Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

mirka7582
18. mar 2011

@helka193 gratulujem ze si prestala 😉 dufam ze ti to vydrzo co najdlchsie 😉 ak si naozaj prestala mas moj obdiv

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. mar 2011

@helka193 kazda matka ktora fajci je nezodpovedna... a s tym ze dietatko ti da pusu a povie, ze mami dakujem ze si, to nema nic spolocne....ako konecne si pripusti tento fakt... zene ktora droguje by si tiez povedala, ze je zodpovedna? to sotva

mimkao
18. mar 2011

@kaja73 veľmi dobre si to napísala. Súhlasím s tebou.

pici
18. mar 2011

@helka193 a preco by som ich nemala odsudzovat? fajcenie je len ICH sebecke rozhodnutie kristusat, tak ked to robia, nech si nesypu popol na hlavu ale sa k tomu postavia tak ako to je. to na chvalenie nie je.. .

mircalla
18. mar 2011

@helka193 blahozelam. neodsuzdujem. skor nechapem. tak ako nechapem kopu iracionalnych argumentov, ktore tu odzneli o bakteriach, chemikaliach, ovzdusi. to je zdovodnovanie veci nelogickymi argumentami. ale nechajme to uz, aj tak to nikam nevedie

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. mar 2011

@helka193 Súhlasím s tebou....my máme problém, chceme ho aj nejak riešiť a bezchybné matky, nám tu idú vyčítať veci jaké sme my nezodpovedné!!

Presne tak keď chcete kritizovať tak si vytvorte vlastnú tému, akú uviedla lea1333.

tvoj prispevok... my mame problem... chceme ho riesit.. tak sa chvilu hras ze my mame problem a potom tu vypisujes ze nefajcis.. tak sa rozhodni... a ked nefajcis... tak sa ta moje urazky udajne nemohli dotknut lebo sa ta netykaju...

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. mar 2011

@helka193 tebe sa rozum zastavuje asi aj bez cistania prispevkov
komplex mam mat z coho? ze vy fajcite a ste tehotne? tak z toho majte zle sny vy, nie ja...
zjavne ti robi problem pochopit vyznam toho, co pisem... ja som povedala ze laska dietata k matke nema so zodpovednostou v ´tehotnosti nic spolocne... tak neprekrucaj....

tak nakoniec ja mam komplex z toho,ake ste vy milujece matky a zodpovedne tehulky, lebo fajcite, lebo to je zdrave vlastne. a az tak to neskodi. tak uz som v obraze...
tvrde makke drogy... ake je rozdiel v skodlivosti na plod , ked droga ci makka alebo tvrda sposobuje zavislost? aky? teraz bud mudra, ked stale tu omielas svoje a z mojho nazoru si vytiahnes to, co ti zapasuje...

kvetinqa
18. mar 2011

@pici uplne suhlasim!! rodila som so zenou, ktora cele tehotenstvo fajcila. dietatko malo po narodeni abstinencne priznaky. Suhlasim, ze ked tehotna zena povie, ze uz mesiac nefajcim, to na chvalenie nie je. Dieta sa vyvija v tele matky od prveho momentu splodenia a je jedno, ci zena fajci mesiac, dva alebo styri. Matky fajciarky by si mohli uvedomit, ze uz nie su zodpovedne len same za seba, ale ze maju v sebe nevinne stvorenie.
Laska medzi matkou a dietatom je aj o tom, ze som voci svojmu dietatu zodpovedna. Aj deti, ktore rodicia tyraju, maju radi svojich rodicov. Az kym si neuvedomia, ze rodicia im vlastne robia zle.. Fakt nechapem uvazovanie niektorych zien

gumimaci
18. mar 2011

@helka193 nikotin a tvrde drogy maju spolu vela. Nikotin sa bezne radi k "tvrdym " drogam, aj ked je legalny. zavislost na nom vznika rychlo.

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. mar 2011

@kvetinqa nehaj tak, to ja som zakomplexovana, lebo si dovolim povedat pravdu do oci. a nech sa tu aj posere od jedu, kazda ktora fajci je NEZODPOVEDNA a napisem to aj 1000 krat... NEZODPOVEDNA, nic viac nic menej. tieto alibisticke zvasty stale dokolecka dokola ospravedlnujuce skodlivost ucinkov drog na vyvin plodu su na hanbu sveta, ze to jedna dospela udajne inteligentna zena moze takto prezentovat, deti na zakladnej skole vedia, ze cigarety sposobuju zavislot a su to drogy. tak o com sa tu stale bavime?

prajem kazdej tehotnej, aby jej zodpovedny pristup k vlastnemu dietatku nemal dopad na zdravie ich dietatka... aby si nikdy nemusela vycitat, ze svojim zodpovednym chovanim jej dieta trpi. nie hned. nie o rok. nasledky mozu byt aj o xrokov. ale skoda tu hovorit niekomu, kto je najmudrejsi na svete ... a nie su drogy ako drogy...

pici
18. mar 2011

@helka193 pytam sa z coho ja mam komplex? z toho, ze ty fajcis tehotna? alebo si fajcila?
vygoogli si co znamena mat komplex... asi nevies... tak sa nehanbi a sadni za net a skor ako vypustis urazky o mojej ingteligencie a schopnosti vyargumentovat si svoj nazor... tak sa zamysli...myslim, ze tvoje prispevky su priamo umerne tvojej , nie mojej inteligencii... a koncim konkretne s tebou debatu... lebo ako sa povie, pre hlupaka kazdy hlupak... vela stastia... a nech sa ti nikdy tvoja superzodpovenost nevypomsti aby si si nemusela trieskat hlavu, nad tym aka si bola pocas tehotenstva uvedomela.........

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sabiatko
18. mar 2011

plne suhlasim s pici a mircalla, akurat ocenujem na buducich mamickach aj to, ze dokazali prestat fajcit, hoci aj v priebehu tehotenstva. lepsie neskor ako vobec. najlepsie vsak vobec nezacat, potom nie je co riesit.

pici
18. mar 2011

ospravedlnujem sa vsetkym zodpovednym mamickam, za moje zakomplexovane a neinteligentne nazory, ktore pramenie skutocne len z mojej zakomplexovanosti...

mirka7582
18. mar 2011

takto ja som pisala ,ze neuznavam fajcenie v tehotenstve . a bavili ste sa tu ake ste matky atd. a ja som iba tolko napisala ziadna znas nevieme ake sme matky a budeme to povedia nase deti. aj moja mamina fajcila pred otehotnenym potom prestala ked ma cakala a som normalna a zdravo vyvynuta aj ked toxiny som mala v tele to urcite 😔 ale viem, ze je skvela matka a velmi ju lubim .

ivkamb
18. mar 2011

@pici 🙂

kvetinqa
18. mar 2011

@helka193 ano, mozes samu seba pochvalit, ze si to zvladla. Ale ak by si bola ferova a zodpovedna, urobila by si to hned ako si si na teste objavila //. Tehotna si 6 mesiacov a nefajcis jeden. Pre mna osobne to na chvalenie nie je. Pre dietatko su prve tri mesiace klucove a prave tie si ty stravila fajcenim. Naozaj ti neprajem, aby tvoje dieta citilo dosledky tvojich cinov, ale pre mna si tiez nezodpovedna. Po prve preto, lebo si fajcila vacsiu cast svojho tehotenstva a po druhe preto, lebo mas doma maleho drobca, ktory chtiac-nechtiac fajcil tiez. Nikdy som nefajcila, takze neviem posudit ake lahke/tazke je s tym prestat, ale zda sa mi strasne neferove, ze zeny, ktore su zodpovedne, zdrave, bez vyraznych zlozvykov maju problem otehotniet/donosit/porodit dietatko a zena, ktora tuto moznost ma, ktora zazije ten zazrak si to nevazi a ohrozuje ho svojim nezodpovednym konanim. ten drobcek v tebe sa nemoze branit a hoci to ty nevidis, tvoje fajcenie na neho vplyvalo. Skus sa nad tym trosku zamysliet a prestat nazyvat tych, co ti povedia svoj nazor zakomplexovanymi. Ak si ho nechcela pocut, nemala si sem pisat. Splodit dietatko je obrovsky zazrak, teraz, ked sa pozriem na svojho 4mesacneho syna viem, ze by som pre neho urobila uplne cokolvek. A ak by som fajcila, to by bolo uplne prvorade, co by som robila... Prajem ti, aby si pri nefajceni zotrvala...

janne6969
18. mar 2011

Precitala som si zopar prispevkov a neda mi nenapisat. Neverim, ze jedna dospela zena, ktora caka dieta nema v sebe ani tolko rozumu, ze sa radsej zdrzi komentara ako by takto urazala niekoho ineho. V kazdom pripade je to len matkine rozhodnutie ci bude, alebo nebude fajcit, len by sa mala kazda zamysliet, ze tym neskodi len sebe, ale aj tomu drobcekovi, ktory sa bohuzial rozhodnut nemoze. Videla som matku, ktora drzala na rukach placuce asi pol rocne dieta a fukala mu cigaretovy dym do tvare. Bolo mi z toho na vracanie. Chuda male sa nevedelo nijako branit....
Lutujem tie male deticky.

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka7582
18. mar 2011

@janne6969 ano je to hrozne, ze niektore matky ublizuju detom 😖 ale nikto stym nic neurobi aj keby sme velmi cheli lebo je to ich rozhodnutie 🙄

kvetinqa
18. mar 2011

@helka193 tvoja a tvojich deti... to mas pravdu

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
18. mar 2011

@helka193 verim ti,že je to tažke-prestat.Ved mas abstak fyzicky aj psychicky.Ale TO ISTE prežije aj babo po narodeni-ak jeho mamina fajčila-a ono to zvladnut MUSI.Ved mu predsa cigu nepripalis.Tym padom ono ako cerstvo narodene musi zvladnut to, čo maminka nezvladla.A nik sa ho nepyta, či to zvladne,či ho to neboli,či sa netrapi.Je lahko povedat- je to tažke-,ale prečo to ma mat take tažke to male babo? Vlastne este tažšie ,pretože abstak ma babo silnejši,ako dospela žena.Ako možem očakava,t že babo zvladne to, čo ja ako dospela žena nezvladam?Na toto mysli,ked budes mat znovu chut si zapalit.

mirka7582
18. mar 2011

@kvetinqa
suhlasim stebou a obdivujem tie co prestanu fajcit hned ako maju dve ciarky na testiku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre