Duphaston na začiatku tehotenstva

miriam18111
6. nov 2012

Ahojte,tak doc.potvrdil ze tehotna som🙂no najskor mi povedal,ze mam malu cystu na pravom vajecniku,a az potom uvidel fazulku,no lenze ma vystrasil lebo povedal ze na to ze by som mala byt 7tt tehotna som asi tak na 4,boze takto to bolo aj pri druhom(o ktore sme prisli:(()poslednu mrchu som mala 19.9.pytala som sa ci je to problem,vraj nie,ved predsa asi viem kedy sme sa milovali a kedy sa to asi mohlo stat 🙂 zobral mi krv a ze uvidime 😒 no aj ked som sa snazila pocuvat co mi vysvetluje,nedalo sa,myslienkami som bola mimo,boze zase to je zle?co sa nepodarilo?preco?boze tak sa bojim,taka som bola vytesena ked som to tam videla🙂a uz som len pocula doc.tak nasadime potom duphason,suhlasite?baby moje,len som kyvla hlavou ze ano,ale pravdu nemam ani tusaka o com vravel ☹ moje emocie boli zmiesane,najradsej vypadnut z ordinacie,a vsak uz som sa nepytala na duphason.a co vy mate s duphasonom skusenost?dakujem

jania023
6. nov 2012

@miriam18111 Dufaston je na udrzenie tehotenstva,neublizi ti len pomoze..ako sa hovori ze utrogestanu ci dufastonu nikdy nieje dost 😀 😝

alena0305
6. nov 2012

@miriam18111 Mám 2 deti a dufaston aj utrogestan som užívala prvé tri mesiace pri oboch tehotenstvách - je na podporu žltého telieska, ktoré ovplyvňuje tehotenstvo prvé tri mesiace - postupne sa tvorí placenta (ak si to dobre pamätám) - v podstate sa užíva pre istotu aby sa predišlo krvácaniu - na udržanie v prvom trimestri. Zdá sa mi,že sa to užíva aj na úpravu hormonálneho cyklu - keď je problém s menštruáciou.

tanyan
6. nov 2012

ahoj!
ja som koncom apríla 2012 mala samovoľný potrat (asi 7-8tt). keď som potom v júli zistila, že som znova úspešne otehotnela, tak mi tiež doktor predpísal hneď duphaston na udržanie a naozaj to pomohlo. brala som ho asi dva mesiace a teraz som v 20tt. veľa som o duphastone čitala na nete a väčšina lekarov to predpisuje, hlavne ak bol už nejaký neúspešný pokus alebo hrozí nejaké riziko. Vo výrazne rizikových prípadoch sa užíva až do piateho mesiaca.
Prajem príjemné a úspešné tehotenstvo!

verion
6. nov 2012

ja som brala duphaston od 6.tt do 22.tt.. stále som myslela na to, či to nemá vplyv na drobca.. ale na druhej strane som bola rada, že mi ho tie lieky udržali.. teraz sme v 30.tt 🙂 takže ich hlavne užívaj tak ako lekár povedal.. žiadne dobrovoľné vysadzovanie.. lebo ako mne bolo povedané, ak sa raz začne užívať, už sa musí pravidelne.. lebo ak ho vysadíš, klesne ti hormón (neviem aký) a vtedy hrozí potrat... tak sa drž 🙂

miriam18111
autor
6. nov 2012

@jania023
@alena0305
@tanyan
@verion kočky dakujem pekne,urcite si tiez o tom precitam,len som chcela vediet iny nazor 🙂

malapepka
6. nov 2012

@miriam18111 Ahoj. Aj ja som bola na duphastone od začiatku, bez neho by mi tehotenstvo určite nepokračovalo. Teraz držím drobca v náručí a ďakujem tomu, kto vymyslel tento liek. 😀 Neboj, zvládnete to!!!!

weke
6. nov 2012

@miriam18111 ahoj, aj ja som na zaciatku brala duphaston. Brala som ho prve tri mesiace. Hlavne musis mysliet pozitivne a vsetko dobre dopadne. Ja som tiez raz potratila a raz som mala mimomaternicove teh. a teraz to konecne vyzera, ze to dotiahneme az do konca 😀

raza
6. nov 2012

dievčence, ako to tu čítam, tak mi je do plaču. ja som pred 2,5 rokom potratila, teraz sa konečne podarilo a som cca v piatom týždni. samozrejme som už bola u svojho gynekológa, lebo som chcela vypísať maródku a čakala som, že mi dá dufaston. on nič, ak som sa ho spýtala, že či mi ho nedá, že aj pri prvom tehu som ho brala, lebo ma bolievalo brucho. no a on mi povedal, že nie, lebo z neho vznikajú, resp. môžu vznikať nejaké krvné zrazeniny, či čo.. ja som si to sprostá nezapametala, ako mi to vysvetloval, lebo som bola zo všetkého v strese. to bolo hneď 2dni po očakávanej mrche. kázal mi prísť o týždeň, to už bolo vidno na ultrazvuku aj tehotenskú dutinku, povedala som mu, že som mierne ale fakt len mierne špinila, či predsa len nenasadíme ten dufaston a on že nie!! ja mu na jednej strane verím, on je velmi dobrý odborník, ale na druhej strane, každý ho berie, nikomu nehovoria, že by mohol škodiť.. a on mi povie toto... ja mám vysoko rizikové tehu, stále sa bojím, že to dopadne tak, ako naposledy a on to berie tak, že uvidíme... poraďte..

miss_stanya
7. nov 2012

@raza skus sa poradit s inym dr., v tvojom pripade by Duphaston alebo este lepsie Utrogestan boli na mieste...

malapepka
7. nov 2012

@raza pokiaľ nešpiníš, tak je to zatiaľ v poriadku, podľa mňa. Ale kludový režim b som určite zaviedla, čiže ležať, nič ťažšie od knihy a ovládača nedvíhala. Ak by nastalo špinenie, hoc malé, zájdi na gyn. pohotovosť a prípadne sa s nimi porozprávaj, čo ťa trápi. Možno by som aj zmenila gynekológa, popýtaj sa kamošiek, hlavne tých, čo už boli tehotné, aký bol ich dr. Aj keby bol z iného mesta, za to malé to stojí... Držím palce, nech o 8-9 mesiacov máš v postieľke darček. 🙂

normuliatkolb
7. nov 2012

Ja som po dvoch potratoch. V obidvoch pripadoch sa mi ani nazacalo vyvíjať. Po vysetreniach užívam anopirin bo mám hustý krv. No a ked sme sa snažili prakticky o tretie mi počas ovulacie nasadila duphaston a podarilo sa. Konečne som videla srdiecko a moju bublinku ako rastie. No dávam si pre istotu vklady dva krat denne utrogestan asi až do štvrtého mesiaca. Ci duphaston alebo utrogestan sú iba hormony ktore niku neuškodia skôr pomôžu aby sa tam malo dobre.

dance_shoes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eja28
7. nov 2012

@raza ahoj, ja som prve potratiala a DR. Dankovcik mi pri druhom tehu dal utrogestan, a podarilo sa, pri dalsom tehu som si ho uz pytala sama a on vrelo suhlasil.....radim ti, chod za inym dr, ked ti ho ten nechce predpisat, ani na tvoju ziadost....ale myslim ze ku tomu inemu dr. ktory by ti to predpisoval musis patrit, teda musis zmenit lekara...

raza
7. nov 2012

ďakujem dievčence velmi pekne za rady, práve som sa vrátila od doktora. dufaston som si proste vyžiadala a basta. začala som totiž špiniť.. nie silno, ale predsa. včera sme mali škaredú haváriu, nič sa nám chvalabohu nestalo, ale príšerne som sa lakla, kvôli drobčekovi a nevedela som prestať plakať. kým prišli policajti..odťahovka, potom som doma zistila, že špiním. tak som šla na pohotovosť , prehliadol ma, aj sono spravil, vraj by o mohlo byť ok, pýtala som sa tam na dufaston - vraj, nebolo by zle. tak som teda dnes naklusala k mojmu doktorovi a dufston už mám v kabelke.
ach, dievčence, držte palce, aby pomohol, ďalší potrtat nezvládnem ☹
a samozrejme aj ja vám prajem krásne tehuľkovanie a voňavé miminká 😵

malapepka
7. nov 2012

@raza Moooc držím palčeky, aby už bolo všetko ok. Urobila si správne, keď si si duphaston vydupala, určite bábätku urobí iba dobre. Ale teraz rada od "skúsenej" - tiež som si prešla špinením a viacerými krvácaniami. Svoje si si už odplakala a odteraz už len pozitívne myslenie. Maj na pamäti, že všetky tvoje emócie sa prenášajú na dieťatko. Veľa odpočívaj, čítaj, pozeraj telku, ale snaž sa neplakať, nestresovať. Drž sa a ver, že to bude dobréééééé. 🙂

raza
7. nov 2012

@malapepka ďakujem, ani nevieš ako je to príjemne vedieť, že ti drží palce niekto úplne cudzí 🙂 ja som od začiatku tehu na maródke, pre istou.. a čo sa týka tej psychiky, ve´d to ma jeduje, že sa stresujem. keby si ma videla včera po tej havarke, bola som ako zmyslov zbavená, chudák manžel. a ten, čo do nás nabúral, videl, že sme skončili hlboko v jarku a zdrhol... chrapúň.. ale chytili ho a nafúkal!!! ja som podla mňa z toho začala špiniť..
myslíš, že radšej len ležať? ani na prechádzky, alebo d obchodu?

allenka33
7. nov 2012

baby,dnes som 24DC este mam 2 dni brat duphaston a ked som si dnes skusala krcok maternice,tak mi na prste ostalo troska krvy??zeby to uz bola mrcha??mozem ju dostat pocas duphastonu??a tak skoro??stale mam 30dnovy cyklus..a este aj rano som mala BT 37,2..co si o tom myslite??

malapepka
7. nov 2012

@raza Ani sa ti nečudujem, že si bola včera vynervovaná z tej havárky a mala si zdravotné komplikácie. Naštastie to pre vás dopadlo dobre, teda že vy ste ok 🙂 , auto neviem ☹ Ja som špinila z ničoho nič, takže pri týchto veciach je ťažko zistiť príčinu. Aj ja som bola od začiatku na PN a dr. mi nedal ani vychádzky, všetko zaobstarával mm. Bola som doma ako pes na reťazi. Na druhej strane, možno mi tým aj pomohol. Lebo po mesačnej PN som nastúpila do práce, všetko bolo ok a na druhý deň som začala zas krvácať. Ale zas niektoré baby normálka majú vychádzky. To ti neviem poradiť, iba toľko - ako to cítiš ty. Ak chceš prechádzku, tak veľmi pohodovú a krátku vzdialenosť. Hlavne z obchodu nič ťažké nenos. Ale fakt sa šetri, stojí ti to za to. 🙂 Ešte sa nabeháš okolo bábätka a s bábätkom, neboj 🙂

rebecca2006
7. nov 2012

@raza neboj, aj ja som špinila v 6tt- odležala so si týždeň, a na kontrole bolo všetko OK- a mohla som savrátiť do práce. Počas špinenia som mala kľudový režim- teda WC a späť...Ale vravím, po týždni bolo zažehnané a normálne som fungovala. Mne to asi aj pomohlo, pred tehu som bola veľmi aktívna, ja som si vôbec nevedela pripustiť, že ležať- ale keďe som musela, tak som si aj veľa vecí v hlave usporiadala a bolo Podľa mňa som vtedy to bábo vlastne prijala... Tak sa držkajte 🙂

miriam18111
autor
7. nov 2012

Baby moje tak aj krv potvrdila ze som tehotna🙂jupi,ale zase mi zdoraznil,ze plod nie je taky velky na 7tt,ale na 4tt,boze moj,ze ak budem spinit nebodaj krvacat mam prist,aby sme vylucili mimomaternicove tehotenstvo,a pondelok urobieste jedno sono a da mi duphason,baby takto to bolo aj pri 2babatku,tiez som nebola na 6tt len tusim na 3t,normalne mat obavy co teraz??predtym mi doctorka povedala ze pockame tyzden ak sa plod nezväcsi pojdem na cistenie,chvalabohu narastol,ale aj tak som neskor potratila:(7+3tt)teraz s obavami budem cakat do pondelka:(som k.o.

raza
7. nov 2012

@miriam18111 nestresuj, veď to doktorka nemusela vypočítať správne... neboj.. budem moc držať päste. vlastne si môžeme navzájom 😉

mamamama2
7. nov 2012

baby bolí to po cisarskom?

miriam18111
autor
30. nov 2012

@raza ajoj,tak na dalsej kontrole,bolo vsetko ok,chvalabohu,termin este nemam,,az 12.12,mi povie lebo sa mu bude lepsie merat,🙂chvalabohu,no ale teraz som v 8tt🙂zatial vsetko poriadku,🙂ako sa mas ty?

raza
30. nov 2012

@miriam18111 to je super, ja som tiež v 8tt. na ďalšiu kontrolu idem 17.12. 🙂

mizuvi
30. nov 2012

@allenka33 ahoj ja som mala mrchu 4 mesiace pravidelne teraz mam stale spinenie pretoze som mala ranku a ta mi stale spini ale som v 19 tyz a na nic zle ani nemyslim vysledky vsetky su ok tak naco stresovat.tak sa meboj a vsetko bude OK 🙂

mizuvi
30. nov 2012

@miriam18111 Moja zlata skoro kazda vieme co je to prist o babo ja som tym tiez presla ale ked som zistila ze znovu cakam babo nic zle som si nemyslela stale som sa presviedcala ze babo je v poriadku.mala som4 mes. mrchu a este medzi tym silne krvacanie padali zo mna kusy krvy a gynekologicka mi po vysetreni zo spodu rukou povedala ze som po potrate bola to rana vraj ona sono nevie robit ze musim pockat do rana na primara a on spravi sono....noc horor ale ....rano plac stres panika a primar mi povedal CO PLACETE BABO ZIJE...tato veta bola nadherna...teraz som 19 tyz a na nic zle nemyslim tak sa pekne drzkaj a ozaj nestresuj bude to ok.

mizuvi
30. nov 2012

@raza hej vraj sa to neda na den zistit .milovat ste sa mohli 10-teho ale tehu si zostala 30

lenicak
23. sep 2013

ahojte a ten duphaston sa moze brat aj pred tehot?

dankariska
2. okt 2013

Niekedy sa berie aj pred tehotenstvom

dadka_zabka
21. okt 2013

jeeejda, ja som rada, ze som nasla aj tuto temu... 🙂 tiez mi ho lekarka predpisala, ale z navodu som nevysla, ze naco vlastne je... uf... super uz viem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre