Čo je v tehotenstve dovolené a čo by sa nemalo?

pikha
7. sep 2006

Kocky maminy a tehulky s lepsimi infos 🙂 z viacerych stran pocuvam, ze by sme si tehotenstve nemali napriklad.. farbit vlasy, lakovat nechty - ze to ide do organizmu a skodi babatku. Mne sa to zda kusok uletene😅 tak sa chcem popytat co vy na to. Potom napriklad .. sportovanie, ako je to? Tu nemam na mysli jogu ci Pilatesa, ale take tie viac "pohybovejsie" sporty. Alebo napriklad ..kava, kola, skratka kofein. Takze, podtrzeno a secteno.. je umely mytus a coho sa fakt radsej vzdat? 😉

maminecka2
21. máj 2015

@lussineviem Ahoj, čítala som len tento koniec. Chcela by som Ti poradiť, ak máš v tehu akékoľvek ťažkosti zaváňajúce zápalom, treba ísť na vyšetrenie, nelieč sa sama. Ja som napr. mala len veľmi mierny zápal moč. ciest a spôsobilo mi to kontrakcie, skracovanie krčka, musela som 10 týždňov ležať. A nie každé svrbenie je mykóza, gynekológ Ťa správne nasmeruje. Držím palce.

lussineviem
22. máj 2015

@me_to_you DAKUJEM AJ ZA vasu RADU 🙂 neviem nejako to prechadza tak snad bude dobre

lussineviem
22. máj 2015

Ešte chcem aby ste ma povzbudili... Normalne sa obavam či som tehotna či nie ... sem tam ma taky blud napadne

lussineviem
22. máj 2015

@maminecka2 Dakujem Pekne určite pojdem ja tiež som taka mala stresmenka a keďže neviem čo to obnáša tak pojdem radšej. 🙂 Dakujem za radu 🙂

e_z
22. máj 2015

@ivka3901 Ahoj, o liekoch v tehotenstve nájdeš aj v našej Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/lieky-v-tehotenstve/

e_z
22. máj 2015

@bobussv Ahoj, článok k cestovaniu v tehotenstve vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/cestovanie-v-tehotens...

me_to_you
22. máj 2015

@lussineviem no keď pojdeš k dok on tvoje pochybnosti vyvráti 🙂 spraví ti sono aby vedel ako tvoj zápal loečiť a tam uvidíš aspoň náznaky, ak je na plod ešte skoro

maminecka2
22. máj 2015

@lussineviem Držím palce 🙂

mayama
22. máj 2015

Radím podobne v 1 trimestri nič až v 2_3 sama som tým prešla mne ani rosalgin nepomohol až cipky ale to len na pár dní po pôrode sa ti to upraví je to preto lebo ti skacu hodnoty hormónov

mayama
22. máj 2015

@bobussv ja som jedla špenát šalát zeleninu a na značke kyseliny listovej nezáleží určite by som nenaletela na tie výrobky pre tehotné vieš tie komplex vitamíny pre tehotné. Sú drahé a tebe pokiaľ máš pestrú stravu/však je jar\potrebuješ len kyselinu a možno železo

lussineviem
22. máj 2015

@me_to_you Dakujem dufam ze to bude vsetko dobre a tak ako to ma byť.. Ty uz mas tehotenstvo za sebou ?

lussineviem
22. máj 2015

@maminecka2 Dakujem 🙂

lussineviem
23. máj 2015

@me_to_you Ahoj tuto noc to bolo strašne bolesti v podbrusku... neviem ččo to je mam trocha obavy... MMôžete to byt aj to ze som bola na zastup v robote a dosť som na narobila ?

me_to_you
23. máj 2015

@lussineviem neviem odhadnúť ako znášaš bolesť, v prvých týždňoch sa rozťahuje maternica a to mnohé ženy pociťujú ako bolesti pri menštruácii..rozhodne ale nič extrémne nie je dobré a pre istotu sa popýtaj doktora, šetri sa a oddychuj keď sa dá.. Ja už mám jedno tehotenstvo za sebou 🙂

lussineviem
23. máj 2015

@me_to_you OJCH NO da sa to prežiť no je to presne ako led menstruacne bolesti.o niečo slabšie lebo akoze dost som mala tazke dni ked som mala menstruaciu... V pondelok idem určiurčite aby som bola pokojna🙂 O tak to ti fajne 🙂

lussineviem
25. máj 2015

Tak bola som U lekara na ultrazvuku vidno malinku gulku ale ked ma prezeral vaginalne tak nevidel tam nič lebo som mala maternicu velmi zaslizivenu... Povedal mi že môže to byť aj mimomaternicove ale to sa ešte uvidi.

maminecka2
25. máj 2015

@lussineviem Ked je tam gulička určite to bude OK

lussineviem
25. máj 2015

Tak to verim 🙂

lussineviem
1. jún 2015

Potrebujem poradit celu noc a teraz deň len mam hnačkhnačky nič nedostanem do úst... Ospala zimnica... MÔŽEM nieco nato zobrať?

rebekamarcusko
1. jún 2015

@lussineviem ja by som ti poradila ist obvodnemu. mozesmat nejaku virozu 🙂 ja som dostala na zaciatku tehu od syna,ale vracala som raz a hnacky som mala len jednu noc a potom mi to preslo,tak som obvodnemu ani nesla. alekeby mi to vtedy pretrvavalo,tak pojdem obvodnej.🙂

lussineviem
3. jún 2015

Ďakujem plánujem tam ísť je to niekedy neznesiteľne

barboritta
16. jún 2015

@lussineviem ahoj, ako pokračujete? Guľka rastie pekne?

aber
11. júl 2015

@lussineviem banány

danka1603
17. júl 2015

Ahojte.... môžem tesne pred termínom piť tonic?? Pomôže a neuškodí malej??? A koľko ho môžem vypiť?? 😉

barboritta
17. júl 2015

@danka1603 môžeš, vraj chinin spôsobuje stahy maternice, takže v tvojom prípade je to asi aj žiaduce

tatana01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladbird
7. okt 2015

Ahojte 🙂 chcem sa opýtať som v 38tt a chcela by som ist kvoli chrbatu na masaž a trocha sa uvolniť do virivky, myslíte že môžem? dakujem za odpovede 🙂

aber
7. okt 2015

@ladbird ahoj virivka určite nie môžeš dostať vaginalnu infekciu, to asi pred pôrodom nebudeš riskovať a môže ti prísť nevolno a masáž určite môžeš, mala by si sa skôr lekára opýtať, držím palce

ladbird
7. okt 2015

@aber dakujem 🙂 hm,ratala som s tym,že by som si dala tampon,ale asi mas pravdu,netreba riskovat..chcela som sa včera na to opýtať dr. ale uplne mi to vypadlo

aber
7. okt 2015

@ladbird to nevadí, môžeš jej zavolať, ale si myslím, že masáž ti urobí dobre, ale radšej jej zavolaj a virivku si nechaj po pôrode, zbytočne netreba dráždit,ide o blaho a zdravie babatka a nie o tvoje pohodlie 😊určite relax pomôže, ale nie v teplej virivke.a zavolaj dr, poradí ti, opýtaj sa aj na virivku ale asi nedovolil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre