Herpes v 5. týždni tehotenstva

monikakitko
12. jan 2018

Ahojte idem sa opytat lebo mam strach som v 5tt a spravil sa mi hrozne velky herpes na ustach a do toho mi doktor dal tabletky ktore si mam vkladat do posvy a bojim sa lebo rano som si dala tabletku ale pred tym som sa dotykala herpesu ako jasne ze ruky som si umyla ked som isla dat tabletku...ale i tak sa bojim ci som si nieco tam nemohla nanies...mal s tym niekto skusenost....

ada309
12. jan 2018

Ja som bola tehotna 3x a vzdy sa mi vyhodil herpes (bol to u mna akoby jeden z priznakov teho).. Ak si si ruky umyla, nemal by byt problem podla mna..

hogen91
12. jan 2018

Ja mam prave herpes na ustach a som 12 tt,davam si compeed naplast a oparstop mast. V 10 tt sa mi nejake pluzgiere vyhodili aj dole ale kozna sa vyjadrila ze to herpes nebol ale teda neviem. Dole herpes je problem len pri porode, v minimalnom pocte sa transplacentarne prenesie na plod a pri ustach nehrozi babatku nic,iba pocas vysypu nebozkavat ale to je hadam jasne. Kolegyna mala pocas celeho tehotenstva na perach a nose rozliaty riadny herpes aj revala od bolesti a narodilo sa jej uplne zdrave dievcatko. Hlavne nemaj strach vsetko dopadne dobre😊😊

monikakitko
autor
12. jan 2018

Joj upokojili ste ma ja len mam strach s tych tabletok ze si ich mam vkladat do posvy a aby som si ten herpes nerozniesla tam...ale verim ze nie a dufam...

hogen91
12. jan 2018

@monikakitko podla mna ked si pred tymto ukonom poriadne umyjes ruky a osusis nemalo by sa nic stat. Ja som tiez trocha stresovala ale aj lekari v rodine mi povedali ze z tohto stres netreba mat urcite, v nasom stave je prirodzene potlacena imunita aby telo prijalo plod preto mame tuto pliagu. Ty sa urcite nemusis bat😊, vacsina zien ma v tehotesntve herpes niekolko krat, dokonca aj dole a babatka su uplne v poriadku, predsa ich chrani hlienova zatka+plodova voda+ plodove obaly tak to by musela byt sakra masivna infekcia alebo virus aby cez toto vsetko prenikli.

monikakitko
autor
12. jan 2018

@hogen91 dakujem moc za upokojenie...lebo uz mam stach lebo o jedno som uz prisla o toto nechcem uz prist....tak mam pocit ze sa este viacej bojim ako prvykrat

ivuskao
12. jan 2018

Ja som mala herpes aj počas tehotenstva hneď od začiatku a nie jeden. Celé ústa som mala boľavé. A aj v každom trimestri jeden. A mám zdravé pekne 2 a pol ro ne dieťa. Inak mala som herpes aj keď som kojila a malý nemal. A sestra mala a jej malý dostal herpes. A nič sa mu nestalo. Vyliečil sa,samozrejme to riešila s doktorkou,ale nie je to žiadna katastrofa. Neboj. Najdôležitejšie je,aby si bola v pohode.

monikakitko
autor
12. jan 2018

A este teraz som si zmerala teplotu a mam 37...moze to nejak ublizit...

lavieenrose
12. jan 2018

pre plod je zle ked zena dostane uplne prvy krat herpes...ale taky ktory mas od detstva alebo puberty babatku neublizi...

monikakitko
autor
12. jan 2018

Ja mam co si pamatam tak od mala

veronika2016
12. jan 2018

Presne tak ako pise lavieenrose vyssie - mohlo by to byt nebezpecne ak by si ho v tehotenstve mala prvy krat v zivote. V tvojom pripade mas zaroven uz protilatky v tele, takze neboj 😊 A teplota 37 stupnov mu urcite nemoze ublizit, mohlo by byt nebezpecne keby si mala viac dni vysoke horucky, ktore by sa ti nedali zrazit tabletkami. Ale uplne ta chapem, ja som sa tiez velmi velmi bala v tehotenstve 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre