icon

Duphaston a pichavé bolesti prsníka

avatar
mariasalome111
17. feb 2018

Rada by som sa opýtala na názor babenky, či má to súvis s Duphastonom. Od včera pichavé bolesti jedného prsníka. Duphaston beriem cca 1,5.mesiaca.

avatar
osky
•
17. feb 2018

No tak toto ma velmi zaujima.ak dovolis pridam sa.
Ja beriem cca tyzden,prsia ma velmi boleli uz predtym ale teraz je to otras.
Ziadne pichanie-su obrovske tazke a bolestive.take cotlive najmä pri bradavkach obcas az stipu alebo ako nazvat..

avatar
duun
•
17. feb 2018

Nie som lekár, ale mne duphaston = progesteron nerobil žiadne problémy a ani keď som to brala vo veľkých dávkach a dlhodobo po umelom aj v tehu. Veľké problémy mi robil estrogén (HK) - kŕčové žily, neskutočná bolesť nôh aj citlivé prsníky. Na každej HK alebo hocičom s estrogénmi sú zvyčajne upozornenia, že môžu spôsobovať takého problémy (dokonca riziko rakoviny prsníka, keďže ovplyvňujú prsnú žľazu). A inak, paradoxne kŕče a bolesti nôh mi zhoršovalo magnézium, hoci by malo naopak pomôcť.