Brali ste Clexane a iné NMH počas tehotenstva?

denisocka
15. apr 2010

ahojte baby,
beriete niekto Clexane alebo ine nizko molekulove heparíny počas tehu? ja som si pichala aj počas prveho ,od 31tt a teraz budem už od 24tt - len som nejak vyšla z praxe ako pichať ,teda picha ma mm ale uvažujem že sa budem pichať sama do brucha,ale neviem ako a kde asi ...
http://www.northdevonhealth.nhs.uk/patientinfor...

latvia
15. apr 2010

deni, mrkni do temy trombofilie 😉

denisocka
autor
15. apr 2010

Latvi,ty si vsade.xixi. Ja viem ze su tam baby pichacky,ale ja hladam v tejto sekcii tehotnych

dada074
16. apr 2010

Ahoj Deni,píchám každý den také Clexane,čekáme miminko z umělého oplodnění,tak že ho aplikuji už od 5.listopadu 2009 a ve 12 týdnu jsem začala píchat místo do břicha do stehen.

denisocka
autor
16. apr 2010

je ddka,tak to sme nejak narovnako s termínom. mne vravela dokyna,že do stehna nie, ale že do brucha alebo ramena . len ide leto a tie modryny čo z toho budu

dada074
16. apr 2010

já jsem tak domluvená v trombo centru,že to není problém.A v nemocnici jsme to pacientům píchali také do nohou,když nebyla jinná možnost,jde o to aby to bylo aplikované muskulárně)pod kůži) a jinak je jedno kam to přijde.Já to jen nechci píchat do pupíku.My máme termín 8.8.,a jak jste na tom vy?

denisocka
autor
16. apr 2010

ja mam tiež 8.8 😀
a do stehna kam picháš , zhora,alebo niekde do boka?

dada074
16. apr 2010

Normálně ze zhora,kam se to povede tam to šoupnu.No to je paráda s tím termínem.Už víte co čekáte?Nebo je to tajemství?

denisocka
autor
16. apr 2010

a to si píchaš sama? ja asi odvahu nenaberiem ... a čakame dalšieho chalana - Tobiasa , Šimona už máme doma

dada074
16. apr 2010

Ne většinou píchá manžel,je v tom dobrý 😀 ,umí i do svalu(tedy velké injekce do zadku),má v tom praxi.

martina76
16. apr 2010

Ahojky, já píchala Fragmin od 10 tt. Píchala jsem sama a do břicha spíše z boku. Podle mě to tam nejmíň bolí a parádně si uděláš kožní řasu / aspoň já s tím problém neměla, na břiše mám řasy až až 😉 / Píchala jsem až do konce do břicha, má mudra mi to tak radila, jehlička je úzká a malá mimísovi ublížit prý nemůžeš. Dále jsem píchala celé šestinedělí a bez problému. Zkusila jsem stehno a hrůza. Je to sval a dost to bolí. V trombo poradně mi doktor tvrdil že do břicha je to nejlepší. 😀 Přeji hodně zdaru a pohodové těhotenství.

denisocka
autor
16. apr 2010

martinka,kolko cm od pupka myslíš ten bok? lebo ja ked kuknem sa seba mam chuť pichnuť do tých šuniek ale cca 15-20cm od pupka smerom na bok,ale neviem či sa tam može

martina76
16. apr 2010

Tak přesně tam. V úrovni pupíka asi tak 15-20 cm od něj směrem k boku. Střídala jsem strany, mírně odpustila bublinu / trochu vzduchu tam musí být právě kvůli množství aby jsi ho tam dostala celé/, vyklepala jsem bublinu nahoru aby tam šla až nakonec a píchla tam skoro celou tu jehlu. Modřiny jsem nemívala, jen výjmečně mi tam zůstala malá červená skvrnka. Přesně takhle mě to naučila sestra v trombo centru na Karláku, tak jsem se toho držela. Fakt jsem píchala do břicha až do porodu. Ničeho se neboj a vyzkoušej. Každý jsme jiný, ale mě to tam vážně bolelo nejmíň. 😉

denisocka
autor
16. apr 2010

a pichala si si sama? a riasu kožnu si držala cely čas,kým bola ihla pichnuta?

lucija
16. apr 2010

Ahojky, tak já si při Šímovi taky píchala Clexane, ale já sama ani jednou. Jsem posera. Celou dobu mi to přítel píchal do břicha na bok, ale pak v porodnici mi to sestra bez ptaní píchla i do ruky, do paže. Přítel mi to vždycky jenom píchnul a já si to tam stříkla. A tu řasu jsem si držela celou dobu, ale jen lehce. Když jsem ji držela silně, tak mě to často pálilo...

lucija
16. apr 2010

No a každý den jsme střídali strany a i když jsem měla obrovský pupík, tak i těsně před porodem bylo kam píchat. A do tý ruky mě to bolelo a měla jsem i modřinu :-/

denisocka
autor
16. apr 2010

joj,mala by som to skusiť sama, bolo by to lepšie .... lebo syn je teraz taky že si pri nom nemožem ani vyrašku vytlačiť čo plače že -mamam ne,mama bibíííí .... takže by sme museli čakať do 22.00 kým zaspi aby mi to mm v klude pichol. musim skusiť sama

denisocka
autor
16. apr 2010

ved to,že do ruky boli,to viem , a tie modriny občas... a ide leto

lucija
16. apr 2010

Mě to přítel píchal každé ráno před odchodem do práce. Pak jsem to ještě zaspala 😀

martina76
16. apr 2010

Jo, píchala jsem sama a řasu jsem pouštěla až když jsem vyndavala jehlu. Tu řasu moc nemačkej jen lehce drž.

lucija
16. apr 2010

Největší sranda byla, když jsme byli v Hradci na tuningu, ve stanu šero, tak mi to musel píchat venku....no to jste měly vidět ty pohledy 😀 Já s panděrem a borec na mě s injekcí 😀

denisocka
autor
16. apr 2010

baby,ešte že potrebujem len 3x v týždni pichať ,,,, a ešte že niesom diabetička 😔 to by som bola vyradena

lucija
16. apr 2010

Jen 3krát? Já musela každej den 😒 Až do konce šestinedělí.

denisocka
autor
16. apr 2010

len 3x tiež do konca šestonedelia .... no ale aj 3x je dost,a kedykolvek to može byť viac krat . aj ked stale nechapem,že mi to dala . Fibrinogen mam OK , teda iba 5 ale maju novu metodu na Ddimery a tam už neukazuje že hodnota do 250 / ja som mavala 270 / ale od 0-0,5 a ja mam 1,3 . a kedže to nemali s čím porovna,tak mi dali zas clexane

lucinka13
16. apr 2010

denisocka,
ja som si pichala fraxiparin každý den a ešte stale pichamú a ešte som mala aj tehotenskú cukrovku 😒
prečo by si bola vyradená? kvoli miminku sa da všetko zvládnut 😵

denisocka
autor
16. apr 2010

ja viem že sa da všetko zlavduť,ved to robim pre mimi ...len tak vravím,že pichať každy den,resp. viac krat do dna je dosť naročne 😔

lucinka13
16. apr 2010

je to náročne,držim palce 😵 😵

denisocka
autor
16. apr 2010

ale som už odhodlana že pojdem pichať do brucha,teda 20cm od pupka,,, len asi sama nenaberiem odvahu

denisocka
autor
16. apr 2010

Baby,gyndoska ma vystrasila,ze po stranach brucha idu akesi cievy,aby som ich nenapichla.tak kolko cm od pupka mam rafnut?

jana
16. apr 2010

ahojte .. no tak mne mm picha do stehna, trochu to stipe , sem tam mam aj modrinu ale ja by som sa bala do brucha. Do ramena nechcem kvoly modrinam. No a ked mm nieje po ruke mm zvladam uz sama ... ved to je uz 20 tyzdnov co to praktizujem 😀 . A mne sama dr odporucila do stehna.

denisocka
autor
16. apr 2010

Asi co lekar,to nazor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre