Bolesti hlavy, migrény, pálenie záhy

barbora000
25. júl 2017

Zdravím, ženy čo ste si dávali na migrény? Mne vždy zaberal iba ibalgin 400-vka a teraz keď čakám bábätko tak sa bojím dať si ibalgin. Čo ste si dávali vy? A čo vám zabralo?
Pálenie záhy to som mala fakt že málokedy a odkedy som v tom a som v 6 týždni tak stále má páli keď hoci čo zjem..
Ďakujem za pomoc 🙂

2kika2
25. júl 2017

@barbora000 Ja mám chronickú migrénu a lieky, ktorá beriem v tehotenstve nemôžem. Keď je najhoršie si dám 1/2 paralenu a studený obklad na čelo, to ako tak pomáha 🙂

echo
25. júl 2017

Ahojte, neviem v ktorom ste mesiaci, možno vás poteším ja som "migrenik" a počas obidvoch tehotenstiev som bola bez migrény. Pri prvom dieťati (dcéra) som bola bez bolestí celých 9 mesiacov a pri druhom (syn) mi to prešlo asi po 3 mesiacoch až do konca. Verím, že sa to aj u vás zmení a budete prežívať krásne obdobie bez bolesti hlavy.

uskrnica
25. júl 2017

Hmm viem, ze to mozu byt niekedy az take no poviem neznesitelne stavy, no liekmi by som ju tehotenstve asi neriesila. Mozno viac oddychu, spanku a tie studene obklady na celo vedia ozaj spravit zazraky

zuzik307
25. júl 2017

Pocas prveho tehotenstva sa mi migrena zhorsila, dokonca som mavala aj aury, co dovtedy nie...riesila som to Paralenom...druhe tehotenstvo relativne bez migren 😉

gurupitkas
25. júl 2017

Zdravim vas kocky,ja som trpela migrenami cez 10rokov,aj 24hodinove,nezaberalo nic.pocas tehotenstiev zahada vzdy migrena vymizla..no potom som mala dalsie zdravotne problemy a zistili mi histaminovu intoleranciu,co je teraz novodoba choroba po cukrovke a pod..ma to zrazu kazdy piaty clovek ani nevie.drzim sa diety,ktora je sice drasticka,ale od migren mam.pokoj.akonahle zjem,co nemam,migrena je spat..skuste si nastudovat priznaky hit,pripadne ist na prevent.vysetrenia z krvi u gastroenterologa.drzim palce,vsetko ma svoju pricinu

gora8
25. júl 2017

Ahoj, zozen si kvalitny esencialny terapeuticky pepermintovy olej. Natriet na krk, za usi, spanky a celo. Uzasne pomaha pri migrene, ale aj pri inych bolestiach hlavy.

echo
25. júl 2017

@gora8 mavas migreny? Keby som mala hocico vonave esecialne v blizkosti 10 metrov zblaznila by som sa. A keby som to mala natriet na spanky a teda hocikam blizko nosa...amen.
Uz mi to raz bolo poradene len som to otvorila, nasledne zatvorila a odlozila.

gora8
25. júl 2017

@echo raz za mesiac mavam migreny take tie menstruacne. Praveze mne ten pepermint vobec nevadi, ale napriklad silna vonavka ano. Inak mne ten olej velmi pomaha na bolesti hlavy z krcnej chbtice.

echo
25. júl 2017

Ja mavam migreny cca raz za 2 tyzdne trvaju 3-4 dni...svetlo, hluk a vona je vtedy moj najvacsi nepriatel. Mam na to lieky od neurologicky a ked sa mi minu alebo je migrena castejsia a este "nemam narok"na dalsi recept tak vsetko citim silnejsie. Pri predstave ze by som citila tu intenzivnu pepermitovu -stiplavu vonu zhorsil by sa mi stav stav o 200%
Mozno mavas iny typ migreny (hormony ked je to v obdob.menstruacie) bez aury a tak...
Vtedy je najlepaie dat ci tabletku lahnut do ticha, tmy a chladna...co sa mi pri dvoch detoch nie velmi dari 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre