Gynekologická ambulancia v Bratislave - poplatky pre tehotné

zuzanka1707
9. jan 2018

Ahojte, chcela by som sa spytat ci mi nahodou neviete poradit nejaku gynekologicku ambulanciu. Som v 10 tyzdni a moja doktorka (FEMINATAL - BA -Dubravka) odo mna ziada za kazdy trimester 100 eur ze v tom mam balik pre tehulku....ved ale doteraz mi robila iba 2 ultrazvuky a zobrala krv....akoze to mi nic nepreplaca zdravotna poistovna? Sa mi to zda trosku vela...tak ci mi neviete poradit...
dakujem

alieeenka13
9. jan 2018

ja tiez chodím do feminatal do dúbravky, majú v tom všetky vyšetrenia počas celého tehotenstva, robia kompletnú morfológiu v 20 tt, čotrvá asi tak hodinu, nemusíš chodiť do inej ambulancie. áno, je to vysoká suma 300e za celé tehotenstvo, ale pozri, majú tak cca. 3 ročný moderný ultrazvuk, zakaždým mi vytlačila fotku alebo koľko som chcela fotiek, automaticky prepla do 3D, čo niekde robia za poplatok alebo vôbec nerobia, robí NT, áno, možno to robia aj iný lekári, no ja som veľmi spokojná s feminatal, aj ked mudr. Zagyiová išla teraz na materskú, no obe tehotenstvá som chodila k nej na poradňu a vždy mi aj pomohla vo všetkých otázkach ohľadom laktácie, sama mi zavolala asi tak na 20 min, aby mi pomohla, všetko na sone vysvetlila a aj manželovi, ked bol pri mne. je to na tebe, môžeš si zmeniť lekára, aj ked už počas tehotenstva je ťažké, no prístup lekárov v tejto ambulancii je veľmi príjemný.

potvorka89
9. jan 2018

Nemusis to platit, poistovna ti preplaca zdravotnu starostlivost v tehotenstve, vsetky odbery a v pripade podozrenia aj dalsie odbery... s tym morfologickym mas jedinu vyhodu ze to je u nej, inak su odbornici v ba a beru za morfo 50 e . ked mas dobru dr yak ti spravi ultrazvuk na kazdej poradni nie len 3X co hradi poistovna. ja platim u mojej na kazdej poradni 12 € ale to je preto lebo ma objednava presne na cas, kedze si nemozem dovolit tam stravit 4 hodiny cakania. zvzdy je na mna mila a vsetko mi vysvetli...tak na tvovom mieste by som ju vymenila,podla mna chce len zarovit....

zuzanka1707
autor
9. jan 2018

Dakujem za odpovede 🙂 Ja som spokojna s touto ambulanciou a nemam problem si priplatit.. len nerozumiem preco mi nedali na vyber, ze bud si zaplatim alebo mi budu poskytovat zdravotnu starostlivost len co hradi zdravotna poistovna... :( Na morfologicky ultrazvuk urcite chcem ist k mudr. Holanovi tam som bola aj prve tehotenstvo... a navyse v cenniku maju ze v cene 100 eur mam 3D,4D ultrazvuk za 1 trimester...len hovorim ze za 1 trimester mi robila ultrazvuk 2x a hlavne ze za 1 ultrazvuk 3D 4D pytaju 10 eur, tak im dam 20 eur a dovi...

zuzanka1707
autor
9. jan 2018

@potvorka89 prosim a kam chodis do ambulancie?

potvorka89
9. jan 2018

@zuzanka1707 do Ruzinova k Miroslave Vargovej 🙂

bona_dea
9. jan 2018

Ja si zufalo hladam gynekologa v BA uz stvrt roka.
Odmietam niekde tehotna solit 300€, a tak celkovo, ked vidim ten cennik niekde,, polozky ze "manipulacny poplatok", alebo platit len tak za ultrazvuk ci doplacat za preventivku, to fakt nie.
Mam prestudovane kadejake recenzie na roznych lekarov, a akurat mam z nich pocit, ze BA je plna vyhoretych a frustrovanych gynekologov.
Zvazovala som aj spominanu ambulanciu v Dubravke, ale teda hento je ozaj suma mimo moje moznosti....

krajco
9. jan 2018

Ja som chodila asi 5 rokov aj obidve tehostenstva som tam bola do ambulancie Gynsante na Kramaroch rocny poplatok maju 60 eur a tehotensky 50 eur co mi vyhovovalo lebo som blizko byvala ale teraz chodim do Ruzinova a tam je rocny poplatok 12 eur.

zuzanka1707
autor
9. jan 2018

Ja fakt nerozumiem na co si platime zdravotne poistenie :(

bona_dea
9. jan 2018

@zuzanka1707 asi tak. Toto aj ja sa pytam. Stat mi zmajzne kopu penazi mesacne, ale ak chcem ist k lekarovi, este si mam navyse platit.
Robime len na neprisposobivych a lenivych.
Zila som v CR, tam som chodila do gynekologickeho centra co vyzeralo ako z americkych serialov, vybavenie a, pristup na jednicku, a neplatila som ani korunu.
Tu v BA sa to hemzi bud neskutocnymi poplatkami alebo lekarmi,co sice robia bez poplatku, ale je im cely pacient jedno.
Samozrejme, cest vynimkam. Obvodaka som si nasla slusneho a, poctiveho, bohuvdaka aspon za to.
Planujem v tomto roku otehotniet, tak by som si naozaj rada uz nasla normalneho gynekologa.

mirola
9. jan 2018

@zuzanka1707 no ja som v tomto dopadla... chodila som cely zivot na sukromnu kliniku, ten gynekolog odrodil aj mna.. teda uz nebol najmladsi ale bol to nas rodinny priatel, cize som tam neplatila nic, i ked bol len zamestnancom a klinika nebola jeho.... no otehotnela som a tento moj gynekolog isiel na tazku operaciu a je pn uz vyse 3 mesiacov, sam mi povedal, ze lekar, ktorý ho zastupuje je mladý ablolvent a nik iny ma tam nevezme a neodporuca mi ist k nemu. Silou mocou velkou snahou mi vybavil vysetrenie u jeho kolegov, ale vsetci ma vzali len raz. Hlavne som nikam nepatrila. Kazdy jeden lekar ma odmietol, ze sú plné amb. rodiciek. Navyse som mala zdravotne problemy, velke cysty na vajecnikoch, dali ma pn, ale nemala som stale svojho lekara. Ked som zacala krvacat.. tak nik ma nechcal vysetrit, az na pohotovosti museli. Po tomto incidente som si povedela, ze na to seriem a idem cez znamosti. Jeden znamy profesor mi vybavil gynekologa, ten ma zobral tiez len preto, ze za mna tento prednosta orodoval... Konecne vsak sa mi dostalo normalneho pristupu.. preto som si povedala, ze tento lekar ma odrodi. Teda mi dal zmluvu a ucet... 1200eur.. tehotenska starostlivot. Co by som dala za tych 300. Nakoniec vsak sme sa dohodli na 600, ze som teda od znameho. Starostlivost mam super, nikdy necakam, mozem mu volat pisat vo dne v noci ak by sa nieco stalo prisiel by za mnou aj na Chopok, vsade mam prednostne vstupy v cene je aj genetika atd. Ale poviem Vam, ze pred tehu by ma ani nenapadlo aky je to biznis... a ze sa moze stat situacia, ze vas jednoducho nik nechce vysetrit. des

trashpanda
9. jan 2018

Keď to tu tak čítam, som trochu vydesená. Chodila som na gyndu v Česku, na súkromnú gynekologickú kliniku, jednu z najlepších v ČR (mala som proste šťastie - mala som ju blízko a až neskôr som sa dozvedela, že som si dobre vybrala 😃 ). Lenže teraz sa vraciam do BA, strácam české poistenie a snažím sa dostať do slovenského systému. Bola som zvyknutá neplatiť ani korunu (všetko hradila poisťovňa - každé odbery, každé sono na prehliadke), zavolať si a prísť kedykoľvek som bola niečím znepokojená, čakať max. 10 min. Nečakám, že nájdem niečo podobné tu, ale keď na mňa gynekológ, ktorého som mala vyliadnutého vybalil 35eur za prehliadku a 50eur, ak spraví sono (v ČR štandard na každej prehliadke, bez toho si to ani predstaviť neviem - na dobré sa ľahko zvyká), trochu ma to šokovalo. To je 2x toľko, než by som platila v Česku ako samoplatca!!! Načo to poistenie teda mám, preboha?! Myslíte, že má zmysel tu niečo hľadať (s poplatkami max do 20eur a pritom s trochu skúseným lekárom a bežným vybavením) alebo sa na to vykašľať rovno a zostať na gynde v ČR a platiť si to ako samoplatca? V situácii v BA sa nevyznám, ale takýto problém že to bude som fakt nečakala a toto fórum ma príliš neupokojilo. 😞

alieeenka13
9. jan 2018

No ale je to tu zle vysvetlene rodicka v tehotenstve ma pravo na 3 sono vysetrenia a urcite zakladny odber krvi, co mi teda poistovna aj preplati. no tato ambulancia, co je tu spominana, tak robi sono kazdu prehliadku, cize ak tam bude chodit kazdy tyzden, tak kazdy tyzden plus morfologia, kt. Je bezne spoplatnena al. Mnohi lekari ju nemozu vykonavat, lebo nato treba osvedcenie. Je mozne vysetrenie v tehotenstve podla ich cennika za 300€ al. Si kazda mamicka, kt. To nevyhovuje si vziat kartu a odist. Cennik maju v čakárni volne pristupni. Lekari kt, tam pracuju, su zaroven aj porodnici a je možnosť. Aj vyšetrenia po 36.tt na presny termin.uznávam, je to dosť. 100€x3 trimestre, no je to tak nastavene. Myslim, ze su aj drahšie klininky.

bona_dea
9. jan 2018

@trashpanda toto iste na vlas som riesila pred stvrt rokom. Koncom septembra som sa stahovala z CR do Bratislavy. A doteraz gynekologa nemam, a nevychadzam z udivu, ako to tu funguje.

trashpanda
10. jan 2018

@bona_dea U mna moznost nemat gynekologa neprichadza do uvahy, kedze som tehotna. Ale uplne realne to uz vidim tak, ze zostanem prihlasena v CR ako samoplatca a budem tam dochadzat. Myslela som si, ze je to uplne blaznivy luxus, ale pri zoznameni sa s Bratislavou je to pomaly najvyhodnejsie riesenie.

zuzanka1707
autor
10. jan 2018

@alieeenka13 Ahoj prosim chodis tiez do feminatal? Pretoze mne ne vyber nedali povedali mi ze tych 300 eur je za manazment tehotnej klientky...a keby som chodila na prehliadku kazdy tyzden nic nepoviem ale som v 10 tyzdni a prve sono mi robili v 7 a teraz mam prist az v 12 tyzdni...takze mi to vychaza na 2 ultrazvuky za prvy trimester...

zuzanka1707
autor
10. jan 2018

A nemate prosim niekto skusenost s mudr. Chabadovou v Rusovciach?

alieeenka13
10. jan 2018

@zuzanka1707 áno, tiež chodím do feminatal, zajtra mám termín pôrodu, tiež som platila 100€ za trimester jednoducho oni mali vždy tehotenské poradne spoplatnené, od kedy je Karkalík v Dúbravke, čo je skoro 5 rokov

rebekav
10. jan 2018

Uz davnejsie som si vsimla tento bratislavsky trend u gynekologov. Same priplatky, rocne poplatky, priplatky za starostlivost v tehotenstve. Otras. Mame peniaze, zaplatim si. Neriesim to az tak. Ale byt tehotna zena s nizsim prijmom v domacnosti tak neviem. Nie je normalne, ze si zaviedli ambulancie rocny poplatok napriklad 100 eur. A idem tam raz za rok len na prevenciu, ktoru mam zo zakona. Cize to co mam zo zakona ma stoji aj tak 100 Eur. Nesuhlasim s tymto a keby si taketo moresy zaviedli na vychode, tak im odide 80% pacientov. V Bratislave su prijmy vyssie, ta stredna vrstva tu je predsalen silnejsia ako v inych castiach SR, tehulky ochotnejsie priplatit, tak maju pekny biznis.

bona_dea
10. jan 2018

@rebekav len by lekari mohli mysliet aj na tie zeny, ktore pracuju vo sfere, kde je uuuplne jedno ci si v BA alebo dakde v Brezne....
Ja si pri mojom plate neviem predstavit platit take peniaze gynekologovi....

rebekav
10. jan 2018

@bona_dea uplne ta chapem. Ja som marne hladala slusnu (nemusi byt uplne moderna) ambulanciu, kde nie je rocny poplatok.

littleslovak
10. jan 2018

Ked to tu tak citam som zdesena... Chodim k vybornemu gynekologovi, ale priznam sa zatial netusim ake poplatky ma cakaju a asi si to idem hned aj zistit. Kazdopadne rocny polatok ani ine kraviny u neho neplatim, len nadstandartne vykony som zatial platila (tzn liqiud based cytologia a pred par rokmi vklad vnutromaternicoveho - vybratie uz bolo zadarmo).
No ak by som mala platiti 300 eur za gynekologa to uz radsej zaplatim 350 v ProCare a nech ma maju celu na starosti. Tiez sa tam nikdy necaka, vzdy je vsetko na presnu hodinu a minutu a ked som mala viac vysetreni po sebe, boli naplanovane tak ze som ich mala jedno pekne po druhom. S prestojom max 10 min. (nechodim k nim, mala som to ako firemny benefit, 2x kompletnu prehliadku).

zuzanka1707
autor
10. jan 2018

@littleslovak ahoj prosim a kam chodis ku gynekologovi?

littleslovak
10. jan 2018

@zuzanka1707 ahoj, chodim k MUDr. Jozefovi Kajabovi do Karlovej Vsi. Viem, ze ma sialene plno a ak nie si z obvodu asi ta ani nevezme.
Ale je skvely. Sice som ineho nikdy nemala ale mamina chodi k nemu tiez a ta si tych doktorov uz uzila a tiez je s nim spokojna. Je mily, citlivy ked ide o citlive temy. A hlavne zodpovedny. Akonahle mal co i len mensie pochobnosti ci podozrenie poposielal ma na extra vysetrenia.

bona_dea
10. jan 2018

@littleslovak Kajabu som zvazovala, ale tak ked pises, ze ma plno, to ma nevezme.😟

littleslovak
10. jan 2018

@bona_dea za opytanie nic nedas 😉 ale fakt je, ze v cakarni ma plno vzdy. len ked si objednana na hodinu tak mas istotu ze ta vezme na cas (raz do roka na preventivku, inak bezne za poplatok)

zuzanka1707
autor
10. jan 2018

ku kajabovi som chcela uz pri prvom porode zial uz nebral ine pacientky mimo svoj obvod a tak tomu je aj teraz... volala som a ta ista odpoved.... kamaratka ku nemu chodi a nevie si ho tiez vynachvalit ach skoda

zuzanka1707
autor
12. jan 2018

a nemate niekto nahodou skusenosti s mudr. grossovou na bazovskeho v dubravke???dakujem

milican
12. jan 2018

Ahoj, ja som riešila presne tento problém pred rokom. Chodím do Feminatalu a chcela som len štandardnú zdravotnú starostlivosť v tehotenstve. Dr. Karkalík mi povedal, že on poskytuje len nadštandardnú starostlivosť a výnimky nerobí. Zvažovala som, že prejdem k inému gynekológovi, ale čo som si pozrela, tak všetci mali podobné cenníky (alebo tí,ktorí nemali, nemali ani ultrazvuk...) a ešte by pýtali aj vstupný poplatok, keďže som nebola z ich obvodu (čo je protizákonné).

Nakoniec som napísala na odbor zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja, či ma teda gynekológ môže v podstate nútiť platiť za nadštandardné služby, o ktoré ani nemám záujem a odpísali mi, že samozrejme, nie. Že ak mám s ním uzatvorenú zmluvu, tak je povinný mi poskytnúť štandardnú zdravotnú starostlivosť, ako ju má popísanú zdravotná poisťovňa (VšZP napr. tu: https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starost..., tu je to len nekompletné, ale neviem teraz narýchlo nájsť podrobný zoznam vyšetrení).
Takže to dopadlo tak, že som ostala u Karkalíka, neplatila som nič a mala som len tie tri ultrazvuky a len bežné vyšetrenia a skríningy (žiadne NT meranie, žiadne 3D, žiadne fotky z ultrazvuku).

Tak skús tak, kontakt nájdeš na stránke BSK http://www.region-bsk.sk/zdravotnictvo-a-humann...

Inak, ako vyplýva aj z toho neúplného zoznamu vyšetrení preplácaných poisťovňou, aj morfologický ultrazvuk poisťovňa preplatí 🙂

Držím palce 🙂

bona_dea
12. jan 2018

@milican no toto mi ani nehovor, ze takto to na SVK funguje....

milican
12. jan 2018

@bona_dea ci na celom Slovensku neviem, a ani vsetkych bratislavskych gynekologov som neobvolavala, ale caste to rozhodne je. Asi sa spoliehaju na to, ze ked to budu ziadat vsetci, nebude sa nam chciet zistovat si veci a hadat sa s nimi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre