Existuje niečo ako predpôrodná depresia?

lucka1989
22. dec 2011

existuje nieco take ako predporodna depresia?cakam sice uz druhe babetko no z tohto porodu mam velky strach

ockayova
31. okt 2012

@zuzi0911 ved ja sa velmi teším a aj si predstavujem aké to bude, ako mi bude pomáhať a budeme všetko robiť spolu, len niekedy ma chytí taká panika a uvažujem tak ako som napísala, máš pravdu, to pochopím až ked sa to malinké narodí, no dovtedy sa nechcem takto cítiť, ani na 10 sekúnd denne. Znieš tak krásne optimisticky, že musíš mať určite ravdu a ja ti 100% verím. Je tá staršia tvoj maznoško? teda bola pred pôrodom? a neprestala byť potom tvoj maznoško? môj malý je niekedy taký prešpkulovany, že ked sa mu nemôžem venovať, že varím alebo tak...tak potom si ma naschval nevšíma a on vie, že ma to veľmi potom trápi. Asi je to na hlavu, že so mnou zametá môj malý synček, ale venujem mu všetok svoj čas a najradšej by som mu zniesla modré z neba. No a nad tým väčšinou uvažujem, že ked sa mu nebudem môcť toľko venovať, bude naschvál utekať len za tatinom a ignorovať ma. To by ma strašidelne trápilo.

zuzi0911
1. nov 2012

@ockayova ona bola a na kazdeho zvyknuta ze kady je pri nej ale zamerne sme ju nechavali nech sa vie sama zahrat aby to potom nebolo moc. stale vysvetlovanie a rozpravanie sa s nou ze preco je to tak pochopila ze maminka ju lubi ale kazdy mame aj ine povinosti. Ona zas robila naschvali a ofucala sa lrnze to by sa potom nedalo zvladat. aj ked sa sonicka narodila ona neziarlila ale schvalne chcela byt viac pri mne vo chvili ked sa to nedalo postupom uz vedela sa to nemoze. maly je moc naviazany na teba preto ho mysis nechavat chvilu sameho chvilu sa mazlit. neboj sa vsetko sa vyriesi a zvladne.

ockayova
1. nov 2012

@zuzi0911 no ved môj malý tiež nieje na mne nalepený ked máme návštevu, alebo sme s babinou dedom, dokonca ked niečo potrebujem, tak ho u nich na hodinku dve aj nechám a v pohode, neplače, ani nič podobné. Ked upratujem, vie sa aj pekne sám zahrať, nieje to taký maznoško že sa mi len drží sukne a mrnčí len sa mu niekto prihovorí, to vôbec nie, je veľmi ukecaný a bláznivý, ale je to proste taký môj chlapček, hráme sa spolu a stále mi hovorí že som jeho krásna maminka a veľmi ma ľúbi... to by mi príšerne strašne hrozne chvýbalo keby toto prestalo...

zuzi0911
2. nov 2012

@ockayova neboj sa to neprestane. prepac ja som yo inac pochopilla. to je dobre ze nerobi cirkus ked nie je pri tebe.mne mala tiez v pohode je ubabky a teraz ked je starsia moc tam nece byt pokial tam neni aj sonicka. mc su na seba naviazane len dufam ze I'm to vydrzi 😉

ockayova
2. nov 2012

@zuzi0911 to je krásne, snád aj oni budú mať taký vzťah, ešte neviem čo čakáme , ale asi by bol lepší chlapček ked už jedného máme, možno sa lepšie zahrajú... aj ked ešte jedného takého diablika mať doma bude zaberačka 😀 😀 😀 .
Trochu ma vystrašilo, ked nedávno na jednu diskusiu napísaa jedna maminka, že sa ich malá nejak dozvedela že budú mať druhé mimčo a všade rozprávala, že sa musí odsťahovať, lebo maminka s tatinom budú mať druhé mimino... ako to dieťa dokáže všeilijako pochopiť a čo sa mu odohráva v tej malej hlávke,,, dnes som s malým mala takú dlhšiu debatu o tom a celkom sa mu to páčilo... a ešte je veľa veľa času ho na to riadne pripraviť. 🙂 😉

zuzi0911
2. nov 2012

@ockayova treba sa vela s dietatm o tomto rozpravat lebo naozaj kazde dieta si to vzsvetli inac a nanestastie je to nevyhoda pre nas.malemu sa to bude pacit neboj aky bde ativny. ete mate casu dost ale lepsie od zaciatku pekne pripravovat a myslim ze to bude ok. 🙂

macuka
10. nov 2012

@stellina1982 ahoj Stelinka...aky mas problem? pytas sa ako bojujem....som krestanka, a tak moja opora je Boh, vyssie som napisala ze to zvladam lebo On ma drží..to neni fikcia, ale skutocnost..Boh existuje a zaujima sa o cloveka ktory mu da svoje srdiečko..Boh sa pysnym protivi, ale pokornym dava milost.. 😉 Napis mozni ti nejak poradim..

stellina1982
11. nov 2012

@macuka ahoj neuveris ,ale kracam v tvojich slapajach....som tiez krestanka, len som sa akosi vzdialila od Boha ale on sa na mna spomenul ,a cez moje psychicke trapenia ma opät privolal k sebe...Modlim sa od vtedy kazdy den , rano , vecer, pocas dna, zacala som chodit na sv omsu a adoraciu ,ktora mi velmi pomohla...od stvrtka kedy bola adoracia som sa konecne vyspala....dakujem ze Boh na mna nezabudol a dal sancu znovu sa vratit pod jeho ochranu...bojujem stale ,ale citim zlepsenie...

macuka
11. nov 2012

@stellina1982 no vidis slniecko, On na nas nezabuda, to my sme neverni..My si davame na prve miesto ine a potom sa cudujeme ako sme strateni...Aj mne Boh cez depresie ukazal mnozstvo veci ktore by som inak neobjavila.Zastavil ma a pritiahol k sebe blizsie..Ja nie som katolicka, bola som pat rokov, ale potom v Biblii som citala inak ako sa deje u katolikov tak som odisla...Ludi ale mam rada nech su kdekolvek len nesuhlasim moc s nejakymi dogmami ktore nie su v sulade s Bibliou..Ta je pre mna dolezitejsia ako tradicia... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre