Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvíhanie 15 mesačného syna v 15. týždni tehotenstva

limenka
3. jan 2015

Ahojte;mam k vam otazku a neviem ako sa k tomu postavit som v 15tt a musim dvihat 15mes syna nechodi este sam uplne a kazdy mi hovori ze to nemam robit ja ho nepestujem stale len ked je to nevihnutne a este k tomu nam idu stolicky aj ocne zuby je dost mrzuty ale nemam ho na brusku ale na boku na kosti. Tak neviem co mam robit ale nemozem ho nehat tak sak by mi srdce puklo ked tak narieka. Chlavne by ma zaujimalo ako ste to riesili vy a ci to malo nejake dvosledky vo vysom tehu lebo s 1 som posledny mesiac lezala za to ze som sa nadrapovala v 7mes. Dakujem za odpovede a rady....

jana_eyre
3. jan 2015

@limenka ked som bola tehotna ja, mala som 13kg syna, ktory nemal este ani dva roky, takze asi tazko by som mu odopierala nosenie na rukach.. moje tehotenstvo nebolo rizikove, nic mi nebolo a tak som ho nosila normalne, nerobila som si hlavu.. kedze zacal chodit az v 16tich mesiacoch a ja som bola v tom case uz v 6tom mesiaci, tak som ho vlacila vsade - hore dolu po schodoch, vonku na prechadzke, doma atd..
inak paradoxne, ked som bola tehotna, vobec mi nebol tazky, ale ako som porodila, tazky mi bol strasne :D a to vobec nepribral..

je podla mna rozdiel ak zene tvrdne brucho, ak sa jej skracuje krcok, alebo ma akekolvek riziko predcasneho porodu, ci potratu..

takze ak mas normalne tehotenstvo, vklude nos ale len pokial ty citis, ze to je v poriadku, pri akejkolvek bolesti si ho ber radsej na ruky ked sedis a tak mojkaj.. ak mas nejaky problem, zabezpec si niekoho na pomoc a maleho ber na ruky len v sede.. vela stastia..

zuzitko74
3. jan 2015

Také malé dieťa musíš dvíhať - do postieľky, do vane, do stoličky na kŕmenie, keď spadne...Čo sa týka dlhodobého nosenia, skús si nájsť alternatívy, ktoré vám budú vyhovovať, napríklad si s ním sadni, alebo ľahni. Ja som sa pri treťom tehotenstve veru nanosila dosť - v dome sme mali permanentne pokazený výťah. Lenže ja som mala dobrý krčkový nález, takže predčasné otváranie mi nehrozilo.

jana_eyre
3. jan 2015

a teraz este raz citam tvoj prispevok, ze si jeden mesiac musela lezat.. vie uz drobec chodit? a v akom si tyzdni? urcite ho mojkaj co najviac v sede, cupni si k nemu, zober ho na kolena, lahnite si spolu.. ale skus sa vyvarovat braniu na ruky ked stojis, vtedy sa brucho napina najviac..

daisylucky
3. jan 2015

Ja som v 14 tyzdni a nosim 11mes. 10kg synceka, kedze zatial chodi len popri nabytku. Verim tomu, ze priroda to zariadila tak, ze sa nic nestane. Dvihat ho jednoducho musim.

siska53
3. jan 2015

@limenka tak v case mojho druheho tehu mal syn medzi 16-24m. A v jeho 20.m.zacal mat vzdor.. Takze tiez som sa musela este s nim nadrapovat,hoci on bol inak uz dobry az velmi dobry chodec
Nic sa nedialo,len raz,ked som bola uz na konci 7.m.mi zacalo tvrdnut brucho po takom nadrapovani sa (mal hysak) s nim.. Dostala som akurat zakaz cvicit gravidjogu a magnezium. Nakoniec sa pri mojej 2.sekcii natrapili,lebo som bola strasne uzavreta (kazali mi totiz magnezium brat az do uplneho konca).

Ale tiez som ho co najmenej zdvihala.

limenka
autor
3. jan 2015

Babi ja sa syna evlacit stale len ked fakf treba a ked ako pisete na kolena si ho dam len je strasne umrkany niektore dni a chodi okolo nabytku a prejde aj sam krokov par ale este ta chodza neni uplne ono vidim to na nom a aj mne trvdlo brucho pri prvom aj som jedla agnezium len sa lebo niekedy mam pocit ze brucho mam stiahnute ako keby ked si sama stiahnem ale neuvedomujem si to. A muz sa snazi pomahat ale vuete ako to byva musi do prace a bohu vtacna ze ho kupava on a ja nie aspon nieco. Ja zatial nemam ryzikove ale som v 2mes 3x krvacala ale pestovat som musela tak ci tak tak. A nikoho nenamame lebo byvame daleko ad svkkra a aj mojej mami a pracuju takze pomoci sa moc nedo kam asi

katy83
3. jan 2015

ja som otehotnela ked mala dcerka rok, bola som dokonca po sekcii a tiez som prekonala 3 potraty. Dr mi zakazal cokolvek tazke dvihat a ze si to mam zariadit tak aby som nevlacila malu po rukach. Ono sa to lahko povie...tak ako uz dievcata pisali ..treba verit ze bude vsetko v poriadku , co najmenej ak sa da brat po rukach, radsej si s dietatom sadnut alebo lahnut a co najviac oddychovat ak sa da 😉 ja momentalne zacinam posledny trimester, mala ma 11kg a o mesiac ma caka este stahovanie 😒 snad to zvladnem

nikuska744
3. jan 2015

@limenka , @katy83 , nebolia ťa kríže z nosenia, dvíhania? Môj má 15 mesiacov, necelých 12 kg. Nechodí ešte. Ale veľmi ma bolia kríže. Plánujem ďalšie tehotenstvo, ale bojím sa ako to zvládnem.

limenka
autor
3. jan 2015

@nikuska744 bolia ma krize od porodu maleho a on uz ma 12kg ja som tiez mala iny plan ale takto to vyslo a ja uz to nezmenim

limenka
autor
3. jan 2015

@nikuska744 bolia ma krize od porodu maleho a on uz ma 12kg ja som tiez mala iny plan ale takto to vyslo a ja uz to nezmeanim

liz_lemon
3. jan 2015

ja som zdvihala cele tehotenstvo 13,5 kg syna, a vsetko ok, ale kazda sme ina
raz som sa na to pytala lekara, a on mi povedal, ze ma zenu a dcery, a ani jednej nedovolil v tehotenstve nic tazke dvihat

limenka
autor
3. jan 2015

@liz_lemon sak to neviem ako to ovplivni babo v brusku preco je to taka podstatne ze nemoze tehu vlacit ja som v 7mes.v 1tehu dost vlacila a mesiac posledny lezela ze maly bol dost xole a mysela mesiac preventivne lezat ci to z toho alebo ja uz neviem.

aliza
3. jan 2015

@limenka nemyslim, ze to plati vseobecne, ze sa nemozes pocas tehu natahovat. Je to velmi individualne, ak je zena zdrava a tehotenstvo v poriadku, tak sa netreba obavat. Ked som cakala syna, dcera mala 5 rokov, kila si uz presne nepamatam, ale minimalne 17kg a vyssie, bezne som ju bravala na ruky, odniesla po schodoch do izby a podobne, v 8.mesiaci som este hrala tenis a zdvihala nizke vahy v posilnovni 😎 a nic sa nestalo, dokonca som 8 dni prenasala.. Aj pri dcere som vela cvicila a bezne nosila aj tazsie veci. Ak vsak je rizikove, tak to je ina vec. V tvojom pripade by som to riskla a synovi sa venovala, kolko vyzaduje a uvidis, ako to pojde, ci to bude mat nejaky dopad na terajsie tehotenstvo.. nemyslim, ze je fer ho teraz prestat brat na ruky lebo ty cakas druhe...nie je to jeho chyba, nemal by za to trpiet, je este velmi malicky, ani sam nechodi, potrebuje brat na ruky. Co sa ma stat sa stane, aj ked by si nic tazke nedvihala. Ak nedajboze skoncis na rizikovom, tak potom budes riesit, co dalej, dovtedy to skus neriesit.

dana_l
3. jan 2015

ked som bola tehotna s dvojickami tak som mala uz starsie deti - takmer 3 a 4 rocne. a tiez som ich dvihala az do konca. ak sa ty citis v pohode tak ber kludne syna na ruky. ale ak vidis ze to dvihanie ti robi problem, musis s tym prestat a najst inu moznost ako ho utisit, pritulit.

kvetka_
4. jan 2015

Ja som v 25tyzdni mam 15mesacneho tiez a veru musim ho dvihat. Zatial tehotenstvo bez problemov. Ale uz ma niekedy z toho brucho boli a snazim sa co najmenej no neda sa to tak lahko .

Tu začni písať odpoveď...

Odošli