

dracica666
1. máj 2016

@zita19 😂😂

diablica130
3. máj 2016

@kllamarka mna pri prvom boleli a bol chlapec teraz ma bolua tiez tak beviem 😊

matilda72
3. máj 2016

@zita19 inak mne to soda potvrdila 😀 mali sme dievčatko a pri dalšom to určite vyskúšam 😀

trisssha
3. máj 2016

ja mam babu aj chalana a mala som obidva tehotenstva skoro uplne rovnake, aj zaciatok, aj tvar brucha,aj vsetko. podla mna neni sanca vediet ti dopredu ani to ovplyvnit.. viem ze aj to je blbost ale ja som si zase kruzila prstenom na nitke nad dlanou a viackrat a vzdy mi to vyslo na 100% ze budem mat babu a chalana lebo najskor robil prsten kolieska a potom sa kyval zo strany na stranu a potom uz nic.. tak vyskusajte prstenom na nitke trikrat hore dole a pockajte ci bude kruzit alebo sa kyvat 😉

tecko28
3. máj 2016

Mna brualne boleli prsniky hlavne v prvom trimestri, potom to uz bolo lepsie a mam chalana.

kllamarka
autor
3. máj 2016

@tecko28 Tiez ma brutalne boleli v prvom trimestri. A teraz vobec - koniec druheho. A bude dievca 🙂

uhnakova
3. máj 2016

Oba razy ma boleli prsia par dni po oplodneni, v podstate to bol prvy priznak tehotenstva. A mam deti roznych pohlavi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre