Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čakám dieťa s človekom, s ktorým nebudem

mima12214
8. jún 2013

Mám len 18 . Čakám dieťa s človekom s ktorým očividne nebudem. Bojím sa toho ako to zvládnem ☹ . Čo robiť? ☹ Nemáte pre mňa nejakú radu ? ☹ Prosím..

terina25
8. jún 2013

Moja neterka mala tiez 18 ked sa jej narodil syn.a akurat dnes mal velku oslavu 4-tych narodenin.🙂 syn sa jej dokonca narodil predcasne,niekolko tyzdnov bojoval o zivot,ale nastastie je zdravy.a ako to zvlada?pomaha jej mama-moja sestra.urcite to zvladnes aj ty,ak to dieta budes lubit.

jadodka
8. jún 2013

Ahoj, nemaj strach, dieťa je to najkrajšie čo Ťa v živote stretne, na svete nieje nič prekrásnejšie a ani nikdy nebude ako dieťa, je to dar, buď rada že budeš mama a teš sa s toho. Že nebudeš s otcom svojho drobena si hlavu nelám, radšej sama a spokojná ako s niekým kto ti nieje súdený. A ako to zvládneš, nebooooj vždy sa nájde niekto kto ti pomôže, či mamina, sestra, kamarátka.... nebudeš sama, teraz sa ti možno zdá že si v koncoch, ale ver mi že všetko bude OK. Hlavne sa ukľudni, začni sa tešiť, a časom tieto myšlienky že ako to zvládneš sami odídu a neskôr si povieš, že to všetko dopadlo presne tak ako malo- na JEDNOTKU 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mima12214
autor
8. jún 2013

terina25 dieťatko už teraz ľúbim...bojím sa oň že mu toto všetko ubližuje..
jadodka ďakujem až si ma dohnala k slzám..

svano
8. jún 2013

Jedna moja kamoška hovorievala, že zle sa vydať má dosť času aj tri dni pred smrťou. Asi na tom niečo bude. Nič si z toho nerob, si eše velmi mladá a chlapov je na svete veľa. On ani netuší, o čo prichádza. To dieťa ti stojí za to a ty to určite zvládneš. A rodina ti tiež pomôže, veď kto rozmaznáva deti viac ako babky a dedkovia.

lubi
8. jún 2013

@mima12214 neplac ze si slaba a ze to nezvladnes. uz to ze bojujes o buducnost babatka a rozmyslas ako mu dat vsetko co treba je sila sama o sebe. drzima velmi palce. nevzdavaj to.

nintu
8. jún 2013

@mima12214 ahoj.aj ja som sama s mojou dcerou.sice mam o 10rokov viac ako ty ale ked som bola tehu minuly rok som skoro cele tehu preplakala co som sa trapila ☹ tak ta uplne chapem co prezivas. neboj sa zvladnes to-my zeny sme silne! urcite sa tes z toho ze budes mat babo-druhe o tom len snivaju.tes sa z toho ze budes mamina-to je najkrajsi titul aky moze zena mat!....uzivaj si to,hlavu hore a tes sa! drzim ti palce 😉

julka82
8. jún 2013

@mima12214 ja by som k tomu ešte dodala. Ak máš obavy či si potom s dieťatkom nájdeš partnera, ver tomu, že pre chlapov budeš rovnako atraktívna aj potom. Chlapi sú práve v tomto skvelé bytosti. Ak chcú a ľúbia ženu, je im úplne jedno koľko má detí. Vnímajú to značne inak ako ženy. Mať drobca skôr je skvelé práve v tom, že medzi vami nebude až taký vekový rozdiel ako býva v dnešnej dobe a budete si o to lepšie rozumieť. Určite to nemáš jednoduché, ale verím, že budeš šťastná, držím palčeky 🙂

kamilka1986
8. jún 2013

Mna ex opustil este pred narodenim malej a o to viac ju lubim,snazim sa jej dat prve,posledne,dala by som za nu zivot..chlapska podpora mi sice chyba ale beriem to sportovo,radsej budem sama ako byt s niekym kto si nas nezasluzi,aspon sa mozem venovat vyhradne malej 🙂a este ti napisem jednu vetu ktora sa mi zapacila v seriali panelak "nie vzdy je kompletna rodina zarukov stastneho detstva" takze tak

mima4
8. jún 2013

@mima12214
ahoj, je mi luto, ze to takto vsetko dopadlo, ze dietatko neprislo, az ked by si bola uz vyzreta zena a hlavne vedla seba mala zreleho partnera, najidealnejsie manzela. Urcite to budes mat dost tazke, si mladulinka a byt sama na babo je tazke, ale treba pekne krasne a bez hanby zaktivizovat celu rodinu, tvojich rodicov, surodencov..a nebat sa poziadat o pomoc... urcite prve roky budu pre teba narocne, ale verim, ze ich zvladnes, a ze bude z teba dobra mamicka 🙂

Hlavne sa nevydavaj za niekoho, s kym nechces uprimne prezit zvysok zivota.

mima12214
autor
8. jún 2013

Jejdá vy ste všetky hrozne zlaté 🙂 ďakujem, že ste tak milo reagovali 🙂 budeme sa s bábom snažiť čo najlepšie to zvládnuť 🙂 A určite to zvládneme..🙂 Sú aj horšie veci ako toto a ľudia to zvládajú 🙂Ďakujem aj za vašu podporu 🙂 Veľmi !

tea333
8. jún 2013

@mima12214 neboj sa vyuzit pomoc rodiny, milujuci stari rodicia, tety a ujovia sice nie su otec, ale daju dietatu pocit rodiny.Nenechaj ublizovat sebe ani babatku, je dolezite s kym a ako bude dieta zit a vyrastat. nech je prostredie kludne a plne lasky. Urcite to zvladnes, obavy su uplne prirodzene, maju ich aj starsie mamicky. ja mam 24, 2 malinke deticky a chodim na vysoku skolu. mam sice manzela, ale v kazdom pripade, robim to o com mnohe mamicky tvrdia ze sa to neda 🙂 Na chlapov budes mat casu dost, si mladucka 😉

kattrin5
9. jún 2013

Ahoj nebooj ja mam kamosku co mala babo v 16🙂 a uplne v pohide to zvladla s pomocou rodiny...jej syncek je uz velky chlap moze mat okolo 5 rokov ale viem ze je stastna...je aj tu na MK tak ak by sa trebars chcela porozpravat s niekym kto ma podobny osud kludne ti dam je nick🙂 neboj babao bude pre teba to najuzasnejsie stvorenie, ked kazde rano uvidis ten obrovsky usmev co sa bude na teba usmievat z postielky zabudnes na vsetko zle🙂 ja to vidim sama na sebe..dcerka je moj zivot moje vsetko a jej smiech je ta nauzasnejsia vec v mojom zivote. Dieta naplni tvoj zivot radostou uvidis🙂

vevapeto
9. jún 2013

Zvladnes to, neboj... zeny su velmi silne, vela toho vzdy zniesli a znesu...Rodicia ti urcite pomozu, neotocia sa ti chrbtom. Ja tazke situacie neriesim- lebo ich cas vyriesi... A nezabudaj - chlapov su tisice, ale tvoje dieta iba jedno! Drzim palce 😉

zuzkabeno
9. jún 2013

Vykašli sa teraz na neho, mysli na seba a na dieťa, hádam sa mu nebudeš doprosovať. Keď máš 18 rokov, tak to tehotenstvo sa zvláda lepšie ako v 40-ke, aspoň myslím fyzicky. Vôbec na neho nemysli, aspoň si môžeš urobiť všetko po svojom. To ti poviem, muž vie niekedy liezť poriadne na nervy hlavne v manželstve a pri deťoch. Všetko im treba hovoriť, nič si sami nedomyslia, v domácnosti vedia narobiť viac bordelu ako deti. Tak sa teš, byť slobodná má aj veľa výhod aj s dieťaťkom.

henikav
9. jún 2013

@mima12214 drzim Ti palce, neboj sa akonahle bude babatko na svete, zvladnes vsetko na jednotku, zrazu ti ten blaznivy biootec nebude ani chybat, pretoze stredobod tvojej pozornosti bude tvoj maly vonavy balicek lasky 😉 Zitis ze z lasky k nemu dokazes robit zazraky, urcite aj tvoji rodicia ti pomozu a budu z babatka hotovi. Otec babatka moze lutovat o co vsetko prichadza

darkchoco
9. jún 2013

@mima12214 ahoj. Mam 23 a pred vyse mesiacom sa mi narodila dcerka. Jej otec takisto odmietol s nami zit. Poviem ti, aj ked viem ake tazke to je, tes sa z tohto tehotenstva! Nepreplac ho a uzivaj si to, viem o com hovorim. Cele tehotenstvo som sa stresovala a teraz to lutujem, ze som si to brusko viac neuzila 🙂 Vsetko zvladnes 😉 popros rodinu o pomoc (ak sa teda da). Je to sice tazke starat sa o dieta sama, ale krasne a raz ti to vrati a on len moze lutovat, ze sa tak zachoval, lebo pride o uzasneho tvora.

kika112
9. jún 2013

@mima12214 Moja sestra /je odo mna starsia o 6 rokov/ otehotnela v 18-tich, porodila den pred 19-timi narodeninami. S frajerom sa rozisla lebo to bol...to je jedno... 😀 Takze byvala s rodicmi, mala vsetku pomoc a podporu, ja som chodila kocikovat a synovca som zboznovala, dokonca som ho obcas aj okupala /co bola pre mna velka skusenost do buducna - ked som mala svoje deti uz som to mala v rukach/. Ked mal rok, nasla si sestra partnera, s ktorym mala o par rokov druhe dieta. Vsetko zvladla a dnes ma chlapec 22 rokov 🙂
Neboj sa, vsetko zvladnes. Tvoje odhodlanie ma tu najvacsiu cenu lebo vdaka nemu sa vsetko podari. Nenechaj sa nicim odradit, vsetko bude v poriadku 🙂 drzim palce 😉

pemotore
9. jún 2013

Zvladnes to-neboj,nesustred sa na toho cloveka,ale na dietatko-zena v tehotenstve ma svoje caro a muz,ktory ma srdce na spravnom mieste-si ta vsimne a bude vazit aj s dietatkom-si mlada,neurob chybu ktora by ta mohla cely zivot trapit..vies kolko je mladych stastnych mamiciek...nedaj sa znechutit,aj keby to odmietali tvoji blizky..pripustaj si len tych,co ta povzbudia...az sa dietatko narodi neporozumenie sa zmeni na lasku...bude to narocne,no maj svoju hrdost-byt matkou je dar...drzim palce...keby nieco,daj mi vediet

mima12214
autor
9. jún 2013

Je to všetko dajme tomu ťažké. Moje telo sa mení. Ja stále plačem až si sama sebe leziem na nervy..Moja mamina pri mne stojí. Určite by aj môj ocino lenže bohužiaľ nežije ..🙂 Čiže ja mám z rodiny len maminu a súrodencov..Lenže moja sestra má už tri deti čiže sa musí o nich starať 🙂 No určite keby sa niečo deje tak sa na ňu môžem spoľahnúť. 🙂Ďakujem za vašu podporu. Na to malinké sa teším ..🙂 Hoci obavy mi robí pôrod :D To už hádam nejak zvládnem..Dúfam :D Tiež sa bojím že ako vychovám malinké keďže mi to príde skôr ako keby dieťa malo dieťa. No jednu vec viem, že budem robiť všetko čo bude v mojich silách aby bolo najšťastnejšie 🙂 Ešte raz vám ďakujem som rada, že sú tu také milé osôbky, ktoré si pomáhajú medzi sebou. 🙂

weroniqa0095
9. jún 2013

Ahoj, ja som tiež mala prvú dcéru v osemnástich. Dnes mám 35 a štyri krásne detičky :D najmladší mal nedávno rok :D a vychovávam ich sama. Dá sa to, je to ťažké, ale zvládame 🙂 veľmi mi pomohli dievčatá tu z MK, rodina , známi a dokonca aj úplne neznámi ľudia. A za to som im nesmierne vďačná 🙂 určite si poradíš aj ty a pomôžu ti ľudia, ktorých máš rada a ony majú radi teba 🙂 držíme palčeky :D

livka299
9. jún 2013

Ja si myslím že ten správny muž sa objaví v ten správny čas. Ja som si tiež našla toho "svojho pravého" už keď som mala dve detičky. Vieš veľa nás tu je takých, čo nemali ideálny vzťah s mužom. Kašli na toho kto si neváži to najvzácnejšie čo môže mať v živote. Príde taký čo vás urobí šťastnými.... 😉

jadodka
9. jún 2013

a tak ešte buďme realistky... viem že je to ešte ďalekoooo, ale určite uveď meno otca v rodnom liste, nedaj sa opinkať že však ja budem prispievať... a odlož si všetky účtenky čo kedy kúpiš drobenovi, musí ti prispieť polovicu na všetku starostlivosť dieťaťa, a ak aj nenakúpiš, žeby ti sestra dala postielku, kočík... čokoľvek, je veľa maminiek ktoré majú účtenky od všetkého, tak ich popros či ti nedajú.... je to aj jeho dieťa, tak nech sa patrične stará!!! Moja kamoška bola tiež v tejto situácií, otec dieťa zaprel, napriek tomu ho dala zapísať do RL, potom nasledovali testy otcovstva, samozrejme že chlapec bol jeho, tak sa kamoška nasrala a ešte na súde vysúdila aj výživné na seba!!! no komu nieje rady tomu nieje pomoci 😀 😀 😀 😀 , a pánko platí tak veľa že by ho to lacnejšie vyšlo keby zostali spolu 😀 😀 😀 , tým ti samozrejme nechcem hovoriť aby si biootca prehovárala aby zostal s Vami, ale možností je veľa ako zabezpečiť seba aj dieťa

petula8
8. júl 2013

bábo si určite nechaj, zo začiatku to bude ťažké, ale rodina ti určite pomôže a nenechá ťa v tom samú. Otca by som rozhodne uviedla do rodného listu dieťaťa, aby platil aspoň výživné naň.

esti77
8. júl 2013

🙂 krajšie si to ani nemohla napísať : "dieťatko už teraz ľúbim". To je to najhlavnejšie. Neboj, každý z nás mal strach a nie raz. Či čakal prvé, piate, s partnerom, alebo bez neho. Nepomyslela si na to, že to malinké drobátko si Teba vybralo ako tú najlepšiu maminku, ktorú mohlo dostať? 🙂 . Si veľmi silná maminka, a šťastná 😉 .

aredhel
8. júl 2013

@mima12214 ahoj...ja som s mojou dcerou tiez sama uz od tehotenstva (otehotnela som ked som mala 21) a tiez som v podstate vedela ze budem s dietatom sama no a samozrejme ze som sa velmi trapila spociatku aj som plakala ale potom prisiel jeden vecer kedy som si povedala ze stop! Nema zmysel sa trapit a ublizovat babu kvoli niekomu kto si nas nevedel vazit a kto mi zato nestoji...a odvtedy som sa prestala trapit aj ked sem tam som mala slabe chvilky ale stale som si pomyslela na babo a bolo mi ok...teraz ma mala rok a som najstastnejsia mama na svete 🙂