Emociálny stres a napätie počas tehotenstva

ivus14gasparka
3. apr 2018

Ahojte dievčatá, momentálne som v 15 tt a prežívam veľký stres a nervozitu (otec dostal infarkt) viem , že by som mala byť kľudná kvôli bábätku , ale nedá sa mi dať nejak do pohody , obavy čo bude a podobne ... Stretli ste sa aj vy počas tehotenstva zo stresom, napätým, čo vám pomohlo ako myslieť pozitívne ? Vopred ďakujem ...

nicoli02
3. apr 2018

tak pokiaľ ocino dostal infarkt tak asi bude dosť ťažké byť kľudná ale treba sa aspoň pokúsiť. proste si musíš stále hovoriť, že treba myslieť na bábätko, treba normálne spať, jesť, všetko. držím palce tebe aj ocinovi 🙂

alobalka
3. apr 2018

Ocovi svojim stresom nepomozes, takže sa vedome snaz upokojiť a zmieriť so situaciou. Lekári snáď urobili a urobia preňho to najlepšie, ty to už neovplyvnis. Rodina by sa mala snažiť tiež ta podporit a nie zatahovat do negativnych myšlienok.

alobalka
3. apr 2018

Mohla by si si dať magnezko, chodiť poprechádzať, vyrozprávať sa, nejak sa potešiť. ..oddychovať alebo sa nejak zamestnat (čítať, strikovat) ... čo by ti pomohlo. ..

deti95060810
3. apr 2018

pri poslednom tehu. otec dostal resp. mu diagn. rakovinu....nasledovala operácia.... tiež som bola z toho mimo...len som trpela a čakala čo sa bude ďalej diať...

maria1678
4. apr 2018

daj si čaj z medovky, pomáha na nervozitu

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre