Bolesti jazvy po cisárskom počas druhého tehotenstva

veronika1202
8. nov 2013

Ahojte!
Mala som robenu sekciu pred necelymi dvoma rokmi, teraz som znovu tehotna. Citim v podbrusku, okolo jazvy asi, take tahanie. Pri pohybe mi to nevadi. Skor ked sedim, a chcem sa zdvihnut, musim opatrne, citim, ako by som tam mala nieco natiahnute, neviem to inak vysvetlit. Mate s tym skusenosti? Dakujem za rady

barboritta
9. nov 2013

@veronika1202 a v ktorom si týždni?ak vo vyššom,tak je to podľa mňa v pohode.ku koncu som to aj ja mala

livka23
9. nov 2013

Ahoj, ja som rodila cisarskym pred rokom a deviatimi mesiacmi a teraz som tehotna opat... zatial nemam ziadne problemy s jazvou...

veronika1202
autor
9. nov 2013

@barboritta No prave to ma znervoznuje, ze zatial som len v 15 tt, a ked to takto citim uz teraz, tak co to bude, ked mi este podrastie brusko..

barboritta
10. nov 2013

@veronika1202 no ale také mierne ťahanie je asi ok,teda asi v každom tehotenstve.však sa tkanivá rozťahujú a všetko rastie.opýtaj sa určite lekára na poradni

veronika1202
autor
10. nov 2013

@barboritta dakujem, urcite to na poradni este budem rozoberat. Pri prvom ma nebolelo nic, tak ma to teraz zaskocilo. Cakala som, ze budem jazvu citit, no nenapadlo mi, ze az tak. Chvilami mam normalne pocit, ze to povoli.. Ale musim verit, ze vsetko bude dobre 🙂 Dakujem

barboritta
13. nov 2013

@veronika1202 inak ja som potom rodila normálne a pri pôrode ma nebolelo nič 😉

veronika1202
autor
14. nov 2013

@barboritta Pozerala som, ze mas 3 deticky, celkom po sebe. To si mala iba prvy cisarsky? Ja hrozne tuzim po normalnom porode, pri malom to nakoniec neslo, tak pri druhom by som velmi chcela. Ale uz tomu prestavam verit. Tiez som vzdy chcela co najmensi rozdiel medzi detmi 🙂 Tak teraz mi svitla nova nadej 🙂

barboritta
17. nov 2013

@veronika1202 prvý normálny,druhý cisársky kvôli kp,tretí normálny. a ty budeš mať väčší rozdiel medzi deťmi ako ja som mala,19 mesiacov.podľa toho prečo si mala cisársky.mne povedali že nemajú dôvod rezať 🙂

alka61
17. nov 2013

@veronika1202 ahoj, no mňa zo začiatku tiež ako keby ta jazva ťahala, ale potom sa to upokojilo, až skoro pred koncom to začalo zase. Keď som bola na sono, vždy som sa pýtala lekárky ako to vyzerá s tou jazvou na maternici 🙂 . Oni ju kontrolujú, ku koncu tehotenstva 😉

veronika1202
autor
17. nov 2013

@barboritta No Ja som mala mat povodne normalny porod, kontrakcie som mala aj vsetko co k tomu patri, akurat uz ked som mala ist tlacit tak maly stracal ozvy.. Takze kvoli nemu. Tak dufam, ze teraz to uz dam 🙂 Tak si ma potesila.🙂 Neni vela pripadov, co po cisarskom rodia normalne.. Musim tomu proste verit 🙂 Dakujem

veronika1202
autor
17. nov 2013

Inak uz mi to trochu prechadza, obcas to este citim, ale uz to neni take strasne 🙂 Dakujem vam baby 🙂

barboritta
20. nov 2013

@veronika1202 tak držím palce,aby ti to vyšlo tak ako mne 😉

veronika1202
autor
20. nov 2013

@barboritta Dakujem 🙂 Za vsetko 🙂

alien2603
24. jún 2015

@veronika1202 ahoj, chcem sa spýtať, ako nakoniec dopaadla jazva? Začínam mať podobné pocity...a ako si nakoniec rodila?

veronika1202
autor
29. jún 2015

Ahoj! No tak, bolesti v jazve som mala na začiatku tehotenstva, potom to ustupilo.. Až asi mesiac pred koncom som začala znovu cítiť mierny tlak. Mne sa dosť zle hoja rany, jazvy mám škaredé. A po prvom cisárskom sa mi ťažšie hojila ľavá strana, a tá ma aj začala bolieť. Postupne, ako sa blížil termín pôrodu sa to zhorsovalo. Bolo to také napätie, ako by sa to malo roztrhat. A Dr sa bál, aby to nepovolilo, a tak mi urobili týždeň pred termínom sekciu.. Ak budeš mať nejaké otázky, kľudne sa pytaj, rada poradím ak budem vedieť.. Inak, doktor na sone ti vie jazvu skontrolovať či je dosť pevná..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre