Čo vidieť na ultrazvuku v 4. - 5. týždni?

medovka14
22. júl 2014

ahojte baby, mám takýto problém... mešká mi MS 12 dní.. doma mám 9ks pozitívnych testov, no čiarka je všade slabá, ale zase viditeľná... nedalo mi a šla som dnes k dr, aj keď som objednaná až na 5.8. Dr mal dovolenku, tak som išla jeho zástupkyni. Doktorka bola milá, vyšetrila ma, ale podľa ultrazvuku mám maternicu prázdnu, nevidela tam nič, okrem trocha krvi na jednej strane.. Aj mi to všetko ukazovala.. Vzala mi krv kôli HCG, a podľa výsledkov je to 4-5 týždeň... Vravela, že sa mimi ešte môže zahniezďovať, alebo môže ísť o mimomaternicové... zatiaľ mám byť doma, oddychovať, a ísť k svojmu dr o týždeň na kontrolu, či už niečo on neuvidí na USG...

Nestretli ste sa s týmto niekto? Nemalo by už byť niečo vidieť, keď to má byť 4-5 týždeň? Ďakujem za Vaše skúsenosti...

lubka1983
22. júl 2014

@medovka14 stretlo sa tu s tym milion zien musis len cakat ako ti povedali....4-5tt je malicko v maternici nic není bude tak v 6tt

ivec16
22. júl 2014

@medovka14 4-5 tt je este dost skoro ale v 5tt by uz mal byt vidiet aspon gestacny vacok... treba pockat, mozno si mala ovulku neskor... uvidis o tyzden na kontrole... mozno ti este raz zoberu krv na HCG aj podla toho ako HCG stupa sa da urcit ci ide o prosperujuce tehotenstvo, alebo nieco nie je v poriadku... drzim palce, nestresuj oddychuj a uvidis o tyzden

vege1
22. júl 2014

@medovka14 neboj sa, ako vravia baby, este je skoro. My sme videli gestacny vacok v 6tt a lekarka povedala, ze je este take malicke, ze jej ho USG nechce ani automaticky zmerat..

medovka14
autor
22. júl 2014

baby, ďakujem za povzbudenie... ja som zatiaľ pesimista, radšej budem opatrná a potom sa viac tešiť, keď to vyjde... mam taký všelijaký cyklus - 32-40 dní, možno som mala posunutú ovuláciu..

sabina1975
22. júl 2014

@medovka14 ahoj ja som bola asi 5tt a na sone bolo vidiet malu bodku asi zalezi ake sono a aky skuseny je lekar

vege1
22. júl 2014

@medovka14 ja viem, je to tazke. Drz sa a zelam vela stastia!

medovka14
autor
22. júl 2014

@vege1 dakujem 🙂

medovka14
autor
22. júl 2014

@sabina1975 je to možné, že aj od toho záleží... uvidím, čo povie môj dr budúci týždeň, hádam to bude ok

satkovca
22. júl 2014

ja som bola tiez v tvojom tyzdni na ultrazvuku a mala som podozrenie na mimomaternicove,chceli si ma tam pre istotu nechat, ale podpisala som reverz. vacok s malinkym srdieckom bolo vidno az v 7 tyzdni, podla mna je uplne normalne, ze ti tam este nic nevideli 🙂

ukulela
22. júl 2014

mne robila prve sono az v 10 tyzdni ... dovtedy mi len vzala krv. sice som bola nedockava (lebo som mala jeden skory potrat pred tym) - ale sono nerobila, len nasadila v druhom tehu duphaston. a som jej vlastne vdacna. 4-5 t je ozaj skoro na to nieco vidiet ... bodka, puntik, macik malicky - to sa moze/nemusi udrzat, takze lepsie pockat uz na relevantnejsi obrazok a dokaz. zatial musi stacit krv 🙂
@medovka14 drzim ti palce, oddychuj a snaz sa nebyt nervozna 🙂

ivec16
22. júl 2014

@medovka14 nooo to ked mavas taky dlhy cyklus, tak to je naozaj velmi skoro... to bude urcite v poriadku, treba pockat este....

medovka14
autor
22. júl 2014

@satkovca
@ukulela
@ivec16

Ďakujem baby 🙂 už som kludnejšia 🙂 hádam to bude ok, uvidíme, či bude HCG stúpať

kiwi82
22. júl 2014

ahoj, v 4-5 tt možno vidieť akurát asi len, že maternica je zhrubnutá. najlepšie je ísť na usg okolo 8 tt vtedy vidieť už aj srdiečko 🙂

medovka14
autor
23. júl 2014

@kiwi82 ahoj, ďakujem za povzbudenie, akurát som pozerala spravu, a čítam, že ani vystelku tam nevidela... no uvidím o týždeň...

kiwi82
23. júl 2014

@medovka14 neboj, o dva týždne už budeš prekvapená, že čo za človiečika to tam rastie 🙂 silno držím palce 🙂 papa

nice202
23. júl 2014

moj doktor a aj ja sme videli v 4tt malu dutinku. Vtedy sa mi aj potvrdilo druhe tehotenstvo.

lulape
23. júl 2014

Ahoj, ja keď som si robila Clear test a vyšlo mi 2-3 tt, hneď na druhý deň som išla k doktorovi a videli sme už vtedy malú bodku. Ale neboj, tak ako píšu kočky, nič to neznamená. Počkaj ešte týždeň. Držím prsty 🙂

medovka14
autor
23. júl 2014

dakujem baby 🙂
tiež som dnes skúšala ten digitálny, vyšlo mi 2-3t, čo sedí s hcg 4-5 týždeň... hádam to bude stúpať a bude už čosi vidno 🙂 ja aj viem presný dátum styku, ale aj s čítala, že spermie vydržia až tri dni vnútri, kým stretnú vajko...
zatiaľ mi nič nie je, žiadne krvácanie ani bolesti, tak hádam to nebude mimomaternicove... uvidíme 🙂

medovka14
autor
28. júl 2014

ahojte, tak som bola u doktora, vzali mi zase krv koli HCG, na ultrazvuku bolo vidno čiernu bodku, 3.8mm,v stredu idem zase na kontrolu... Dr vravel, že to môže byť ešte veľmi skoré tehotenstvo, teda k oplodneniu prišlo neskôr, alebo je niečo zle... tak uvidíme, držte palce 🙂

1234lubka
28. júl 2014

@medovka14 neboj sa oplodnenie a uhniezdovanie je veeeelmi individualne u kazdej z nas....4-5 tyzden podla ms nemusibyt 4-5tyzden tehu..preto sa aj odporuca navstivit lekara az dva tyzdne po vynechani ms...drzim palceky nestresuj zbytocne...

melanka21
28. júl 2014

@medovka14 ktory by si mala byt teraz tyzden??? kedy si mala poslednu ms???

medovka14
autor
28. júl 2014

@melanka21 posledná ms bola 10.6., styk 30.6., ja mam cyklus v priemere 36-38 dní, podľa ms by to mal byť 6t + 6... podľa hcg z dnešného odberu je to 4-5 týždeň, minulý týždeň nebolo nič vidno, dnes už bola bodka...

medovka14
autor
28. júl 2014

@1234lubka mne menzes meska už cca 14 a viac dní... ako som písala vyššie posledná ms bola 10.6., styk 30.6....

melanka21
28. júl 2014

@medovka14 bude to dobre neboj sa 🙂 este je mozno u teba skoro a vsetko zalezi aj od toho aky ma lekar stary pristroj. Uvidis o par tyzdnov uz bude aj srdiecko a babulko 🙂 drzte sa 🙂

majka99999
28. júl 2014

@medovka14 ja som mala pozitivny test az na 35. den, lebo sme splodili 23. alebo 26. den, tiez som mala asi jeden z mojich 40dnovych cyklov (mavam tak 2x do roka). a uz zajtra zacinam 30tt. na prvom utz bolo o 2 tyzdne mensie, namiesto 6+1 bolo 4+1.

1234lubka
28. júl 2014

@medovka14 no styk na 20 dc oplodnenie mohlo kludnenastat aj o tyzden...

medovka14
autor
30. júl 2014

Ahojte, tak kontrola za mnou, nič nové neviem... gulicka sa zvacsila na 4.6mm,dr vravel, že to stále môže byť OK, alebo aj nie, že počkáme.. v pondelok idem zase..

medovka14
autor
4. aug 2014

jaj baby nevyzerá to dobre... gulicka sa zväčšila na 8mm, ale nejde to tak ako by malo... Dr mi vzal krv na hcg, zajtra idem po výsledky a potom asi rovno do nemocnice na čistenie...

blondinka152
8. aug 2014

@medovka14 ahoj tak snad ti dopadlo vsstko dobre,mne tiez lekarka dnes povdala ze nic mi este nevidi ale ona mi robila sono cez brusko a v pondelok su vysledkt.dost sa bojim ale dufam ze bude vsetko v poduadku .daj potom vediet ako si dopadla a sste raz drzim palcdkz aby vsetko dopadlo dobre ;)

medovka14
autor
9. aug 2014

@blondinka152 ahoj, no ja som včera prišla z nemocnice, museli mi robiť čistenie... v dutinke vôbec nebol plod a HCG klesalo... zákrok nebolelo vôbec, spala som, trvalo to asi 15 minút cele... keď budeme zase môcť, vyskúšame to znova

ty si kolky týždeň? ak si moc skoro prišla, dal by zo malo byt OK, drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre