Čo si myslíte o chodení do posilovne v tehotenstve?

biolady
27. júl 2015

Ja som konkrétne v 1. trimestri. Viem že by som si mala dávať pozor, ale zatiaľ nevidím žiadne komplikácie, vôbec som nešpinila, dokonca nemám ani príznaky tehotenstva a to som v 8. týždni. Len mávam občas kŕče v podbrušku. Ale to je vraj normálne, keď sa maternica rozťahuje. Nie som ani v neskorom veku aby som sa bála že sa niečo môže stať. Samozrejme by ma zaujímalo, či sa môže posilovať brucho, lebo v prvom mesiaci som ho posilovala, ani som o tehotenstve nevedela. Keď nie, tak aspoň zvyšok tela. 🙂 Ďakujem za názory, rady a vaše skúsenosti.

ala104
27. júl 2015

Ja som citala, ze do 11tt sa moze cvicit vsetko, potom obmedzit brucho a neskor cviky na chrbte, ked je uz brucho tazsie, aby neobmedzil tlak okyslicovanie. Inak je vhodne cvicit cele tehotenstvo, praveze je to zdrave aj pre babatko, aby mamina bola fit 😉 . Urcite sa neboj , si ok 🙂

fantaghiro21
27. júl 2015

Pokial si doteraz pravidelne necvicila a nemala zabehnuty zivot nech ta to ani nenapne.Ja posilujem.a cvicim stale. Stym ze pre mna posilnovanie bolo ako ranna kava bez ktorej som nemohla existovat.A cvicila som pred otehotnenim niekolko rokov.Zatial som sa vzdala behu ktory je pre moj stav nebezpecny....

prego81
27. júl 2015

@biolady
ja som pola v posilke pravidelne, a aj po termine. Dokonca som posilovala aj brusne svaly cele tehotenstvo - vnutorne a vonkajsie sikme svaly

orchidea123
27. júl 2015

Ja som posillnovala do 7 mesiaca ale predtým som mala 5 rokov aerobik a 4roky posilka ale posilňovala som ruky nohy a rýchlym krokom 1 hodinu na bežiacom páse brucho som vynechala ale bycikel môžeš tiež ale nesmieš mať problémy v tehotenstve ak by si sa začala zle cítiť radšej to nechaj tak ale neprijímajú v rámci normy mala mi už v 7mesiaci zakazala akékoľvek posilňovanie pre bezpečie môjho dieťaťa... 🙂

bonaqa2013
27. júl 2015

no ja by som to nerobila. Tiež som cvičila v 8 tt - pri 2 tehu a na druhý deň ráno ma zalia krv a dostala som poriadne bolesti. Takmer som potratila. zopár dní som odležala v nemocnici. V súčasnosti má dcéra 9 rokov..

fantaghiro21
27. júl 2015
evinkakub
30. apr 2019

Ja som robila pred otehotnenim kardio a ľahké cviky s vlastnou vahou. Teraz v tehotenstve som to obmedzila cisto na kardio, plus celý prvy trimester som plavala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre