Druhé tehotenstvo len 9 mesiacov po sekcii

majka1994410
15. apr 2021

Ahojte 🙏
Moje obavy sa čím ďalej tým viac zväčšujú. Som znova tehotna a len 9 mesiacov po prvej sekcii, kedy som sa zotavovala dlho. 🤷‍♀️ A tetaz k veci, mam obavy a strach čo bude. Viem, že je to skoro, tiež sme ostali prekvapení, keďže sme si dávali pozor a ono to znova prišlo 🤷‍♀️ ( jasne pozor nebol dostatočne veľký zrejme 🤷‍♀️)... K dr sa idem objednat zajtra a sama som zvedavá co povie a ci bude nádej ze všetko bude okej.

katulienocka999
15. apr 2021

@majka1994410 Ahoj, hned pod tvojou temou sa mi zobrazila táto https://www.modrykonik.sk/forum/porod/skore-druhe-tehotenstvo-sekciou/ kde sa toto rozoberá 😊 druhy krat tehotna este nie som ale po sekcii mam tiez obavy...alebo mala som 😁 mne osobne hned po sekcii povedali, ze naj je 2 roky po ale ako tu citam aj omnoho skor to dali a bezproblemovo 😊

majka1994410
autor
15. apr 2021

@katulienocka999 ďakujem idem kuknúť 😊🍀

mon895
15. apr 2021

Kamoska mala dokopy 3 sekcie medzi 1 a 2 cca 2.5r ale medzi 2 a 3 to nebolo ani 12mes (cca tyzden do tych 12mes chybalo) a vsetko prebehlo ok 🙂

majka1994410
autor
15. apr 2021

@mon895 lebo mňa môj gynekológ straší a z toho som ešte viac deprimovana

any_soj
15. apr 2021

@majka1994410 ahoj. Viem, že lekári to vnímajú rôzne. Wallenfels v Žiline riešil u žien aj 4. či 5. cisársky, predpokladám bude mať skúsenosti, ako to sledovať, aby to bolo bezpečné pre ženu aj dieťa - ak by bol problém s tvojim doktorom, tak aspoň na telefonickú konzultáciu... (Mňa napríklad v nemocnici sprdli, že po prirodzenom pôrode som mala počkať dva roky)

habibim
15. apr 2021

Ja som po 15m.od sekcie otehu prirodzene, ale my sme si pozor nedávali, lebo ja som "nemohla" otehotnieť prirodzene, keďže druhé dieťa bolo po IVF pre nepriechodné vajíčkovody... Mala som tiež obavy... Moja Dr.mi povedala vtedy na začiatku, že mamička, chcete to bábätko? Ak áno tak kľud, lebo stres mu škodí vic ako ti, ze ja budem častejšie kontrolovať jazvu pri prehliadkach, a okrem iného už som mala ženy, ktoré otehu 4-5mesiacov po sekcii a sú tu živé zdravé a aj ich deti... Hneď som sa upokojila... Tretia sekcia ma čaká za týždeň presne... A jak Dr.povedal,ze mam maternicu takú, že kľudne môžem aj 4.sekciu ak budem chcieť... Čiže, hlavne kľud, a pozitívne myslenie😉 držím palce

katulienocka999
15. apr 2021

@majka1994410 ak si dobre zahojena tak by malo byt všetko ok 😊 mne aj hovorili potom, ze keď nebudem mat ziadne komplikácie pri hojeni a tak, ze kludne mozem aj prirodzeme rodit 😊

majka1994410
autor
15. apr 2021

@katulienocka999 jazvu mi ani nevidno, ani neviem ze som rodila uz teraz 🤷‍♀️ ale prirodzene mam respekt a stres od lekára ma fakt utlaca

tosomja
15. apr 2021

@majka1994410 ahoj. Ja som rodila sekciou v marci 2020 a teraz v máji mám termín 😊 dokopy tri sekcie (prvá bola pred 10r)
Doktor nepovedal nič, vraj je len malá pravdepodobnosť že praskne maternica alebo sa roztrhne jazva a tie hrôzostrašné scenáre, ktoré sa rozoberajú medzi ženami 🙂
Najväčšie riziko po skorej sekcii je, že to môže byť mimomaternicové, lebo sa vajíčko môže zaseknut v jazve. Ale to sa dá hneď zistiť. Ak je toto v poriadku, už len sa šetriť.
Teraz ma trošku boli jazva, ale doktor povedal, že všetko drží ako má ☺️
Ani skorší termín sekcie mi nedal. 🙈
Kľudne sa pytaj.

zuvelyn
15. apr 2021

Ja som otehotnela necelých 10m po sekcii. Rodiť mam v októbri, všetko je zatiaľ v poriadku, doktor vôbec nevravel ze by to bolo skoro. Ale idem určite aj druhé sekciou, nechcem prirodzene.

majka1994410
autor
15. apr 2021

@tosomja čiže sa nemám stresovať tak ako dr vraví? Ja len chcem aby bolo všetko okej a prebiehalo v poriadku. Ja som ešte taka neskúsena v tomto no 🤷‍♀️ bojím sa a rešpekt zároveň mam

mon895
15. apr 2021

@majka1994410 tak ono je to riziko kedze nemusi byt dobre zahojena jazva ale neznamena to ze to musi zle dopadnut. Ja poznam viac zien co ma sekciu do 1.5r od prvej a vsetky su ok len trrba viac sledovat jazvu 🙂

siska53
15. apr 2021

@majka1994410 mne dr.po kontrole po sestonedeli po 2.sekcii povedal, ze si mame davat pozor, aby som tu do roka nebola znova 🙂. Problem nevidel, ale zavisi od stavu jazvy, maternice. A tak.. u mna to bolo ok, cize aj keby, tak nic vazne sa nedeje.

ivangeline
15. apr 2021

Bola som tehotna 3m po sekcii a rodila som druhe prirodzene. ;) Nemusi to byt nic hrozne!

katren
15. apr 2021

@majka1994410 sesternica rodila ani nie rok po sekcii...po 2 mesiacoch zistila, ze je znovu tehotna...jeden je narodeny v juni, druhy v aprili 😉

tosomja
15. apr 2021

@majka1994410 dr ťa bude sledovať. Všetko bude ok. 🍀

nikpa
15. apr 2021

@majka1994410 kým budeš rodiť budeš 1,5 roka po prvej sekcii. Dnes je to bežné, nájdi si pôrodníka ktorý ťa podporí a nie bude strašiť a budeš v pohode aj ty. A čo sa týka druhej sekcie, ja som sa po prvej hrozila že aj druhá bude taká bolestivá a celkovo som sa dlho zotavovala, no opak bol pravdou. Druhá sekcia bola neporovnateľne lepšia, možno to bude aj tvoj prípad 🙂

juliet86
15. apr 2021

@majka1994410 ja mam top gynekologicku v Kochu. uplne skusenu vyhladavanu. a ona ma ubezpecila ze ak hojenie bolo ok tak 18mesiacov od sekcie k sekcii je uplne v poriadku. odporucaju 24mesiacov pre istotu ale ze 18mesiacov je ok. hojipa si sa tolko co trvalo tehotenstvo. zmen gynekologa

adri12
2. apr 2022

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre