Čo by ste najviac ocenili v pôrodnici?

lenja123
29. máj 2020

Ahoj, zaujímalo by ma, čo by ste najviac ocenili v pôrodnici, čo vám chýbalo, prekážalo, alebo podľa čoho ste si danú pôrodnicu vyberali. Od vybavenia, polohy pri pôrode, prítomnosti manžela, až po čistotu WC a stravu😎. Či ste sa pri výbere sústredili na to, aby tam boli čerstvo zrekonštruované priestory, alebo skôr prístup personálu, alebo čokoľvek iné, čo bolo pre vás dôležité. Ďakujem za odpovede

sunny8
29. máj 2020

2 pôrody a môžem porovnať čierne s bielym. Prvý pôrod dlhý bolestivý dr prišiel len kedy sa mu chcelo ja som tam ležala v jednej polohe s vyvolavackou v bolestiach bez vody (jedna sestra mi priniesla namočenú servítku druhá sestra mi ju vzala) a desať praktikantov na mňa zizalo bez manžela bez čohokoľvek. Nikto ma neriešil bolo tam ešte veľa iných rodičiek. Nemocnica bola stará (o 3 roky postavili novú) personál neochotní hygiena nulová tá istá košeľa od krvi v sprchách tam bola odo dňa keď som prišla a ešte v deň čo som odchádzala tam bola ! A o Tom smrade ani nehovorím. Na izbe sme boli 3 ale izba bola naozaj mala deti nosili iba každé tri hodiny na hodinku a zasa ich vzali.
Druhý pôrod v novej nemocnici ešte som len prišla a už som išla na kozu takže žiadne papierovačky žiadne zbytočnosti pekne som rodila do 5 min bola dcéra na svete. Hygiena na úrovni personál nový nie ten zo starej nemocnice pýtali sa čo a ako či netreba poradiť a kojenim kdežto v prvej pôrodnici ani zmienka či mám mlieko či nie .. v tejto druhej mi nosila sestra (moja kamoška ktorá mi bola aj pri pôrode) mliečko pre malú keď mala problémy s očkom tak išla za dr poradiť sa. Izba čistá bola som tam sama hygiena na úrovni aj v izbe obedy úžasné skoro ako v reštike. Nemám čo vytknúť.
Čiže čo sa týka bolesti pôrod môže bolieť a byť dlhý ale to môže byť aj rýchlovka. Nemocnica sama o sebe môže pôsobiť ako peklo ale aj Raj na zemi. Som vďačná za obidve skúsenosti ;)

sunny8
29. máj 2020

V tej druhej som mala dcérku so sebou nonstop nikto mi ju nebral okrem rannej vizity ;)

lucinka1988
29. máj 2020

@lenja123 rodila som v Kochu v BA, absolútna spokojnosť od vybavenia pôrodnice, prístupu personálu, polohy pri pôrode, atmosféry pri pôrode, popôrodnej starostlivosti, stravy. Druhýkrát pôjdem rodiť určite zase tam!!

natalala
29. máj 2020

@lenja123 u mna bolo rozhodujuce to aby manzel mohol byt cely cas somnou pri porode, aby sme mali ake take sukromie a aby som nemusela zazivat tie katastrofalne vizity kde sa aj 10 ludi nahrnie do izby a cumia ti medzi nohy, dalej cistota a kupelna v izbe a v neposlednom rade aj pristup personalu. Rodila som v BA v Kochu a bolo to super ak este budem rodit urcito znovu tam.

xjakubikovak
29. máj 2020

@lenja123 pre mna boli dolezite aby som mohla chodit pocas prvej doby porodnej, taktiez aby bol partner somnou po cely cas nielen pocas tlacenia, 2 hodinovy bonding bezprostredne po porode, dotepanie pupocnika, vyber polohy pri tlaceni a vtedy som to asi az tak neriesila ale urcite teraz zahrniem samostatnu izbu! pri porode, urcite by som nechcela ine zeny pocut vzdychat a tlacit😟 a velmi mi pomohla horuca vana takze v buducnosti by som pozerala aj nato 🙂

00ivi00
29. máj 2020

Mám za sebou prvý pôrod a do budúcna by som ocenila možnosť výberu polohy pri pôrode, partnera pri sebe celý čas, nie až keď mám ísť tlačiť a v nemocnici kde som rodila sme sem tam prosím pekne NEMALI TEPLU VODU, lebo sme boli až na piatom poschodí a odpoveď sestriciek bola že sme moc vysoko a nedotlači sa tam tak ľahko tepla voda👌🏻 a prístup novorodeneckych sestričiek by som tiež ostro kontrolovala, jedna taká šikovná mi tak pomáhala s prisatim že som si ešte mesiac doma liečila totálne zničené bradavky

alby2014
29. máj 2020

ABSOLUTNE prioritov pre mna bolo, aby som wc a sprchu mala na izbe a nie spolocne na chodbe a aby sme na izbe boli max. dve, idealne sama...aby to proste vyzeralo ako v 21. storoci a nie v casoch, ekd rodila moja mama...druha vec, aby nerobili rutinny nastrih, resp. nerobili ho skoro vobec..rodila som 1x v tej istej nemocnici v KE a bola som mega spokojna.

deti95060810
29. máj 2020

rodila som všetky razy v tej istej pôrodnici. 3 krát super a raz úplne na figu.... Kým pôrod bol pri lekároch - mužoch tak som bola spokojná......
posledný krát bola pri pôrode lekárka - čo by človek povedal že žena žene rozumie, ale ona bola voči mne nevľúdna, drzá, ľutujem že som na ňu nepodala trestné oznámenie - za zobratie osobných vecí.... Aj sestrička bola z tých horších....
Ostatné veci ako jedlo, čistota, prostredie, ....všetko Ok.

sara07
29. máj 2020

normálny persolnál ktorého neobtažujem že som si dovolila rodiť, sestričky ktoré sa budu správat na urovni , každa izba sprchu a wc alebo aspon čisté sprchy nie že aj so žabkami aj tak sa mi podarí si domov doniest plesen na nohách
vybavit sestričky vysielačkou alebo niečim aby nemuseli vrieskat na chodbách po sebe
vysvetlit persolanlu že by bolo fajn zaklopat alebo aspon tak vstupit že človeka netrhne
netrieskat dverami
počuvat čo hovorí rodička, neodbijat ju že ked je prvorodička prd toho vie a oni to vedia, ked jej to nevedia vysvetlit tak to chápem ale nie odbit a potom zachranovat čo sa dá
naučit personla pichat kanylu , nie že človek vyzera po 14 dnoch ako narkoman zmodralé celé ruky , niekto nevie napichnut infuziu urobi sa hrča, tak sa to vyberie,nechá tak zapíše sa že ju dostala a je to , a potom si človek ide dat pichnut kanylu vedla tak zrazu sa to dá a kanyla vydrži 3 dni
mudr by mal mat pred nočnou volno, nieže ide z ordinácie rovno na nočnu a potom ked je frmol vám tam sedí medzi noha a klimba mu hlava, nastrihne aby bol pokoj
prvy pôrod bol mäsiarina čistá s nastrihom, treti pôrod bola pecka a to vdaka personalu a mudr ktory mal na mna čas, podotykam že oba boli nadránom a bola som tam sama rovnaké podmienky rôzny vysledok atd
sestričky by si mali uvedomit svoje spravnie, zažila som že tam vyletuvali pre sebemnšiu blbost po babach vrátane mna, niektoré tam plakali , no nie každá prvorodička vie zabalit do zavinovačky na pevno ako oni , dieta si nesmeli zo zavinovačky vybrat , potom ked dostali dieta na izbu to bolo jedno zrazu
urobit náštvené miestnosti, boxy lebo na izbách je to ako na václavaku človek sa nemôže vyspat trocha
a nepochopím prečo sa musí teplota merat rano o 5,00 , potom do siedmej tam vkuse niekto pre niečo beha až do vizity

sara07
29. máj 2020

jo a nezabudnem na zhorené buchty na olovrant, polievka mochovska mrazena zmes dookola, mäso mega tenky platok , mám si zaplatit menu, tak načo si platim odvody , stravu si budem zvlášt ale nie toto , to snád v škôlke maju väčšie porcie a vyživnejšie doslova šmelina

00ivi00
29. máj 2020

@sara07 to si teraz ale riadne vystihla.. Aj uz sa pomaly snazim na vsetko zabudnut, ale po precitani tvojho prispevku sa mi znovu vrátili vspomienky🙈

sara07
29. máj 2020

@00ivi00 obávam sa že polovičku som zabudla
jaj napr , bolo by vhodné povedat aké lieky su predpísané a prečo , lebo argument lebo sa to dáva neberiem, nie každy napr zvlada lieky na lepšiu naladu a klud , ja mám problém zo spankom potom ale to som sa musela dopatravat po 3 dnoch a zvyšit hlas aby mi láskavo povedali čo do mna pchaju a prečo
komunikácia no nejak vás tu pretrpime a
doživotne nezabudnem ako silnejšia mamička dávali jej pásy na izbe, išiel lekar a zabil že cez tu slaninu sotva niečo budete počut, ešte more pre velryby tu treba ako to som nerozdychala a uprimne sme sa nezmohli na odpor a potom to poprel a sestrička povedala že by jej to dali vyžrat keby to potvrdila

simsalabim
29. máj 2020

@sara07 s tym jedlom mas pravdu. Mne sa stalo, ze na veceru bola vianocka 2 kusky a maslo a dzem. Taniere mali meno rodicky. Ja som dostala 2 kusky z konceka, cize mali asi 5cm dlzku. Niektore zeny mali stastie na stred vianocky - jeden ich kusok bol 2x taky ako moje 2 dokopy! V tej kuchyni to mal niekto naozaj na haku, inak by zene po porode nedal porciu ako pre rocne dieta.

nnnuuunnn
29. máj 2020

Rodila som v Kochu a moja spokojnost bola tak na 70 %, neviem kde sa rozhodnem rodit druhykrat. Podla mna to co poskytuje Koch by mala byt samozrejmost vsade.

V Kochu su hlavne nedotiahnute navstevy, to, ze su cely den je v poriadku, ale ked to niekto pochopi ako moja spolubyvajuca, ze sa tam na cely pobyt s vynimkou noci prestahuje jej rodina (viac kusov naraz) do malickej izby pre 2 osoby, je to (aspon pre mna) peklicko na Zemi. Nechcela som byt hnusna, bola po cisaraku, ale mala som dost a myslim, ze snad aj ona v tom stave co bola, cely den sa usmievat na rodinu. Mne to vadilo, ze som nemala sukromie ziadne, ani oddych. Vyhodit ich mal problem aj personal po navstevnych hodinach. Aspon teda prvy den ked jej robili cisarsky po 21h a vsetci ju cakali, kym ju zlozia zo saly na izbu. Toto je asi moja najvacsia trauma z porodu. 😀 Hoci aj par inych mam. 😀

lenja123
autor
29. máj 2020

Ďakujem vám všetkým za odpovede, kľudne ešte píšte ďalej, keď vás niečo napadne. Som rada, že neopisujete svoje pôrody, ale píšete k veci, čo som sa pýtala. Takže zatiaľ mi z toho vychádza, že predovšetkým vám ide predovšetkým o prístup personálu (doktorov a sestričiek), o prostredie (čistota, vybavenie) a stravu.

sara07
29. máj 2020

@nnnuuunnn ano prvy den po cisaraku pôrode bez náštev a potom obmedzit na popludnie, nie že su tam ešte ani vizita nie je a láskavo sa aspon na vizitu odpracu

lucyluv
29. máj 2020

Prioritou bolo pre mna, aby to bola porodnica, ktora sa snazi o prirodzene porody, nie ze ma budu napchavat liekmi a nakoniec mi brucho rozparaju. A potom bolo dolezite moct si vybrat polohu, respektujuci personal pri porode, mat dieta pri sebe na izbe a ja mam rada aj pohodlie, takze moznost wc a sprchy na izbe. Pri prvom dietati bolo pre mna dolezite mat pri sebe partnera, pri druhom mi to uz bolo jedno.

kocurikpupcek
29. máj 2020

vludny personal, ktory poda aspon flasu vody, ked si potrebujete oplachnut usta, kedze pred chvilou ste sa povracali (flasa bola par cm, moja ruka zial uz nedotiahla, sestricka odmietla mi ju podat). A opat za mna vludny personal, ktory ked prosite ci mozete sestru chytit za ruku (ked tlacite dieta von), vam odvrkne, tam sa drzte tej tyce😢🙈

sara07
29. máj 2020

@simsalabim no a ked sa izba dohodla že si na večeru objedna hawai pizzu - to neviem čo je na nej závadne a vineu - tak vreskot po nás či sme normálne také nezdravé jedlo jest ale to že mi v polievke každy den plavala brokolica, hrach, karfiol dohromady bol detail
tie zhorené buchty sa naozaj nedali jest, nieže obhryzieš nejak ale vrch bol uplne čierny a celé boli zatuchnute ,nehovoriac že to boli 3 maličké buchtičky a reakcia sestričky robte si ako chcete budete ako prasce to bola perla tiež

daganov
29. máj 2020

@sara07 si ma pobavila. Rozmýšľam, ako divá, že aké jedlo v pôrodnici bolo zdravé, zatiaľ som na žiadne neprišla.

sara07
29. máj 2020

@daganov no ja si pamätám ako sme tam sedeli v jednej ruke vinea v druhej pizza a usta otvorené dokorán , teraz sa smejem ale ako vtedy mi bolo do revu riadne, ja som bola tak šialene hladna a nechcela som našich prehanat cez pol mesta večer
no mne najzdravšie asi z toho pripadalo jablko obité , jogurt to nepovažujem tu smotanu plnu E to do hollandie ozajstného jogurtu má dobre daleko , ešte šunková pena bola super slana , som pila ako duha 😍 ten sladučky čaj , doteraz nechápem ako som ho mohla pit ja čo nič nesladím 😂😂

sofiia87
29. máj 2020

U mna bol na prvom mieste samostatny porodny box a nie 3 rodiace zeny oddelene plachtou ako v kravine. Uz tak som mala z porodu stres a ked si predstavim, ze by som mala rodit takto, tak snad ani neporodim. Samozrejme lekari a schopnost nemocnice sa v pripade komplikacii postarat o mna a o dieta. Cistota a priestory nemocnice. Keby som si mala vybrat, tak aj samostatna izba, ja som mala to stastie, ze som bola dva dni sama na izbe, ale nie vzdy dostanes uplne prijemnu a ohladuplnu spolubyvajucu. Wc a kupelku som mala na chodbe, kedze som sa nedostala na nadstandard, ale to mi aj na moje prekvapenie az tak nevadilo. Tiez by som chcela, aby mi zdravotnicky personal aspon povedal co a preco mi idu pichnut a co sa bude diat. Prostup novorodeneckych sestriciek - stretla som sa aj s takou co po mne ziapala,preco sa nedokazem postarat o dieta, ked uz som stala ( bola som strasne slaba a nedokazala som stat na nohach ako sa mi tocila hlava, nie starat sa o dieta) ale stretla som aj fakt milu, co mi veci ohladuplne vysvetlila a netvarila sa ako keby som bola negramotna

oblecenie99
29. máj 2020

@sara07 Nerodila si náhodou v KE v Novej nemocnici? :D Akoby som vlastne skúsenosti čítala.. teda niektoré..

kulumulu123
29. máj 2020

@lenja123 rodila som v Brne Bohunice a super spokojnost Isla by som tam znova a znova. Hlavne komunikacia na urovni, ked niekto nieco chcel najprv zaklopal, predstavil sa a potom povedal co chce, porod super moznost jest a pit pri porode podla potreby rodicky, moznost volneho pohybu pocas celeho porodu porodny box kde okrem nas s mm nikto iny nebol a ked niekto prisiel zaklopal predstavil sa a bavil sa so mnou ako s clovekom ziadne prikazy a zakazy, rodit v polohe ktora vyhovuje rodicke kludne aj na stojaka, mm pri porode cely cas po 13h som mala akutnu sekciu s mm cely cas pri mne aj na operacke (nechapem preco vsade na svete sa to da Len na sk to nejde???), na jiske super pristup, na 600nedeli super krasne ciste izby, navsteva kedykolvek a akokolvek dlho na izbe iba na nadstandarde, kupelka a vecko ultraciste (a na toto si teda potrpim!!!!), strava vyber z menu na kazdy den priamo na izbe, par dni po porode prisla za mnou rehabilitacna ukazala mi a naucila ma cviky na brusne svaly po porode.... Za mna uplna topka!!!!!

kulumulu123
29. máj 2020

@lenja123 mozem porovnat sk a cz nakolko prvy krat som rodila na sk s odstupom 5r je to ako porovnavat trabant a Ferrari 😑

sara07
29. máj 2020

@oblecenie99 nie ale žial toto ako cez kopirak , čitam , načo sa bavit s tou rodičkou a povedat jej teraz dáme infuziu bude dobre dávame ju preto a preto
ty hned v hlave infuzia zle je a už leti strach hore, a oni uvolnite sa ..boha ako ked hlave milion obav a oni tam síce su ale to je tak všetko, až máš pocit že su tam preto aby neboli v base a potom ta napadne že aj tak to je jedno nikde nepôjdu zametie sa to pod koberec že si im exla ako ja prvy pôrod mäsiaren doslova a ked si to porovnám ten treti posledny uprimne to by som želala každej babe , to bol pan dokor aj sestričky
a to som napriek všetkému chytila na vzdychačke paniku že to bude zase mäsiaren ale dostali ma do normálu kecali so mnou a šlo to , potom som pochopila čo robia a prečo a zrovnala som sa a šlo to

evittam
30. máj 2020

@natalala Nerodila som v Kochu a nikdy sa nenahrnulo do izby 10ludi pri vizite. Len lekar a sestrička. A rovnaké podmienky ako tu o Kochu píšete. V obyčajnej pôrodnici. 😀😉

natalala
30. máj 2020

@evittam no vidite tak ste mali stastie 👍🏼 Kopec zien kt poznam maju bohuzial katastroficke zazitky z porodnic a kopec ma aj pozitivne v kazdom pripade ja som to riskovat nechcela 🤷🏼‍♀️ Ja som s vyberom spokojna bolo tam cistucko, personal klopal predtym ako isiel do izby, informovali ma o vsetkom co somnou idu robit, ake lieky mi idu dat rovnako aj co sa tyka babatka a aj strava bola dobra, pestra a nitricne adekvatna k tomu ze som kojila. Ja nikomu nazor neberiem, samozrejme su niektore zeny spokojne aj v statnych nemocniciach a niektore aj nespokojne v sukromnych. Som rada ze kazdy ma moznost vyberu 🙂

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
30. máj 2020

@natalala Iste. Vzdy sa najde nieco pre ci proti. Len som chcela vyvrátiť tvrdenia, ze len v Kochu ci inej "top klinike" sa k tebe spravaju ako pises. A neviem kde si vzala 10ludi na vizite co ti hľadia medzi nohy. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre